Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen az of...

Szerintetek milyen az of Fan-Tyra shih-tzu kennel? Van v. kinek innen kutyuja?

Figyelt kérdés
2010. jún. 4. 10:42
1 2 3 4 5
 21/44 anonim válasza:
Nekem ez a kutyák jelleme kérdés kicsit furcsa. Végignéztem a magyar shih-tzukenneleket, de nem találtam jellemzést róluk, a kiállítási eredményeik ott vannak, ez természetes, a gazdijelölt nem a tenyészkutyát fogja megvenni,hanem annak, azoknak az utódjait, azt nem lehet elvárni, hogy a pár hetes kölykök mindegyikéről írjon jellemzést a tenyésztő...
2010. jún. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy a hülye a legkevésbé bántó szó azok közül, amik eszembe jutottak rólad.

Végig offoltál és most is. Ezt a kérdést nem azért nyitották, hogy okoskodj, hanem hogy választ találjanak egy problémára. A választ a kérdező megkapta, felesleges tovább okoskodnod. Egyébként megsúgom, hogy a shih-tzu és a border collie két teljesen különböző fajta. Gondolom, picit összezavart, hogy mindkettőnek alapból hosszú a szőre…

2010. jún. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim válasza:

Egyébként, ha neked ez a jellem annyira fontos, akkor bármelyik shih-tzu standard-ben megtalálhatod, íme egy kis ízelítő:

"Jellem és viselkedés: kiegyensúlyozott, magabiztos, szerfelett barátságos természetű, élénk, érdeklődő, idősebb korában is játékos, de lehet flegmatikusan nyugodt is. Az agresszív, ideges, ugatós vagy félénk, rettegő természet idegen a shih-tzutól. Ezek olyan súlyos hibák, hogy még a legszebb kutyát is teljesen értéktelenné teszik, hiszen ezt a fajtát keleties szépsége mellett elsősorban barátságos természete miatt kedvelték és kedvelik. Az emberekkel, állatokkal, fajtatársaival szemben egyaránt barátságos, esetleg közömbös. Idegenekkel szemben - ha úgy nevelik - lehet bizalmatlan, jelzésre megtanítható, de sohasem lehet támadó, vagy harapós. A kistermetű fajták között a shih-tzu a legcsendesebb, ok nélkül sohasem ugat. Mivel eredetét illetően mindig több példányt tartottak együtt, falkaösztöne fejlett, az egyedüllétet rosszul viseli. Okos figyelmes kutya, ám nagyon önálló, önfejű, ezért következetes, de szeretettel teli nevelést igényel. A durva bánásmódot ugyanúgy megsínyli, mint azt is, ha sokat van egyedül és nem foglalkoznak vele eleget."

2010. jún. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:

Jól van, elismerem, a társásági kutyákat favorizáló és tenyésztő népek teljesen más dimenzióban látják a dolgokat és a kutyáikat. Chö. Számotokra elég a kiállítási eredmény, mások számára fontos a kutya önmaga is, nem csak a fajtajellem meg a serlegek.

Ha minden mondatom eljutott volna az agyatokig, akkor észrevettétek volna azt is, hogy azért várok jellemzést a kutyáktól, hogy lássam, a tenyésztő valóban ismeri, szereti, barátjának tekinti a kutyáit, nem csak párzógépnek és trófeagyűjtőnek. És nem mellesleg ez most nem a border collie és a shih-tzu összehasonlítása lett volna, hanem egy példa egy kutya jellemzéséről. (Amúgy rövid szőrű border is van, ha már a szőr hosszánál tartunk...) És tudnék mutatni olyat oldalt is, ahol a kölykökről is írnak jellemzés 5-6 hetes koruktól, hogy milyen természetű, ebből következően kiknek ajánlják.

De hát mint tudjuk, az ilyen ölebeknél jó, ha egyáltalán találunk jó indulattal tenyésztőnek mondható embereket és nem csak szaporítókat! És nagyon örülök, mikor mondjuk dog dancinges bolognese-t, bh vizsgás csivavát, vagy agility-s yorkit látok! Mert hogy van ilyen is, nem csak olyan, akit szobacirkálónak tartanak és a kiállításokon és a majomszereteten kívül másról nem szól az életük.

És akkor lehet anyázni. :]

2010. jún. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
Ne legyél felháborodva azon, hogy hülyeségeket írsz, ezért lehülyéznek. Ez a téma kb. annyira áll közel hozzád, mint az űrhajózás, de gondolom, abban is tudnál tanácsokat adni.
2010. jún. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:

Sajnos a fajtában nagyon kevés az igazi tenyésztő, 1 kezemen megtudnám számolni. Ennél több a szaporító akik pont ilyen jellem leíró hirdetésekkel csábítják a vevőket mint pl. gyönyörű kis kutyák, aranyos kölykök, játékos, tündi-bündi,stb.stb. Ezért vannak itt sokan ennyire kiélezve a jellem leírásra, talán ezért is nélkülözzük a weboldalainkon a jellemzést, mert az oldalnak magában is tükröznie kell szeretjük a kutyáinkat, teszünk a fajtáért. Ezt Te nem tudhattad és ezért ugrottak neked sokan.

S.K.Éva of Fan-Tyra kennel

2010. jún. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:

Na ebből is látszik, hogy a tenyésztő hölgy normális, te viszont csak köpködni tudsz. Engem meggyőzött a hölgy a kritikám ellenére is, azt még mindig nem értem, ha ő nincs felháborodva, te miért vagy. De dohogj csak nyugodtan, ettől nekem még jó napom lesz. :) (Írhatsz ki űrhajós kérdést, majd figyelem, csak hogy kedvedre tehessek és fújtathass még, látom jól érzed magad ettől.) :)

Kérdező, nyugodtan vegyél innen kutyust, Éva egy lelkiismeretes ember.

