Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen az of...

Szerintetek milyen az of Fan-Tyra shih-tzu kennel? Van v. kinek innen kutyuja?

Figyelt kérdés
2010. jún. 4. 10:42
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:

A középszerű amúgy általában jellemző a társasági kutyát tenyésztő kennelekre, szerintem Magyarországon nagyon kevés olyan társasági kutya tenyésztő van, aki tényleg profi.

Bár ettől még lehet jó valaki, de bevallom, nekem elég magasak az elvárásaim.

2010. jún. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim válasza:
" Az arcszerkezet és a szem elhelyezkedése még nem teszi a szemet érzékennyé szerintem." nekem is shih-tzum van, volt is, ha szimatol, akkor a rövid orra miatt nincs, ami felfogja a szúrós dolgokat, egyből a szembe megy, nagyon sok a száraz, hosszú fű és a shih-tzunak "gülü" szeme van, nagyon könnyen sérül
2010. jún. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
Értem. Csak azt gondoltam, nem csak sérülékenységről, hanem betegségekre való hajlamról IS beszélt.
2010. jún. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim válasza:
Mindegyik kennel honlapján van szó betegségekre való hajlamról? Nem hiszem. Nem értem miért kell ezen lovagolni. Aki akar vegyen ebből a kennelből kutyát, ha meg nem, akkor nézzen szét, van még pár shih-tzu tenyésztő, ha pedig az illetőnek ez sem jó, akkor vegyen a kül. netes hirdetéseken keresztül...Nem értem miért kell belekötni egy shih-tzutenyésztőbe, ha kötözködni akar, akkor tegye ezt a szaporítókkal, annyian vannak, mint a szemét.
2010. jún. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
77%

Van bele szólásom igen, nem akartam elsőre szájba rágós oldalt, valahol tükrözi a komolyságom, de idővel lehet rajta javítani, újra formálni.

PRA szem betegséggel még nem találkoztam, de shih-tzus ismerőseimtől sem hallottam még a fajtánál.

Viszont idős kori szürke hályog előfordul és a könnymirigy nem termelése ami szem szárazsággal jár. Rövid orr, kissé "dülledt" szemek, ezek sérüléshez vezetnek, pl. fa ág sérti meg a szemet, ezt idejében kell és szakszerűen ellátni, mert akár vaksághoz is vezethet. Erre gondoltam a fej formánál, ez a legjellemzőbb szemprobléma a fajtánál.

Kíváncsivá tettél és bele fogok mélyedni a fajtámnál a PRA szem betegség előfordulásának állatorvosoknál és tenyésztőknél is.

S.K.Éva of Fan-Tyra kennel

2010. jún. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:

Örülök, mert látom rajtad, hogy elfogadod az építő kritikát. Sok ember ilyenkor inkább acsarkodik, veled ellentétben és ez nagyon pozitív hozzáállás a részedről.

Remélem a PRA-nak is sikerül utánajárnod, meg a kutyáid jelleméről is beszámolsz majd az oldalon és akkor azt hiszem, nyugodt szívvel bárkinek ajánlani fogom a kenneled, aki ilyen fajta kutyust szeretne. :)

2010. jún. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:

Hát lehet várnod kell még az ajánlásommal, nem tudom mikor lesz teljesen újra szerkesztve az oldalam, de észben fogom tartani a felhozott ajánlatokat. Viszont lehet nem jó helyen keresgéltem eddig, de személy szerint nem találkoztam olyan weboldallal ahol ecsetelték a kutyák tulajdonságait.

E-mail-ban küld át nekem a weboldalad címét ha kérhetném, kíváncsi vagyok mire gondolsz pontosan, lássam milyen oldalt kellene csináltatnom.

Az acsarkodáson már túl vagyok és rájöttem semmi hasznom belőle, többre megyek ha csak a kutyáimmal foglalkozom és a kitűzött cél lebeg a szemem előtt.

S.K.Éva of Fan-Tyra kennel

2010. jún. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:

Kezdem sajnálni a tenyésztőt. Egy hüly.nek kell magyaráznia alap dolgokat, egy olyannak, aki életében nem látott még shih-tzut, hallott valahol két szakszót és okoskodik.... Szerintem ne folytasd, így is elég nagy hülyét csináltál már magadból, az a szerencséd, hogy név nélkül írogatsz ide. Láttál már egyáltalán shih-tzut??


