Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezentúl félnem kell tőle?

Ezentúl félnem kell tőle?

Figyelt kérdés

Megtámadott a saját kutyám. Meg is harapott (sebet csinált). Én soha nem bántottam, nem fenyegettem és nem voltam vele agresszív. Egyébként nagyon szófogadó és szeretetreméltó "kis dög", leszámítva ezt az esetet, nem volt vele nagyobb probléma.

Nagyon beteg voltam akkor és azt akarta megakadályozni, hogy beengedjek valakit. Az idegeneket egyáltalán nem szereti, sőt lehet, hogy már engem sem. Pár hetesen is utálta, ha idegen lépett a területünkre és eddig nem sikerült szocializálni.

Ha egyszer megharapott, legközelebb is meg fog, ha valami nem tetszik neki? Hogyan tudnám ezek után megnevelni, hogy ne legyen agresszív?

Nem akarok megszabadulni tőle, meg akarom nevelni.


2017. dec. 23. 12:29
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy túlszeretéssel elrontottam a nevelését?
2017. dec. 23. 12:31
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez az eset, amikor csak a kutyasuli segíthet, abból is csak egy nívósabb!
2017. dec. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Eddig rám sem morgott soha, nem voltam felkészülve a támadásra.
2017. dec. 23. 12:42
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szituációban harapott meg? Mit jelent, hogy megharapott? (Nyoma van, kék folt, vérzik, be kellett kötözni)? Mily3n fajta? Morgott előtte vagy csak odakapott? Elengedte rögtön, vagy nem? Hol harapott meg? Kb még sok ilyen kérdést fel lehetne tenni, hogy tudjuk, mennyire komoly a helyzet.
2017. dec. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
49%
Valamit nagyon elronthattál ha megharapta azt a kezet ami enni ad neki . Nem a tul szeretéssel rontottad el hanem azzal ,hogy már kicsinek hagytad ,hogy ö legyen az alfa... kutyasuli erre a legjobb megoldás .
2017. dec. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Mentem az ajtóhoz, hogy beengedjek valakit, a kutya meg akart állítani. Németjuhász keverék, 1 éves és három hónapos.Olyan gyorsan történt az egész, hogy fel sem fogtam, hogy miért fáj a csúnyábbik felem. Nem figyelmeztetett hosszasan, csúnya torok morgás után megharapott. Vér folyt, látszik a fogak nyoma.

Olyan volt, mintha hitrelen teljesen elborult volna az agya.

Nagyon gyorsan észhez is tért és elengedett, mert különben úgy fogott meg, hogy tudott volna húst is tépni, de nem tette meg.

2017. dec. 23. 12:54
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

Hozzáértő szakember segítségét kell kérned, aki segít abban, hogy a "falkasorrend" helyreálljon.

Világos, hogy ő a főnök. Azt hiszi, hogy joga van eldönteni, ki jöhet be a házba és ki nem. Be akartál engedni valakit, ő meg helyreutasított, hogy mégis mit képzelsz magadról, hogy az ő területére az engedélye nélkül beengedsz valakit.

Ezt a hozzáállást meg kell szüntetni. Neked van döntési jogod és ezt tudatosítani kell benne is.

Ha ennyire komoly a helyzet, hogy már bántott is, mindenképpen kell a szakember segítsége.

Nem tudom, hogy nálad mit jelent a túlszeretés, de a kutya, az kutya. Nem kisbaba, nem gyerek, hanem kutya. Úgy kell viselkedni vele. Ez távolról sem jelenti azt, hogy ne szeresd (ezt úgy mondom, mint két imádott kutya gazdája) csak meg kell tanulni kutyául és a szeretetedet úgy kifejezni, hogy azt a kutya értse.

Amíg nem tudsz kutyasuliba menni vele-az ünnepek környékén gondolom nehézkesebb- olvasgass kutya neveléssel foglalkozó könyveket + Victoria Stillwell tv sorozata egy csomó helyen fent van az interneten. Keress rá, nekem sokat segített.

És nagyon fontos, hogy ne félj tőle! A kutyák érzik a félelmet. Légy határozott!

Egyébként milyen kutya?

2017. dec. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Az azért nem mindegy, hogy kifejezetten TÉGED akart megharapni, vagy véletlenül történt.

Engem is megharapott a kutyám, amikor összeverekedett egy másikkal és szét akartam választani őket. A harc hevében történt, de abban a pillanatban ahogy érzékelte, hogy az az én kezem, leállt és elengedte. Én is tudtam, hogy véletlen volt, soha utána nem volt ilyenre példa.

Ennek ellenére a tiédet mindenképpen iskoláztatni kell, mert az nem állapot, hogy minden esetben birkózni kell vele, ha valaki jön hozzátok!

2017. dec. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Németjuhász keverék, szóval elég nagy darab.

Eltaláltad a lényeget, nem kutyául szerettem, hanem mint egy kisbabát.

2017. dec. 23. 13:08
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Itt csak a nevelés segíthet. Nem is kutyaiskolát javasolnék hanem már egyből magán órát. Erre külön a csoportos foglalkozás nem lenne idő kitértni amúgy sem.
2017. dec. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!