Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogadjam magamhoz a kutyát...

Fogadjam magamhoz a kutyát vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Egy amstaff kiskutyáról lenne szó(apja-anyja is amstaff), ami az egyik ismerősöm "tenyészt" és elvből nem akarja eladni őket. Hanem mindig elajándékozza azoknak, akik igényt tartanak rá és biztos benne, hogy szeretnék.


Na de a lényegre térve.

Március elején lehetne elhozni de egyetemista vagyok.

Ez azt jelenti, hogy hétfő-csütörtök reggel 5-6-tól kb 7-8-ig tudok vele foglalkozni, meg délután vagy késő-késő délután. De amikor másnap zh, stb. ez is könnyen kieshet.

Péntek-szombat-vasárnap szabad. Életfüggő..

Persze napközben is lenne felügyelet, a szüleim.


Nyáron meg aktívan tudok vele foglalkozni.


Elég ez egy kiskutyának vagy nem?

Nem akarom szépíteni a helyzetet, direkt azért is írtam bele az időpontokat.

Nem akarom, hogy szenvedjen egy elfoglalt gazdi mellett.


2018. jan. 25. 08:49
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Ellentétek...

Szóval zavarjon, hogy milyen körülmények közül jött.

Akkor mostantól ezt kéne kiplakátolni a menhelyekre is?


A felelősségem pedig a saját kutyámra terjedne ki.

Én egy kutyát szeretnék, nem többet, nem szeretnék utódokat, stb.

Nincs hozzá energiám, forrásom és akaratom sem, hogy az egész kutyás világ bajait a nyakamba vegyem.


Nem érdekelnek az olyan kutyafanatikusok, mint te.

Érted?

Nincs rá szükség, hogy próbálkozz ezzel az életváltó szöveggel, mert nem az én problémám, nem akarok belefolyni és név nélkül, arc nélkül, lehet osztani a tanácsokat, csak pont nem érdekel.

Mit látok a kutyáin?

Jól neveltek, boldogok és foglalkoznak velük.


Amíg pedig ezt látom és a másik oldalt, hogy emellett több millió kutya éhezik nem fogok neki szólni.


Részemről a dolog zárva.

Attól meg nem lennék rossz tulaj, hogy nem akarom megváltani a világot.

Egy kutya is pont elég számomra sőt lehet még sok is, pont ezért tettem fel a kérdést.

Nem azért, hogy olyanokat sértegess, állíts róluk dolgokat, akiket nem ismersz.

Meg nem azért, hogy elvedd az időmet, mert azt hiszem, hogy a témában kapok választ.

2018. jan. 25. 14:22
 12/20 A kérdező kommentje:

Mostantól csak a kérdésre várom a választ.

Az egy egész oldalból 1 témát érintő válasz van.


Nem fogok arra reagálni, ami más témát feszeget.

Így teljesen felesleges írni.

2018. jan. 25. 15:07
 13/20 anonim ***** válasza:
62%

Én úgy gondolom ha szeretnéd ezt a kiskutyát, akkor hozd el. Reggel 1-2 óra és délután, este 1-2 óra elegendő, ha napközben szüleid is tudnak vele foglalkozni, vagy legalább felügyelni rá (elsősorban szobatisztaságra való szoktatáshoz kell a 2-3 óránkénti kivitel), és 3 napod általában teljesen szabad.

Soha nem lesz tökéletes pillanat egy kiskutyára, később, mikor dolgozni fogsz ennyi időd sem lesz, de addigra már nagyobb lesz, majd megszoktok egy rutint. Viszont csak akkor hozd el, ha teljesen biztos vagy abban, hogy szeretnéd, gondját viseled hosszú hosszú évekig.

2018. jan. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
78%
Oké, hozd el a kutyát. De előtte egyszer látogass el egy menhelyr, nézz az ottani kutyák szemébe és mondd azt, hogy nem érdekel.
2018. jan. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


Még gondolkozom azért rajta :)

Jó lenne egy új kutya, az utolsó 12 évig élt, azóta eltelt 2 év és most érzem magam kész egy újra.

Mindig van otthon valaki, így soha nem lenne egyedül.

2018. jan. 25. 15:41
 16/20 anonim ***** válasza:
74%
Normális helyről nincs rá pénz?
2018. jan. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
81%

Majd ha a fél fizud esetleg a dokinál hagyod mert a kutyádon kijön valami örökletes betegség, na akkor ne érdekeljen majd az orvosi számla végösszege.

Természetre bízza, ja, no comment...

A mama kutya agyon van elletve... mi ez ha nem állatkínzás?

2018. jan. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
28%

Más kutya esetében is kijöhet a betegség. Ezt nem tudhatod előre.

Menhelyesnél még nagyobb is rá az esély... nem elég, hogy azon kutyák felmenői is halálra lettek "elletve", mert nekik is a természetre lett bízva, de még rossz körülmények között is nevelkedtek és nem kaptak az előírtnál több oltást.


Miért nem fejezitek már be?

Leírta a kérdését és nem arra vonatkozóan kért tanácsokat, hogy honnan fogadjon örökbe kutyát vagy mit csináljon az életben.

2018. jan. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Az amstaffal elég sokat kell foglalkozni (mint sok más fajtával is). Szerintem ne vidd a szüleid nyakára. Ez nem olyan fajta, hogy akárkinek a kezébe nyomod a pórázát. Nem árt hozzá ismerni a kutyákat is. A tapasztalt gazdának is fel kell kötnie hozzá a gatyáját.
2018. jan. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Szerintem egyetem mellett lesz nagyobb gondod is, mint a kutya. Meg a karrier építés ... Azért írtam, hogy a szüleidnek viszed ... Nem bántásból. De elég sok ilyet láttam. Meg ebből fakadó baleseteket is (nem csak ezzel a fajtával, más, nagyobb testű kutyákkal is).
2018. jan. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!