Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért mondták rám hogy szaporit...

Mért mondták rám hogy szaporitó vagyok mikor nem is vagyok az?

Figyelt kérdés

Ajándékba kaptam egy törzskönyves shiba inu szuka kutyát. Annyira szép, gyengéd, kedves kutya volt. Már az elején eldöntöttem , hogy mielött megöregszik szeretnék töle egy kis kutyát. 6 éves korába pároztattuk egy szintén törzskönyves shiba kannal. Természetesen mielött ez megtörtént utána olvastam mindennek és kikérdeztem az állatorvos véleményét róla. 3 gyönyörü kiskutya született ,egy kislányt megtartottam ,egyet az apuka kutya gazdija vitt el és a harmadik kiskutyát oda ajándékoztam a (volt) páromnak.

Természetesen a szülés után ivartalanitotam a szuka kutyámat.A kölyköket gyakran látta orvos és minden oltást megkaptak. Ahogy felnött a kiskutyám teljesen ellentéte lett az anyukájától , teljesen más személyiségek voltak. Az elsö kutyám halála után 1-2 évvel szeretem volna még egy kutyát , meg úgy vettem észre a másik kutyámnak is hiányzik egy kutyatárs. Kb 7 és fél éves volt mikor öt is pároztattam egy törzskönyves kannal. 5 kiskutya született egy kislányt megtartottam és 3 elajándékoztam a baráti körömben . Természetesen megbizható tapasztalt kutya tartoknak vagy olyannak akiről tudom hogy jól fog bánni a kiskutyával. Egy kisfiú megmaradt ezért hirdetést raktam fel hogy jelképes áron( oltások+ chip ára) megbizható gazdit keresek neki. Nem telt el sok idö és jelentkeztek páran , de semelyiküket sem találtam alkalmasnak. Egyik a kertbe akarta kirakni , a másik meg azt mondta hogy jó hogy ilyen olcsó ez a kutya ..

Ezután jöttek a zaklató levelek hogy szaporitó vagyok meg elhordtak mindenek. Végül leszedtem a hirdetést és úgy döntöttem megtartom a kiskant is.

Tényleg szaporitó vagyok?


2018. jan. 28. 18:23
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
87%

Komolyan itt kérdezed, szaporító vagy-e?

Törzskönyveztettél? Ha nem, máris szaporító vagy.

Miért kell neked egy anonim oldal véleménye, hogy amit tettél, az minek számít?

2018. jan. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
95%
Az vagy, mert nem szűretted le a kutyákat örökletes betegségekre (az állatorvosnak nincs röntgen szeme), nem vitted tenyészszemlére a kutyákat, nem törzskönyveztél, 6 évesen lett első alma és egyáltalán: nem értesz hozzá.
2018. jan. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
91%
Ja, most nézem, hogy a másik 7,5 évesen szült először. Öreganyád ne szüljön?
2018. jan. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
91%
Az elsőnek igaza van.
2018. jan. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim válasza:
88%
Szaporító vagyok én is. Szószaporító
2018. jan. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
De mind a két kutyám csak egyszer szült utána ivartalanitva lettek, és az állatorvosom szerint még idöben volt ahhoz hogy szüljön . Nem pénzért adtam elöket hanem biztos helyre elajándékoztam öket. Talán a törzskönyv nélküli kutya már nem is kutya, minden tk nélküli kutya genetikai korcs ? Rendesen foglalkozok a kutyáimmal ,kutyasuliba járok velük és minden oltást , kezelést megkapnak.
2018. jan. 28. 18:40
 7/32 anonim ***** válasza:
93%

Szerződéssel és ivartalanítási kötelezettséggel ajándékoztad el őket? A mai napig követed a kölykök sorsát és ha úgy lenne magadhoz visszavennéd őket hogy aztán gondoskodj róluk?

Ha bármelyikhez is nem a válasz akkor gondolom te is érzed mire célzok...


Elhiszem hogy próbáltad körültekintően csinálni és ivartalaníttattál utána, de létrehoztál több kis életet is akit kiadtál a kezed közül, mi van ha az ő gazdájuk is azt mondja hogy "jaj de csak egy almot szeretnék" és le is hozza, majd ő már eladja őket, és rákap az ízére. Ez a baj ezzel az egész történettel. Mint ahogy neked is adtak egy törzskönyves kutyát akit elletni kezdtél...

2018. jan. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
33%
Igazabol nem torzskonyvesek ugyhogy nevezhetunk szaporitonak is de ez azert sokkal normalisabbnak tunik, es az irasodbol is latszik hogy te felelos gazdi vagy foleg hogy fajtisztak a kutyak, ettol meg nem leszel “olyan” szaporito egyaltalan, csak szomplan szerettel volna meg par tokeletes kiskutyat (magadnak, akar barataidnak)
2018. jan. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
A tk hiánya a legkisebb probléma itt. Nem, nem volt időben. A hat éves talán még belefért volna, ha valami kiemelkedoen jó kondícióban lévő munkakutyáról van szó, de a 7,5 éves semmiképpen. Nem tudom, milyen lódoktorhoz jársz, aki szerint 7,5 évesen első almot lehozni rendben van, de ez a kor az, amikor már nyugdíjazni kéne a tenyészkutyákat is, esetleg egy utolsó alom jöhet, ha szült már előtte.
2018. jan. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
80%
A gond ott kezdődik,hogy fajtatiszta van míg fajtiszta nincs . Ha a kicsiknek nem volt törzskönyvük akkor ők csak fajta jellegű keverékek..Továbbá amit 1# es írt.. Az egy dolog ,hogy nem kértél érte pénzt ..szaporítottál nem pedig tenyésztettél .
2018. jan. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!