Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Ti megfogjátok a...

Kutyások! Ti megfogjátok a kutyátokat ha valaki rátok szól?

Figyelt kérdés
Sokszor megesik, hogy - többnyire - futók, kisgyerekes anyukák megkérnek, jobban mondva 15-20 méterről üvöltenek nekem, hogy fogjam meg a kutyát, holott póráz nélkül is gyönyörűen láb mellett sétál, nem megy oda senkihez (és természetesen soha nem bántana senkit, kinézetre sem egy fenevad). Mellesleg ezek leginkább erdőben, parkban történnek, ahol sokszor tábla is jelzi, hogy el lehet engedni a kutyákat. És ugyebár a fent említett stílus, amikor ahelyett, hogy normálisan megkérnének, sokszor egyből kiosztanak. Eddig még mindig “szót fogadtam” és nem is álltam le veszekedni senkivel, de egyre igazságtalanabbnak érzem a helyzetet.
2018. febr. 17. 16:58
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
És persze a lényeg lemaradt: póráz nélkül is mindig a bal oldalamon, láb mellett sétál a kutyám. Az egyik válaszoló írta, hogy náluk ennyi elég szokott lenni, nálunk sajnos nem. :(
2018. febr. 18. 18:37
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam az a (nem tudom hanyadik) válaszoló, aki azt írta, hogy elég szokott lenni, ha magam mellé hívom a kutyákat.

Nem tudom, hogy ki mit gondol azok közül, aki a közelünkben van, de legalábbis nem szólt még be senki.

Előre szoktam a kutyákat engedni séta közben. Ez annyit jelent, hogy 3 méternél (egy póráznyi) nincsenek tőlem soha messzebb. Folyamatosan figyelem, hogy jön-e valaki előttünk/mögöttünk. Ha meglátom, hogy jön, akkor füttyentek egyet és ők abban a pillanatban a két oldalamon vannak. A kezem a nyakörvük közelében van és folyamatosan tartom velük a szemkontaktust. Ha megoldható, akkor kitérek az útból és nagyobb ívban kerülöm a járókelőket. Főleg, ha kisgyerek van velük. Ennyit tudok tenni az ügy érdekében. Úgy vettem észre, hogy az emberek nagy része nem problémázik, ha látja, hogy nem kell fél méterre elmennie egy póráz nélküli kutya mellett.

És természetesen csak bizonyos helyeken közlekedünk póráz nélkül és csak kora reggel, vagy késő délután. Egy séta alkalmával 4-5 embernél többel nem találkozunk.

Gondolom más lenne a helyzet, ha ugyanazon az útvonalon olyankor közlekednénk, amikor egymást érik az emberek. De az sem nekem, sem a kutyáknak nem lenne kellemes.

Nekem egyébként mindig nagyon "vicces", amikor pórázon vezetnek olyan méregzsákokat, hogy majd' elrántják a gazdit. És látom rajtuk, hogy póráz nélkül azonnal kereket oldanának. Szerintem ez a veszélyes. Meg a flexi, amit maximális hosszúságra engednek, hogy Morzsi tudjon szaladgálni és míg a gazdi beszélget, a kutya egy 6m sugarú körben azt csinál, amit akar.

Persze nem állnék le senkivel veszekedni. Ha megkérnek, pórázra kötném a kutyáimat. Így is eléggé rossz a kutyások megítélése, én ezt nem szeretném fokozni.

2018. febr. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!