Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 neveletlen kutyával a...

3 neveletlen kutyával a panelba. Agresszió, jelölgetés, rágcsálas, séta mik a megoldások?

Figyelt kérdés

A húgom 3 kutyával költözött hozzán

A kutyák neveletlenek

9 hó fiu kölyök szétrág mindent.

4-5 éves herélt kan jelolget+ rágcsál matracot,lámpát.

7-8 éves hölgyike agresszív más kutyákkal szemben sétakor.

Mi ezekre a megoldás?


Ezeken hogyan tudnék változtatni én akit ismernek jól a kutyák de nem vagyok a gazdijuk.

Egyik sem sétál szépen talan ha évente 2x sétáltak.

Ha előkerül a póraz ugrálnak nehézkes rájuk tenni.

Gondolom a pórázhoz idővel hozzá szoknak.

Sétálni milyen időközönként mennyi időre

Baj ha nem mindig ugyan abban az időbe visszük le őket.


Ha jon hozzán valaki pl pizza futár egyedül lehetetlen meg oldani hogy nerohanjanak ki a lakasbol

Akár privát üzenetben aki valamelyik re tud megoldast.

Köszönöm.


2018. febr. 1. 11:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az a baj egyszerre 3 kutyát nem lehet nevelni.


Egyesével kell.


Kölyök és a 4 éves kan menjen szobakennelbe,amíg nem vagytok otthon. Ha pedig otthon vagytok, rögtön tiltani a rossz viselkedést,büntetni.


Az idős kutyát pedig szocializációs tréningre vinni,hogy megszokja a többi kutyát.


Napi 3 séta minimum kell. Munka előtt,után és este. Te döntésed melyik legyen egy hosszabb 1,5-2 órás futkorászós,labdázós séta.


Az,hogy ne rohanjanak ki a lakásból több féleképpen kivitelezhető, mindegyiket bezárod egy szobába addig.

Másik pórázra rakni az összeset és gyakorolni. Amelyik ki akar szaladni rántani egyet.


Eléggé komplikált a helyzet. Csak nem értem miért kell olyan embernek 3 kutya akinek egy kutyát sem sikerült megnevelnie.


Házhoz járós kutyatréner még ami segíthet. Ez sem olcsó buli. De hogy élhetőbb legyen velük az élet muszáj lesz tréner.


Pórázt addig ne rakj rájuk míg meg nem nyugodtak. Elő veszed a pórázt és rögtön izgatottak lettek akkor dobd le a földre és menj elé tőlük,mikor láthatóan megnyugodtak lehet akár 20 perc is,ismét megkell próbálni megint izgatottak akkor megint dobd le. Idővel rájönnek,hogy míg izgatottak addig nincs póráz. Nyilván a kevés séta okozza ezt a nagy örömet. Ha nyugodtak akkor pedig rájuk lehet rakni. A másik,hogy leülteted őket és úgy adod rájuk.

2018. febr. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nevelés, mégpedig egyesével.

Húgod segítségével. Ha egyikőtök sem ért hozzá (a gazdájuk nyilvánvalóan nem), akkor kutyaiskola segítségével.

Ezt így nem lehet részletesen leírni, mert az egy könyv terjedelme lenne, hogy hogyan kell nevelni, mire hogyan kell reagálni stb.

Plusz szocializáció, abban is segítenek a kutyasuliban.

Az nem baj, ha nem pontosan ugyanabban az időben viszitek le őket, de egy kb. azonos napirendet érdemes tartani, és napi minimum 3-szor, inkább négyszer le kell menni velük. Kora reggel, kora délután, kora este, késő este. Ebből egyik séta, jellemzően a délutáni vagy kora esti hosszabb legyen, ahol van alkalmuk kimozogni magukat, illetve lehet őket tanítgatni, nevelgetni is.

Lakásban lássátok őket bőven rágcsálnivalóval, és ha nem tud rájuk senki felügyelni, akkor a rágósaknak szobakennel, lehetőleg külön-külön, és fokozatos szoktatással.

2018. febr. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A ripostos cikk nem a legmegbízhatóbb forrás, érdemes más helyen is utána nézni.


Az a baj egyébként,hogy nem mindenkinek való a kutyatartás. A húgodra egy kutyát sem lehetne rábízni,nem hogy hármat.

Nem neveli őket, agresszívak, vadak, sétálni sem tudnak.

A legjobb az lenne, ha normális gazdát kapnának.

Külön-külön szükség lenne mindegyiknél kutyasulira , ha a húgodnál marad,akkor neki is oda kéne tennie magát és odafigyelni, megtanulni a dolgokat.

A kutya tartás nem olyan egyszerű,főleg háromnál.

Sétálni napi 2-3 alkalommal minimum kéne+ még vagy 2x levinni őket pisire ,kakira.

Én próbálná rávenni a tesót, hogy legalább a 9 hónapostól szabaduljon meg, keressen neki más gazdát,aki nevelni fogja és jól bánik vele.

A másik kettőt meg próbálja megnevelni, foglalkozni elük. Mi az,hogy évente 2x sétálnak? Minek akkor kutya?

2018. febr. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Az önjelölt jogásznak: én jogàsz vagyok és tanultam Ptk.-t, nem ptk alapján a jogszabályokat, mert a ptk maga egy jogszabàly, de ne zavarjon :D Amit írtál, komplett ökörség, semmi nem korlátozza számszerűen, ki mennyi kutyát tarthat, más szempontok alapján szabályozza a törvény az állat tartást :)
2018. febr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
kertesház
2018. febr. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!