A kérdezőnek: úgy tűnik, ez egy fiatal kennel, nem sok gazdinak van innen kutyája. Ha tetszenek a kutyák, akkor hívd fel, tudd meg az alap infókat és ha szimpi, menj el és nézd meg, hogy milyen körülmények között tartja a kutyákat és kérdezz rá a garanciára. Ha nem ismered a fajtát, akkor olvass utána a fajta külső- belső tulajdonságainak és ez alapján nézd meg a kutyáit (szőrminőség, stb)

2010. jún. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:

Mindenkit megnyugtatok, a kérdező megtalált és minden felvilágosítást megkapott és úgy néz ki egy hullám hosszon vagyunk.

Semmi baj, egy tenyésztő ennek is ki van téve, amire tudok válaszolok a tudásomhoz mérten, nem vagyunk egyformák. Azért jól esett sokan mellettem álltak ismeretlenül is!

2010. jún. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen alapon hülyézel le, kedves utolsó. Lehet, hogy nem vagyok a fajta szakértője, de a kutyákhoz konyítok valamennyit. És amíg ez a tenyésztő hölgy nem veszi sértegetésnek, hanem értelmesen eldiskurálunk az építő kritikákon, addig nem tudom, te miért vagy az ő nevében felháborodva. Meggyőződtem róla, hogy lelkiismeretes, ennek ellenére elmondtam amit gondolok, ő ezen nem sértődött meg. Nem tudom, miért fáj az neked, hogy megjegyeztem, hiányolom a kutyákról néhány szavas jellemzést a kiállítási eredményeiken kívül. A hölgy pedig örömmel fogadta, akkor neked miért fáj? Nem hiszem, hogy munkakutyának kell ahhoz lenni, hogy az ember néhány szót ejtsen a családtagjáról, barátjáról, tenyészállatáról. Nekem pl. azért fontos ez, mert ebből látom, hogy a tenyésztő ismeri és szereti a kutyáit, míg ha csak eredményt látok, mindig az az érzésem, hogy azon kívül, hogy pároztatja, nincs túl sok kapcsolata a kutyával. Idéznék egy oldalról, egy tenyészkutya jellemzéséről, de nem linkelném be az oldalt, már csak azért sem, mert egy merőben más fajta, csak a példa kedvéért (és hogy ne mondja senki, miért egy ilyen fajtával hasonlítom össze):

"Próbálok elfogulatlanul írni ***-rôl, de annak tükrében, hogy mennyit köszönhetek neki, ez nem egyszerû feladat. Attól a perctôl kezdve, hogy betette mancsát a házunkba, mindent teljesen természetesnek vesz, és ha valami szerinte jár neki, azért a legkedvesebb tekintettôl kezdve a legpofátlanabb cselig mindent bevet. A szó szoros értelmében kétszínû, az egyik percben ô a megtestesült jóság és szerénység, a következôben a fejemen táncol, ám ez utóbbiért képtelenség haragudni rá. És mikor dolgozunk, hirtelen minden bûne (ágyra fekvés, különbözô ételek rejtélyes eltüntetése az asztalról, alkalmi süketség, ha szuka van a közelben stb.) bocsánatot nyer. Hihetetlen érzés egy ilyen készséges, gyors felfogású, pörgôs kutyával gyakorolni, bármibe fogunk is, újra és újra meglep, milyen elképesztô sebességgel ért meg számára teljesen ismeretlen dolgokat, és milyen gyorsan hajtja végre a parancsokat. Frizbi- és agilityôrült, de bármire kész, csak hogy ô lehessen a figyelem központjában. Könnyed mozgása nemcsak a kiállítási ringben mutat jól, a dogdancing trükköket is szinte táncolva hajtja végre, külleme pedig - amint talán a képein is látszik - magáért beszél. Ahogy az arcáról is sugárzik, nagyon vidám személyiség, és jókedve ragadós, imád játszani. Ha pedig épp semmi dolga, fáradalmait a saját ágyikójában hanyatt fekve piheni ki. Nem tudok elég hálás lenni a sorsnak és ***nek (*** Kennel), hogy *** az életem része lett, a jövôre nézve sok tervem van vele, elsôsorban a különbözô kutyás sportok terén, és eddigi fejlôdését figyelve, ha ezek nem valósulnak meg, nem az ô hibája lesz. "

Na példádul egy ilyen. A lényege, hogy kicsit a kutya személyiségébe is belelássak, ne csak száraz adatokba, eredményekbe. Ennyire gondoltam csupán. Amíg a tenyésztő hölgy ezen nem akad fenn, nem hinném, hogy megillethetsz akár te, akár más olyan jelzőkkel, mint hülye. Én sem teszem, ezért kérlek ha nem tudsz kulturált diskurzust folytatni, akkor vagy ne írj, vagy írj privátban és leboxoljuk. :)

2010. jún. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!