Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom szobatisztaságra...

Hogyan tudom szobatisztaságra nevelni a 8 hónapos kan kutyámat? Sétál napi 3-4 alkalommal, reggel, délután, késő este, elvégzi kint a dolgát, és mégis bepisil, bekakál. Verjem meg?

Figyelt kérdés

Jutalomfalatot kap ha kint végzi el.

Nagyon tanácstalan vagyok, mert nem szeretnék megválni tőle.De nem lehet,h tönkreteszi a parkettát. És mennyi türelemmel legyek? 1-2 hónap? 1 hónapja van nálam. Eleinte nem csinálta ezt.


2010. jún. 4. 10:48
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
nem, a leghátsó szobába! de haladunk, lassacskán:)
2010. jún. 9. 09:44
 12/15 anonim ***** válasza:
Grat., hogy bevállaltad ennyi idősen és időt adsz neki. A következőt javaslom: ha van rá mód legyél vele egy teljes hetet non-stop (ha nem, legalább egy 4 napot). Akár kell neki, akár nem, 3 óránként menjetek le. Megdicsérni, ha csak egy csepp pisi is történik kint/lent. A lakásba vegyél kutyapelenkát (ez az alom kutyaváltozata, földre rakható, textil). Ha a két 3 órás között is kell neki, azonnal tedd rá a pelenkára legalább. Valószínű nem tudja még visszatartani több okból is (legvalószínűbb, hogy alkalma sem volt megtanulni, hogy hogyan kell, mert folyton új helyre kerüléssel lett stresszelve). Rá fog jönni. Továbbra se engedd a hálószobába, ezt nagyon jól csinálod. Legyenek szabályok, amikhez mindig következetesen ragaszkodsz, mert ezektől fog megnyugodni. Sok sikert! Jó kutyázást!
2010. jún. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :) A kutyapelust szétrágja, és otthon nem tudok maradni vele, de a munkahelyemen egész nap úgyis egyedül vagyok és van zöldterület, ide hozom magammal a héten, és tényleg látványos a javulás! :)
2010. jún. 9. 12:44
 14/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Hajrá! Majd írj, hogyan alakult a helyzet a királyfival :).
2010. jún. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Nem túl jól, már elajándékoztuk, mert kezelhetetlen volt. Mindenünketz megrágta és össze-vissza pisilt.kakilt. Szerintem zakkant lehetett, mert semmiben nem szenvedett hiányt, se mozgás, se szeretet se semmi.

:(

2010. aug. 2. 08:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!