Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért mondták rám hogy szaporit...

Mért mondták rám hogy szaporitó vagyok mikor nem is vagyok az?

Figyelt kérdés

Ajándékba kaptam egy törzskönyves shiba inu szuka kutyát. Annyira szép, gyengéd, kedves kutya volt. Már az elején eldöntöttem , hogy mielött megöregszik szeretnék töle egy kis kutyát. 6 éves korába pároztattuk egy szintén törzskönyves shiba kannal. Természetesen mielött ez megtörtént utána olvastam mindennek és kikérdeztem az állatorvos véleményét róla. 3 gyönyörü kiskutya született ,egy kislányt megtartottam ,egyet az apuka kutya gazdija vitt el és a harmadik kiskutyát oda ajándékoztam a (volt) páromnak.

Természetesen a szülés után ivartalanitotam a szuka kutyámat.A kölyköket gyakran látta orvos és minden oltást megkaptak. Ahogy felnött a kiskutyám teljesen ellentéte lett az anyukájától , teljesen más személyiségek voltak. Az elsö kutyám halála után 1-2 évvel szeretem volna még egy kutyát , meg úgy vettem észre a másik kutyámnak is hiányzik egy kutyatárs. Kb 7 és fél éves volt mikor öt is pároztattam egy törzskönyves kannal. 5 kiskutya született egy kislányt megtartottam és 3 elajándékoztam a baráti körömben . Természetesen megbizható tapasztalt kutya tartoknak vagy olyannak akiről tudom hogy jól fog bánni a kiskutyával. Egy kisfiú megmaradt ezért hirdetést raktam fel hogy jelképes áron( oltások+ chip ára) megbizható gazdit keresek neki. Nem telt el sok idö és jelentkeztek páran , de semelyiküket sem találtam alkalmasnak. Egyik a kertbe akarta kirakni , a másik meg azt mondta hogy jó hogy ilyen olcsó ez a kutya ..

Ezután jöttek a zaklató levelek hogy szaporitó vagyok meg elhordtak mindenek. Végül leszedtem a hirdetést és úgy döntöttem megtartom a kiskant is.

Tényleg szaporitó vagyok?


2018. jan. 28. 18:23
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
20%
egy kutya ellik, nem szül, azért legyünk már tisztában a szakszavakkal...
2018. jan. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
12%
Jó, itt mindenki szaporító. Én is az lettem, mert nem ivartalaníttattam a kan kutyámat, aki egyébként a 13 éve alatt szuka közelében nem volt... De sebaj.
2018. jan. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
97%
22-es, azért nem vagyunk elvakult h*lyék, hogy mindenkire azt mondjuk, szaporító. Nyilván ha nem lettek a kutyádtól kölykök, nem vagy az. De ha 13 év alatt egy szukával sem találozott, akkor séták során csak kanokkal találkozik, vagy egyáltalán nem is viszed/vitted más kutyák közé szocializálódni??
2018. jan. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

6-7 évesen már tenyésztők nem igazán fedeztetik be a szukát max ha tényleg nagyon jó szuka és megfelelő a kondija illetve a szűrési eredmények is jók.


De hogy első alom 6 és 7,5 évesen az nagyon gáz,azt az állatorvost aki erre azt mondta jó attól elvenném a diplomáját.


Amúgy attól,mert a szuka jó idegrendszerű kedves nem feltétlenül lesz a kölyke is olyan.Ez genetika.

Ehhez érteni kell melyik szukára melyik kant rakja az ember.



Mivel fajtákra jellemző betegségek ellen nem szűretted a kutyádat, törzskönyvet nem adtál a kicsikhez, idősödő korban csináltattad fel őket. Ez szaporítás.

Nyilván a jobbik fajtából,mert nem a pénz vezérelt,de akkor sem mondhatod magadra,hogy tenyésztő vagy.

2018. jan. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
6-7 éves kutya már idősnek számít...
2018. jan. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
78%

"Ajándékba kaptam egy törzskönyves shiba inu szuka kutyát."


Jaj, már itt kezdődik a mese habbal...


Valószínű, hogy egy 300-500 ezer forintos kutyát majd valaki törzskönyvvel csak úgy odaajándékoz, mert amúgy tök ingyen volt a kölyök fogantatása és felnevelése is...


Az eset amikor én egy papíros, új Mercedest vettem 5 millió helyett 500 ezerért...


Megnyugodhatsz, igen, szaporító vagy. Nyilvánvaló, hogy törzskönyve még hallásból sincs a kutyádnak, max oltási könyve csak a kettő rohadtul nem ugyan az...


Kezet foghatsz a "Tűz-ló" szaporítóteleppel (talán pont onnan van a kutyád, már ha egyáltalán shiba jellegről beszélünk), még pár hozzád hasonló ember és pár év és a shiba is majd ott tart mint az idegrángó extramicro yorki.


Tudod, ha még kutyát szeretnél, akkor azért neked nem kell legyártanod még pár kölyköt, hogy aztán másik belőlük üzletet csináljanak (gondolom nem tartod szem előtt, hogy a tőled kikerült kiskutyák már nem-e szaporítótelepen ontják magukból a kölyköket), hanem ott a menhely, "csak" közel 2 millió kutya vár gazdira, igazán nem kell még melléjük is gyártani...

2018. jan. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
28%

Nem elképzelhetetlen, hogy ajándékba kapta. Egyik osztálytársa apukája informatikus, aki maszekban gépeket javít. Az egyik ügyfelétől pedig köszönetképpen kapott egy beagle kutyát (tenyésztő volt).

Sőt, egyik barátom szintén tenyésztő, és már ő is adott ajándékba saját kutyát (persze, tudta jól, hogy jó helyre fog kerülni).

2018. jan. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
50%
#27, még a menhelyen se adnak ingyen kutyát. Egy beagle meg nem egy 300-500 ezer forint értékű kutya. Meg honnan tudod, hogy törzskönyvesek voltak az említett "ingyen kutyák", akikről írsz? Egy tenyésztőnél a kiskutyák már a megszületésük előtt le vannak foglalózva, nagyon nagyon ritka az, hogy "hát ez itt maradt a nyakamon, akkor odaadom ingyen mert újrarakták a Win9-t".
2018. jan. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
43%

Kedves 19-es kommentelő! :)

".. te aztán nagyon okos vagy .. sok itt az állatvédő ? ez probléma?"

Én azt mondtam, hogy sok a vér TÖRZSKÖNYVES állatvédő, ami azt jelenti, hogy az a kutya amelyik nem törzskönyves, de a szülei azok, akkor már csak egyszerű mezei fajta jellegű keveréknek lesz titulálva, egy keveréknek csupán.

Amit a válaszomban le is írtam, de te úgy látszik nagyon okos vagy, szövegértésed is jó volt középsuliban. :)

Attól, mert te ilyen vehemens természet vagy, és mert vannak a közeledben olyan szaporítók, akik utcára teszik a kutyát, minden évben fialtatják, még a kérdező nem lesz ugyanolyan. De ezt a hozzád hasonló mániákusok nem érthetik meg, sebaj. :D

Kb. mint a húsevő vs. vegán vita. ;)

2018. jan. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Mivel járt hozzájuk törzskönyv...

Nekem is úgy lett törzskönyves kutyám, hogy nem volt lefoglalózva még születés előtt. Sajnos a kutyus már nincs meg, de a törzskönyve még mindig meg van.

Nem kell mindenhez rosszindulattal hozzáállni.

2018. jan. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!