Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért mondták rám hogy szaporit...

Mért mondták rám hogy szaporitó vagyok mikor nem is vagyok az?

Figyelt kérdés

Ajándékba kaptam egy törzskönyves shiba inu szuka kutyát. Annyira szép, gyengéd, kedves kutya volt. Már az elején eldöntöttem , hogy mielött megöregszik szeretnék töle egy kis kutyát. 6 éves korába pároztattuk egy szintén törzskönyves shiba kannal. Természetesen mielött ez megtörtént utána olvastam mindennek és kikérdeztem az állatorvos véleményét róla. 3 gyönyörü kiskutya született ,egy kislányt megtartottam ,egyet az apuka kutya gazdija vitt el és a harmadik kiskutyát oda ajándékoztam a (volt) páromnak.

Természetesen a szülés után ivartalanitotam a szuka kutyámat.A kölyköket gyakran látta orvos és minden oltást megkaptak. Ahogy felnött a kiskutyám teljesen ellentéte lett az anyukájától , teljesen más személyiségek voltak. Az elsö kutyám halála után 1-2 évvel szeretem volna még egy kutyát , meg úgy vettem észre a másik kutyámnak is hiányzik egy kutyatárs. Kb 7 és fél éves volt mikor öt is pároztattam egy törzskönyves kannal. 5 kiskutya született egy kislányt megtartottam és 3 elajándékoztam a baráti körömben . Természetesen megbizható tapasztalt kutya tartoknak vagy olyannak akiről tudom hogy jól fog bánni a kiskutyával. Egy kisfiú megmaradt ezért hirdetést raktam fel hogy jelképes áron( oltások+ chip ára) megbizható gazdit keresek neki. Nem telt el sok idö és jelentkeztek páran , de semelyiküket sem találtam alkalmasnak. Egyik a kertbe akarta kirakni , a másik meg azt mondta hogy jó hogy ilyen olcsó ez a kutya ..

Ezután jöttek a zaklató levelek hogy szaporitó vagyok meg elhordtak mindenek. Végül leszedtem a hirdetést és úgy döntöttem megtartom a kiskant is.

Tényleg szaporitó vagyok?


2018. jan. 28. 18:23
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
40%

Azért kíváncsi vagyok, a válaszolók hány százaléka tenyésztő itt? Hányan jártasak a kiállítások, tenyésztők körében?

Egy álomvilágot szajkóz a többség.

A TENYÉSZTŐK nagy része csinál almot egy kiállításon nyertes szukával és az éppen aktuálisan menő kannal. Hogy az a szuka milyen idegrendszerű, az már nem számít. Hogy netán allergiás szinte mindenre, az sem számít. Hogy a fedezés csak emberi segítséggel történik, az sem számít. Az ellés is csak teljes felügyelettel, segítséggel történik. Életképtelen a kölyök? Kirakja az anyakutya? Majd a tenyésztő felneveli mesterségesen. Ha sikerül, eggyel több kölyök lesz eladható. És órákig lehetne sorolni az ilyen dolgokat.

Vannak, és ismerek nem egy valóban tenyésztőnek nevezhető embert. De ők kevesen, nagyon kevesen vannak.

2018. jan. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
74%

De miért is nem lehet mondjuk egy gazdára váró kutyát örökbe fogadni, miért kell új kutyához pároztatni a sajátodat? Ez itt a baj. Meg az is, hogy akármilyen rendesen is csináltad, ami amúgy szép tőled mondjuk, de a fajtát teszed ezzel tönkre akaratlanul is.


Egyébként is 2 véglet van. Tenyésztő és szaporító. Te nem vagy tenyésztő, tehát kizárásos alapon szaporító vagy, max a jobbik, normálisabb fajtából, de azért a kutyák számát csak növelted teljesen feleslegesen.

2018. jan. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
22%

Mindegy kedves kérdező, ne írj ki ide kérdést, de tényleg. Itt mindenki vér törzskönyves állatvédő. Én is le leszek nulla százalékolva.

Mint ahogy írta egy kommentelő, ha két törzskönyves kutyát pároztatsz, de neki nincs törzskönyve, csak fajta jellegű keverék. Sajnos ezek az emberek léteznek és itt élnek köztünk, majd mindenkit elhordanak minden mocskos szaporítónak.

Egyetértek abban, hogy csak akkor jártál el helyesen, ha ivartalanítási kötelezettséget vállaltak.

Helyes volt hogy jó helyre adtad őket, és szinte jelképes összegért.


Ne foglalkozz az itteni emberekkel. Szerintem attól egy kutya még lehet fajtatiszta, hogy neki magának nincs törzskönyve, és nem vitted tenyészszemlére. Ha nekem ezek híján csak fajta jellegű keverék kutyám lehet, hát jól van. Én vállalom.


