Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg apukámat?

Hogyan győzzem meg apukámat?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyát, egy pitbullt.

Apukám szerint egy agresszív gyilkos kutya. Szerintem viszont nem.

De hiába győzködöm nem akarja, anyukám viszont azt mondta, hogy öcsém miatt nem jó ötlet.

Ígértem fűt-fát és ezt már egy éve játsszuk és minden ígéretemnek eleget tettem (szín ötös vagyok rengeteget tanulok, mindent megcsinálok, segítek mindenben).

Erre apa azt mondta, hogy a sok tanulás mellett nem lesz időm a kutyára.


Szeretném ha olyanok írnának akik ismerik ezt a kutyát, és írnának tapasztalatot is.


Előre is köszönöm :)



2018. febr. 4. 13:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
55%
Majd ga elköltöztél, dolgozol, veszel magadnak.
2018. febr. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
88%

A pitbull ugyan nem agresszív, gyilkos kutya, de rossz nevelés esetén azzá válhat, főleg más kutyákra nézve.

Ha a szüleid nem akarnak ilyet fajtát, nem szabad rájuk erőltetni. Amúgy sem jó ötlet bulltípusú kutyát olyantól venni, aki nem tenyésztő (mert ahogy olvasom, te erre készülsz).

Két lehetőség van: vagy megvárod, míg el tudsz otthonról költözni, és majd akkor lesz ilyen kutyád;

vagy más fajtát választasz, amibe a szüleid is beleegyeznek.

Nekem menhelyi staffi-pitbull keverékem van, és többet is ismerek bulltípusú kutyát, ill. fajtatiszta staffit is. Energikus, vidám, normális nevelés és szocializáció esetén emberekkel abszolút barátságos kutyák. Rövid szőre miatt télen bent kell tartani. Rengeteg mozgásra van szükségük, pörgős kutyák. Kutyákkal idejekorán és hozzáértőn kell szocializálni, de így is előfordulhat, hogy 2 éves koruk körül agressziót mutatnak fajtársaik iránt, tehát nagyon oda kell rájuk figyelni és kemény, határozott irányításra van szükségük.

2018. febr. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
44%
Mivel a kutyák érzékenyek, így megfogja érezni,hogy a családban félnek tőle. Nevelés ide vagy oda. Ha megérzi egy kutya a félelmet akkor támadhat!!
2018. febr. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
84%
Tegyük fel van egy kutyád és egy gyereked, ha rosszul neveled az egyik gyilkos lesz a másik megharap. Az agresszió nem fajta hanem egyed függő és az egyednél is egy reakció bizonyos helyzete a rossz nevelés miatt. A pitbullokhoz nem értek, rotim van. Igéretem fűt fát, tanultam mint egy állat minden iskolám jó eredménnyel végeztem, tovább tanultam, dolgoztam minden szabadidőmbe még se lehetet kutyám. Egy évem lett volna vissza mikor az egyik szakmám csináltam, felnőtt voltam már, dolgoztam nyáron úgy döntottem veszek egy rotit. Suli mellett lesz rá időm, keresek elég pénzt ami elég lesz. Apám válasza nem mer agresszív (roti mellett neveltek fel de akkor már tacsink volt). A valodi ok hogy szerinte a nyakukon hagynám és nem foglalkoznék vele. Na akkor betelt a pohár közöltem hogy de már pedig lesz kutya ha már egyszer mindent megtettem, tanultam, iskolákat végeztem el, dolgoztam, soha semmit nem kértem. A kutya meg lett apám egy évig finanszirozott neki mindent, nem engdett dolgozni mer hogy a vizsgáim fontosabbak. Több mint fél éve mindent én veszek neki miota elvégeztem az utolsó iskolám, de mindig az én dolgom volt a kutyávval kapcsolatos foglalkozások. Azt kell hogy mondjam így útólag felnőtt fejjel belegondolva örülök neki hogy gyerek, kamasz koromba nem engdték meg. Sokkal jobb így hogy annyit költök rá amennyit jónak látok, úgy nevelem ahogy akarom, nem tudnak vele zsarolni (vannak szülők akik megteszik az enyémek soha nem tették). Amúgy a kutya annyira agresszív hogy ugat ha jön valaki, apám meg aki nem is akarta látni a háznál naponta lopozik kihozzá játszani mikor azt hisszi nem látom az ablakbol.
2018. febr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!