Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha jelöl a kutya akkor en rá...

Ha jelöl a kutya akkor en rá jelölhetnek?

Figyelt kérdés

Bővebben. Van egy szuka kutyám és ra szokott arra hogy levizeli a kanapet.

Letakaritom de szerintem érzi az előző szagát így másnap vagy meg aznap megint oda csinál.

A kérdésem az lenne hogy mi történne ha a reggeli erős vizeletem kicsit fel hígítva ráfujnam a kanapéra.

Történne változás? Ha érezné hogy rajta van a jelem?

Lehet hülyeség de mást már nem tudok kitalálni.

És itt most nem kell az eszet osztani hogy sűrűbben kell kivinni mert többször előfordult hogy séta után tette ezt.



2017. dec. 14. 13:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Te úr isten hát nem tudom milyen higiénés környezet lehet nálatok hogy neked ez tök oké hogy a kutya levizeli a kanapét és még a tiédet is ráfújod...

A megoldás nem az hogy többször kell kivinni, mert ha a kutya jelöl az nem azért van mert ürítenie kell, hanem mert azt gondolja hogy ő a főnök és az egész terület az övé. Szukáról van szó így még súlyosabb mert ők ritkábban jelölnek a kanoknál. Határozottan tiltani kell neki ezt a viselkedést és éreztetni hogy nem tehet meg azt amit akar.

2017. dec. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
34%

A kanapé szempontjából egyre rosszabb...


Kénytelen leszel az állatot eltávolítani a helyiségből, ez van. Ha mindenáron be akarod engedni, takard le egy ponyvával a kanapét.

2017. dec. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
50%
Jézusom!
2017. dec. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Először tisztítsd ki alaposan, utána majdnem tömény ecettel kend át, vagy fújd rá. A kutyák-macskák utálják az ecet szagát.

Gondolom a saját kutyakanapéjáról van szó, nem ami mondjuk a nappaliban áll. Az ecet eltünteti a jelölése szagát.

2017. dec. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, ennél meredekebb blődséget nem hallottam még. XD

Ha ráfújod a sajátodat, akkor méginkább ingerled a jelölésre.

NA de komolyan. Mennyi idős? Mitől szokhatott rá?

Ivartalanításon gondolkoztál már? (HAtásos tud lenni, akárcsak a következetes, hierarchiát betartó nevelés.)

Biztos hogy jelöl, ki lett zárva más, állatorvosi baj?

2017. dec. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Jaj istenem tudtam h feltűnnek a dísz parasztok.

Szerinted milyen környezetben elek? Egy putriban szarni is a sarokba szoktunk.

Na az a helyzet hogy a kutyának jobb a szaglása mint a tied. Ezért gondoltam h jól felhigitom mi nem érezzük de ő igen.

Nem csináltam meg csak feltettem a kérdést.

5 hónapos ivartalanitani nem szeretném addig amíg nem vagyok biztos benne hogy lehet-e vagy érdemes e tovább tenyészteni. Torzskonyves állatról van szó és elég jó vérvonalból vettem. Az ára is több mint az okoskodók 5 havi fizetése. És ha ilyen kutyára volt pénzem akkor gondolhatod hogy a lakásom sem egy trágya domb.

Ecettel próbálkoztam már és az en kutyám olyan hülye hogy nyalogatja.

Tudtam hogy lesznek olyan f... akik rögtön belém állnának de ők nyugodtan lesz....hatjak egymást.

2017. dec. 14. 14:33
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha jelölget, akkor az nevelési hiba. Tehát valami komoly gond van a kapcsolatotokban. Ha ezek után te lepisiled a kanapét, akkor ő csak még jobban felül akarja jelölni.

Arról nem is beszélve, hogy ilyen undorító dolog nem jut eszébe normális embernek.


Miért nem tiltod ezt a viselkedést? Vagy tiltod le a kutyát a kanapéról? Nem hallgat rád?

2017. dec. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Ja és az új kanapé már meg van rendelve de addig szeretném leszoktatni erről a hülyeségről amíg nincs itt.

Több séta sem segít mert ugye leírtam hogy séta után is történt már ilyen baleset.

Állat orvoshoz rendszeresen járunk havi 1x tuti nem azért mert beteg hanem azért hogy nyugott legyek.

Köszönöm a válaszokat meg akkor is ha semmi értelme nem volt.

2017. dec. 14. 14:36
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

NA, vegyél vissza egy kicsit.


Azok alapján, amit leírsz, nevelési hibák jöttek elő, a kutya szentül meg van győződve arról, hogy ő a főnök, ő jelölheti ki a territórium határvonalait. Rendezni kéne a falkasorrendet, pechedre kifogtál egy lehetségesen domináns szukát, és mondjuk neked, megtanulni, hogyan kell hathatósan letiltani nem kívánt viselkedésekről egy kutyát.

2017. dec. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

A kutya azt csinálja amit mondok és akkor amikor mondom. En vagyok a főnök és ezzel tisztában is van.

Pl a hálószobába be se jön meg akkor se ha en ott vagyok. Csak hívásra. Ha a területet akarná kijelölni akkor gondolom már oda is vizelt volna.

De akkor áruld el hogy mit csináljak hogy en legyek a főnök

2017. dec. 14. 15:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!