És persze igen, azért a szűréseket nem árt megcsinálni, mielőtt oda ajándékozol valakinek egy ilyen kutyát. :)

2018. jan. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
78%
Ismerem nagyon jól a kiállítások, tenyésztők világát. Tudom, hogy ott is rengeteg a sumákolás. De attól még nem jó az, amit a kérdező csinált.
2018. jan. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg.


Eü. szűrései megvoltak a kutyádnak, ill. a kannak, akivel fedeztetted?

Tenyészszemlén megfelelt mindegyik?

Ha ezekre igen a válasz, akkor oké a dolog (az már a te bajod, ha nem törzskönyveztetted a kölyköket).

Ha ezekre nem a válasz, akkor igen, felelőtlen szaporító vagy. Mivel nem tudod, hogy a szukáid vagy a kanok, alkalmasak voltak-e továbbtenyésztésre, ill. összeilletek-e vérvonal és tulajdonságaik alapján.

2018. jan. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
23%

ma 19:46

Tenyészszemle?

Ha egy kicsit is hasonlít a fajtára, megkapja a tenyészthetőt. Nagyon sok fajtának semmi szűrési kötelezettsége nincs. Csak megnézik állásban, járásban a tenyészszemlén és mehet is a bejegyzés a törzskönyvre.

2018. jan. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 aranyos121 ***** válasza:
az baj hogy a törzskönyv nem garancia?ó..tenyészszemlélet megvolt,és szűrések stb? ami bizonyítja hogy a kutyának lehet kölyke mert nincs genetikai betegsége..ha ez nem volt meg és akivel be fedezteddet a kutyádat annak kutyának se háát...és akiknek elajándékoztad netán tovább szaporítják hogy agyon szaporított kutyák legyenek ...tudod elég sok kóbor kutya van az utcán, menhelyen és az a baj a házi szaporulatokkal (nemcsak a betegség) hanem hogy mindenki facebookon meg ilyen oldalakon vesz kutyát ahelyett hogy a menhelyen mentené meg egy kutyus életét..persze tudom hogy a menhelyen lehetnek kicsit félős vagy problémás kutyák mert nem ismerjük az előző éltét(ki tudja hogy bánt vele az előző gazdi) de na...tenyésztők figyelnek arra (normális tenyésztők nem áll tenyésztők) hogy milyen kutyát milyen kutyával pároztatnak és meg van nekik szabva hogy mennyit ellhet egy kutya és szűrve vannak a kutyák meg stb stb ..és ivartalanítási szerződéssel adnak el kutyát és meg válogatják hogy kinek adják el..te viszont nem hiszem hogy annyira értesz a kutyákhoz hogy szaporítsd őket menhelyen is inkább szapis kutyákat lehet látni nem törzskönyves tenyésztők általi kutyákat
2018. jan. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
82%

19.54


Jó, valóban nem ismerem minden fajta tenyésztési szabályzatát, ez igaz. A shibá-ét pl. nem ismerem.


Amiket viszont igen, ott ma már mindenhol vannak kötelező szűrések, és nem csak küllem, hanem ösztönpróbák, idegrendszeri tesztek is. Igaz, itt munkakutyákról van szó.


A lényeg, hogy a kedves kérdező akárhonnan nézzük, akkor is szaporító, nem volt semmiféle tenyésztési célja, sem hozzáértése, csak kölyközni akart.

2018. jan. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
64%
13#as .. te aztán nagyon okos vagy .. sok itt az állatvédő ? ez probléma? tudod miért vagyok kiakadva az ilyenek miatt? Mert nekem is igy lett egy hófehér keverék kiskutyám akit ha meglátnak jaj de cuki jaj de aranyos neki is ilyen kell nem akarok kiskutyát stb .. mikor közlöm,hogy nem és esélytelen mivel ivartalanított nagy döbbenet jön .. még amikor elmesélem ,hogyan is került ő menhelyre .. sőt nem is ő hanem az anyukája .. az ilyen felfogású emberek mint te elkezdi„tenyészteni” a cuki kutyát ..majd mikor rá jön ,hogy valami nem oké vagy szarik rá vagy mint az én kutyum anyukájával.is történt kib@*sszák az utcára vemhesen is majd lesz vele valami . Éd akkor ,hogy lásd ... lefialt szerencsétlen már hála istennek a menhelyeseknél .. 9!!! kölyök egy máltai jellegű kutyánál .. nem kicsit sok .. és neked normális az ,hogy ez igy történt ... gratulálok ..
2018. jan. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
76%

6 és 7,5 évesen elletni a kutyát(főleg elsőre) felelőtlenség és önzőség!

Az is az, hogy nem ivartalanítottad őt már kiskorában.

Ne haragudj, de aki szereti az állatkáját az ivartalaníttatja és nem elleti ilyen idősen!

Egyébként igen, szaporító vagy.Minek gondolod magad, tenyésztőnek? Nem vagy az, szaporító.

Teljesen felesleges elletni a saját kutyád, ha elpusztul a meglévő,akkor tudtál volna venni tenyésztőtől utána később.

2018. jan. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!