Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eltűnt két napja a kutyám,...

Eltűnt két napja a kutyám, mit tegyek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok most December 15. Én reggel óta nem láttuk a kutyánkat.

Egy 8éves szuka csivava.

Az a helyzet hogy tudom ha próbálkoznák azzal hogy a faluban híresztelem hogy eltűnt senkise foglalkozna vele mert szinte mindenki utálja mert sokat ugat és néha elkóborolt de hazajött, chipelve van de már szóltak volna, elüthette egy autó? De ha elütötte már szóltak volna nem? Vagy már így két nap után szóltak volna nem? Múlt éjjel nagy eső volt és akkor mégjobban aggodtam hogy mi lehet.

Vagy van valami más lehetőség hogy előkerüljön?



2017. dec. 16. 15:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Pedig híresztelni kell: állatorvosnál rákérdezni, kiplakátolni mindenfelé, felrakni az fb-re, felhívni a közeli állatvédőket, állatmenhelyet stb.

(Bár valószínű, hogy az állatorvos, állatmenhely, állatvédők szólnának, mert ők leolvas(tat)nák a chipet.) lehet még járni az utcákat stb.

Mindezt nem csak a lakóhelyeden, hanem az összes környező településen is érdemes megtenni. Végigjárni a környező utakat, nem látod-e valahol az útszélen (akár a tetemét, sajnos:( )

Remélem, meglesz, de azt is remélem, tanulsz belőle annyit, hogy megreparálod a kerítést, mert a te felelősséged, hogy ne szökhessen el! (OK, előfordul, hogy egy kutya kiássa magát vagy kiszökik egy rosszul bezárt ajtón vagy valami, de a "néha elkóborol", az nem jelent jót:S

2017. dec. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem sok jót jósolok sajnos. Mindenhova hirdetni kell ahogy az első írja, akkor is ha a faluban úgy érzed nem szerették, biztos vagyok benne hogy van olyan ember aki ha megtalálná szólna inkább. De nekem ez az egész több sebből is vérzik. Hogyhogy néha elkóborol? Ugye lakásban tartjátok?

Sajnos egy ilyen kutyánál nagy az esély rá hogy valaki befogadta és úgy döntött hogy megtartja, de az is meglehet hogy valahova úgy elbújt hogy nem találjátok, meg még millió dolog. Már eddig is gőzerővel kellett volna hirdetni, de ha eddig nem tetted meg most tedd ki mindenhova.

2017. dec. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Az nem szúr szemet senkinek hogy szerencsétlen kutyát mindenki utálta? Foglalkozni kellett volna vele meg lemozgatni esetleg... Nem ugatott volna annyit.

Akár meg is mérgezhették.. Csivava??? Csivava hogy szökik ki a lakásból? Ez tényleg több sebből vérzik... Vagy kamu vagy a kérdező végtelenül sötét.

2017. dec. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Úgy hogy én falun lakom, inkább csak akkor kóborol amikor tüzel, nagyon nagy udvarunk van oda szoktam kiengedni wc-re, mindig megcsináljuk a kerítést de más nagyobb kutyák mjndig kiássák, megpróbálom híresztelni de nem tudom mi tévo legyek, aki segíteni próbál annak köszönöm hogy írt.
2017. dec. 16. 16:10
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is vesztettem már el falun kistestű kutyámat.Kiplakátoltam mindenhova,bementem a kocsmákba,boltba,bemondattam a rádióba,kitettem FB-ra,szóltam minden állatorvosnak ha jelentkezne valaki ilyen kutyával,az enyém,és jártam az utcákat.1 hét múlva előkerült úgy,hogy kiment az úttestre,megállt egy kocsi,hazavitte pár km-rel arrébb,és bejelentette ő is a rádiónak.Pénzjutalmat is ajánlhatsz fel.
2017. dec. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Miért nincs ivartalanítva? És ráadásul még arra sem figyeltek hogy ne tudjon szökni... Nyilván azért szedi szét a többi kutya a kerítést mivel érzik a tüzelő szukát. Mit csináltok a rengeteg kiskutyával? Mikor lesznek már az emberek felelős állattartók? :(
2017. dec. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Megszoktuk azt akadályozni hogy vemhes legyen, és nagytestű kutyák próbálkoznak mindig de azokat nem engedi magához. Pénz jutalmat is ajánlanák fel.
2017. dec. 16. 16:34
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csinálj plakátokat . Hajra :D
2017. dec. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Plakátolj, hirdess fb-on minél több csoportban, írj ki konkrét összeget, hogy mennyi pénzjutalmat ajánlsz. Állatorvosnál jelentsd be, hogy elveszett a kutya. És járd a környéket, nézelődj utak mentén.
2017. dec. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
84%
Miért hagyod szökni? Vagy ha nem tudsz vigyázni rá, ha alkalmatlan vagy a tartására, miért van kutyád? Ha meg lesz keress neki egy jelentősen jobb gazdát neki! Te pedig ne vállalj többet semmikyen állatot.
2017. dec. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!