Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Ti megfogjátok a...

Kutyások! Ti megfogjátok a kutyátokat ha valaki rátok szól?

Figyelt kérdés
Sokszor megesik, hogy - többnyire - futók, kisgyerekes anyukák megkérnek, jobban mondva 15-20 méterről üvöltenek nekem, hogy fogjam meg a kutyát, holott póráz nélkül is gyönyörűen láb mellett sétál, nem megy oda senkihez (és természetesen soha nem bántana senkit, kinézetre sem egy fenevad). Mellesleg ezek leginkább erdőben, parkban történnek, ahol sokszor tábla is jelzi, hogy el lehet engedni a kutyákat. És ugyebár a fent említett stílus, amikor ahelyett, hogy normálisan megkérnének, sokszor egyből kiosztanak. Eddig még mindig “szót fogadtam” és nem is álltam le veszekedni senkivel, de egyre igazságtalanabbnak érzem a helyzetet.
2018. febr. 17. 16:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%
Azt tiszteletben kell tartani, ilyen esetekben, hogy vannak olyan emberek, akik félnek a kutyáktól még akkor is, ha teljesen szelíd, nyugott aranyos a kutyus és ilyenkor illik megfogni a kuytánkat vagy odahívni magunk mellé és leültetni, de azoknak pedig akik erre "kérnek" sokkal kedvesebben kéne, ezt tenniük. Én is tapasztaltam már ezt a "jómodort", amikor sétáltattam a kutyámat PÓRÁZON, nem volt példa rá hogy szóltak volna, de úgymond grimaszolnak, flegma fejeket vágnak mikor elmennek mellettünk.
2018. febr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Szóval meg tudlak érteni :)
2018. febr. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, megfogom, sokan irreálisan tartanak a kutyáktól sajnos, és ők nem tudják megítélni (mivel nem ismerik, és a kutyák testbeszédét sem értik), hogy a kutya nem fog rájuk ugrani vagy támadni.

Ettől függetlenül, sokszor én is hülyét kapok az ilyen emberektől, de egyszerűbb megfogni, mert lesüllyedni az ő szintjükre és vitát nyitni.

2018. febr. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Én kevés helyen engedem el a kutyáimat, ráadásul többnyire olyan időpontokban járunk sétálni, amikor kevesen járkálnak. Pont azért, mert nagyon nem szeretek veszekedni. Ha póráz nélkül vannak és közel érünk valakihez, azonnal lábhoz hívom őket és kikerülünk mindenkit, ha van elég hely. Utána mehetnek újra szaglászni. Ez elég szokott lenni. Egyszer volt egy apuka, aki egy kirándulás alkalmával megkért, hogy fogjam meg a kutyát, míg elhaladunk egymás mellett, mert a gyerekei félnek a kutyáktól. Természetesen megfogtam. Ők megköszönték.

Én megértem, ha valaki nem szereti, ha egy kutya odamegy hozzá. Ezért nem is engedem oda senkihez.

Persze felénk is vannak olyanok, akik képesek üvölteni, ha meglátnak egy póráz nélküli kutyát. Egyébként nálunk nincs kutyafuttató, tehát kénytelenek vagyunk olyan helyekre menni "futtatni", ahol kevesen járnak.

2018. febr. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Nemigen történik ilyesmi, de ha mégis, akkor "jobb a békesség" alapon szó nélkül megfogom.
2018. febr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs park, kutyafuttató vagy ilyesmi hely, ezért a közeli mezőre szoktam kivinni, ott el tudom engedni. Volt már rá példa, hogy arra jártak emberek. Én mindig magamtól megfogom, hogy ne legyen probléma, pedig viszonylag kicsi (10 kg) kutyánk van. Viszont még ígyis nem egyszer előfordult, hogy mikor mellénk értek akkor grimaszoltak vagy beszóltak, pedig már előre megfogtam.


Mikor pórázon volt is kaptam már beszólást. Nem is igazán értettem, hogy mi baja a nőnek. A vonatot vártuk, én a padon ültem a kutya meg mellettem a földön, pórázon természetesen. Mire odajön a padhoz egy nő a gyerekeivel, majd elkezd sipákolni, meg fujjogni, hogy itt egy kutya, milyen undorító már ez, aztán a gyerekek is rákezdtek, hogy büdös, meg hogy remélik nem engedik fel a vonatra, stb. Végül a nő elcibálta onnan a gyerekeit, mintha én ültem volna közéjük a kutyával. Volt egy csomó üres pad, szóval nem értem mai napig, hogy mi volt a problémája azzal, hogy a kutya az egyik pad mellett ül. (Vicc az egészben, hogy a vonaton az ő gyerekeire kellett rászólnia a kalauznak, mert lökték fel az embereket, babakocsit, csapkodták az ajtót, szétszórták a kaját, ordibáltak és akkor én szégyelljem magam, hogy ül mellettem egy kutya. :D)

2018. febr. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően egy nagyon jól behívható kutyám volt, de igen, megfogom. Nem az én szegénységi bizonyítványom, hogy nem tudok szépen kérni, és okosabbnak tartom magam annál, és a kutyámat is,hogy leálljak ezen pörögni. Semmi értelme.


Egyébként nekem a neveletlen kutyásokkal gyűlt meg a bajom: volt egy viszlaféle keverék, amelyik egy parkolóból, két kisebb zebran át (ebből az egyik kanyarodós), vágtázott oda az én kutyámhoz, majd el tőle. Ezelatt jött 5-6 autó, és a párom kezébe nyo!tam a saját kutyankat, és próbáltam megfogni az idegent, de tojt az a gazdájára is, (aki nem igazán erőltette meg magát) mindenkire. Na, ennek beszóltam csúnyán, ha nem tudja behívni a kutyáját, legyen rajta póráz.


Mostanság menhelyen sétáltatok, ott is van minden.

2018. febr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Elszoktam engedni erdőben, de ha már látom messziről, hogy futó, biciklis, család, vagy épp kutyás közeledik akkor magamtól megkötöm, mert tudom hogy sokan vannak akik rettegnek a kutyáktól, és én ezt tiszteletben tartom.


Sok kutyással találkoztam már, és 10-ből 7 úgy engedi el a kutyáját, hogy nem behívható. Úgyhogy én már kerülöm az elengedett kutyákat, mert nem egyszer volt, hogy nekünk rontottak. Gondolom akik rád szólnak, nekik is ez a tapasztalatuk.

2018. febr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonló szituációban magamtól megszoktam fogni a kutyát és megvárom, amíg elhaladnak. A közlekedőnek megnyugtatóbb és jobb a békesség. Valamint, az ő helyükben lehet engem is zavarna egy szabadon mászkáló kutya. Amúgy én se bízom meg más vadidegen kutyájában. Nincs rá írva, hogy mennyire jól nevelt, utána ered-e egy mozgó valaminek vagy sem, örömében feldönt-e egy gyereket vagy sem. Ráadásul vannak, akik kifejezetten félnek a kutyáktól és felesleges nekik magyarázni, hogy teljesen ártalmatlan az állat.
2018. febr. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Valóban probléma, hogy sok olyan kutyát is elengednek póráz nélkül más kutyák, emberek közt, aki nem behívható, ezzel már én is találkoztam, nem egyszer. Csak sajnos mindenkiben az ilyenek maradnak meg és általánosan az a kép van az emberekben, hogy a póráz nélküli kutya bánt, vagy akár csak odamegy hozzájuk...
2018. febr. 18. 18:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!