2010. jún. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
Távol áll tőlem, hogy ilyen hülyeségeken "dohogjak". Azt próbáltam elmagyarázni, hogy úgy próbálsz tanácsot adni, hogy még talán sosem találkoztál a fajtával. Nem baj ha kérdezel, így legalább megtudod, hogy ez nem egy hülye kis „szobacirkáló”, hanem egy nagyon is intelligens fajta, viszont mivel tibetből származik, nem nagyon bírja a meleget, így dogdancingre, agilityre, stb szinte alkalmatlan. Az alap dolgokat viszont általában könnyen megtanulják (ül, fekszik, áll, behívás, marad, egy csomó trükk), mivel imádja a gazdit és szeret a kedvében járni, így iskolába sem nagyon szokták vinni. De gondolom, ezekről beszél a tenyésztő ha valaki komolyan érdeklődik, sőt ő még többet is tud a fajtáról, mint én. Szóval ismétlem! Nem az volt a gondom, hogy kérdeztél, hanem az, hogy úgy próbáltál tanácsot adni, hogy még egyáltalán nem találkoztál a fajtával.
2010. jún. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

Találkoztam már vele, az más, hogy nem ismerem olyan szinten, mint azt, amilyen nekem van. A meleg pedig nem függ össze azzal, hogy jár-e iskolába a kutya. Ha már feljött a border, rá is jellemző a megfelelni akarás és sok minden más is, amit leírtál, Skócia és Anglia sem a melegről híres, mégis iskolázzák, tanítják. De nem is a sulin van itt a hangsúly, meg hogy mit tud. Minden kutyának van egyénisége, legyen akármilyen fajta. Nekem van több kutyám, mindegyik más, amiről csak úgy tud az ember mesélni, ha szoros velük a kapcsolata és jól ismeri őket. A kölyköknél én pl. olyan leírást láttam, hogy jellemezte a tenyésztő, melyik mókamester, melyik domináns és akaratos, melyik visszahúzódóbb az alomban és ennek tükrében milyen jellemvonású emberhez ajánlja. Mert ugye kezdő kutyásnak nem való domináns kutya általában... Ehhez pedig nem kell nagynak lennie, sem munkakutyának, a kis termetű kutyák is kutyák és ugyanannyi gond lehet velük, ha elkényeztetik vagy nem következetesek stb.

Az a baj, hogy te úgy értetted, hogy általánosítok. Én elmondtam a szubjektív véleményem, amit lehet kritikának is értelmezni, lehet figyelmen kívül is hagyni. Én SZUBJEKTÍVE szeretek jellemzést látni a kutyákról a fentebb leírt okok miatt. Nekem SZUBJEKTÍVE ez sokat számít. Másnak nem. Azt nem tudom, hány ember van még így. Az, hogy egy merőben ellentétes fajtát hoztam példának ez most mellékes. Itt most nem a fajta a lényeg, hanem a kutya, mert egyénisége mindnek van.

Ez egy SZUBJEKTÍV vélemény volt, nem pedig ajánlás, ha a hölgy annak vette, nyilván azért, mert elgondolkodtatónak tartotta. Nem hiszem, hogy én fogom neki megszabni, milyen legyen a weboldala, nem is akarom. Csak nem értem, miért kell ezért hülyézni, meg ekkora drámát csinálni, pláne, hogy ő nem vette sértésnek.

És ez a jellemzés dolog nem csak bordernél szokás, láttam már yorki tenyésztő honlapján is, hogy néhány mondattal egyenként be voltak mutatva a kutyák, olyan is volt, aki képeket írt arról, hogy milyen kis házi trükköket tanultak meg. Nekem SZUBJEKTÍVE ez azért tetszik, mert már mint mondtam, látom, hogy tényleg családtag is a kutya, nem csak haszontermelő. Persze mindenre van ellentétes példa is, mindenbe bele lehet kötni a végtelenségig.

Végszónak annyit tudok neked mondani, nekem van több kutyám, köztük van tacskótól kezdve a yorkin és borderen át a golden retriever és jagd terrierig és minden kutyám egytől-egyig ugyanúgy nevelem. Ugyanaz a következetesség van a yorkinál, mint a bordernél, jóllehet a tacskóból nem csinálok agility bajnokot, de egy alapengedelmességi szintet az összes kutyám tud. Aztán van, amelyikőjük egyebet is, meg magasabb szinten, van, amelyik alacsonyabb szinten, de ők így érzik kutyának magukat, öt kutyával egyszerre tudok bárhová elmenni póráz nélkül. Egyik sem ugat, egyik sem támad és egyik sem szalad ki az útra. A yorki sem. De ez már tényleg nem idevágó téma.

2010. jún. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim válasza:

a shih-tzulap.hu-ról hoztam shih-tzu kenneleket Magyarországon, nézz szét ha van időd, jellemzés-ügyben:



Credo shih-tzu kennel

Csalafinta csahos

Erzsébeti-Orosz kennel

Fan-Tyra shih-tzu

Family favorite puppy

Kati-házi huncut

Lago Kye shih-tzu

Nagyréti-Manó kennel

Name your poison

Szobatorpedó kennel

Szőlőhegyi Bitangűző

Trendy Gem kennel

Yaki-Tori kennel

2010. jún. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!