Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava, yorki gazdik oda...

Csivava, yorki gazdik oda meritek engedni a kis kutyátok más nagyobb kutyához?

Figyelt kérdés
70 gramm mindössze a kicsi csivink egy kb 1,5 kilos yorkival szoktak játszani. De pl puli, beagelhoz vagy naluk is nagyobb kutyákhoz nem merem oda engedi
2018. febr. 22. 15:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
70 gramm??? Könnyebb mint egy fekete rigó?
2018. febr. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
1,40 az apa 1,75 az anya nagyon nagyon picik
2018. febr. 22. 15:50
 3/24 anonim ***** válasza:
4%
Én nem engedem oda,csak hasonlóan kistestű kutyákhoz akik ellen van valami esélye, ha az harapni akarna. Az ilyen harci- emberek és kutyák ellen vadított fajtákat meg messze elkerülöm sajnos egyre többen vannak és az a szórakozásuk a gazdáknak, hogy pórázon egymásra uszítják őket . Most volt megint a híradóban hogy egy yorkinál sokkal nagyobb szerencsétlen uszkárt pillanat alatt megölt a pitbull a szegény gyerek aki vitte nem is tudta megvédeni. Szóval nem kockáztatom hogy egy fél mp alatt egy nálánál 30x nagyobb kutya keresztbe lenyelje.
2018. febr. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
81%
jack russellem van, de én sem engedem oda minden kutyához, csak azokhoz akik szimpin viselkednek.
2018. febr. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
96%
Az én kutyám 30 kg, és csak nevetek mikor felkapkodják előle ezeket a kiskutyákat, mert Ő FÉL TŐLÜK. 😁Nem tudom megszámolni hány ilyen kiskutya támadt már rá, kapta meg a pofáját, őrjöngve ugatta... Állítólag ezek a kiskutyák "félnek", én csak a tömény agressziót látom rajtuk. Egyébként van egy-két aranyos, pl. egy 1 kilós kis yorki, egy másfél kilós hosszúszőrű csivava, de körülbelül ennyi a normális kutya pedig sokat sétálunk. Persze ez nem a kutyákon múlik, inkább ezek a gazdák viselkednek idegbetegen az meg ráragad a kutyára.
2018. febr. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
96%
Ja igen, az meg a másik hogy egyik kutya sem retardált, az én 30 kilósom a labrador cimborával meg a staffikkal imád birkózni, nagyon keményen tolják, az ilyen pici kutyákat meg nagyon finoman az orra hegyével megszagolja, finoman bánik velük. Szóval tudja kivel hogyan lehet, nem fog egy másfél kilós kutyára ráfeküdni...
2018. febr. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
98%
Jó tanács egy másik gazditól: engedd oda. Kis termet ide vagy oda, muszáj szocializálódnia, különben állandó stressz lesz a séta, a kutyád pedig agresszív lesz más kutyákkal szemben, mert ezt a rettegést neveled bele.
2018. febr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
94%

Két amstaffom van, de én oda merem engedni őket a habzó szájjal őrjöngő, életképtelen, 3 grammos fenevadakhoz. Az enyéim nem félnek a törpekutyáktól, nem szoktam felkapkodni őket.

Viccet félretéve, ne féltsd azt a kis vackot. Ő is kutya, szocializálni kell, társaságba vinni. Ha minden 2 kilónál nagyobb kutyától félted, lesz majd egy elmebeteg, acsargó agresszorod, akin egyébként is röhögnek, nemhogy amikor elpattan az agya...

Nem gyerek. Kutya.

2018. febr. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
8%

Nem értem miért kellene odaengedni. Itt a kutya életével játszok,és engedtessék meg hogy nem hazárdírozok nap mint nap azzal,hogy odaengedem a nagy kutyához az meg gondol egyet és egy harapással kivégzi mert zsákmánynak tekinti a kisebb állatot. Utána a gazdája majd azt mondja :hogy bocsi minek engedted ide ? Meg amúgy még ilyet nem csinált sorry.. Szóval ebből én nem kérek.Csak egyetlen egyszer kell hogy megtörténjen a baj.


A nagyobb kutyák gazdái könnyedén okoskodnak mert egy rotweilert vagy kaukázusit nem fog egy másik kutya 10mp alatt megölni ,azok percekig tépik egymást nehezen okoznak súlyos életveszélyes sérülést a másikban,van idő cselekedni szétválasztani őket.


Szocializálódni meg a többi kisebb kutyával ugyanúgy tud. És azoknak a gazdáik is bőven sok rémtörténetet mesélnek ,nem egynek már nagyon súlyosan megsebesítette a pórázon vitt kutyáját egy másik, hiába ő nem engedte oda a másik odarohant és támadt.Egyiknek meg a kölyök 5 hónapos bologneset ölte meg majdnem pitbul amelyik valahonnan kiszabadult,csak az mentette meg hogy idejében felkapta és a párja lefújta gázsprayvel a megvadult kutyát amelyik a karjából akarta kienni a szerencsétlen kölyköt.

2018. febr. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
91%

Én is tudnék rémtörténetet mesélni. A kis pincher úgy játszott, hogy csipkedett. Mit csipkedett, tépett. Az én ebem kötött ki állatorvosnál, mert lágyékon marta, meg véresre cakkozta a pofáját. Merthogy az én nagytestű kutyám (golden reti) megtanulta, hogy a piciket nem bántjuk, és nem kapott oda rögtön.

Utána én lettem a köchög gazda a környéken, mert közöltem a nyanyával, hogy felrúgom a patkánnyal együtt, ha a közelünkbe jön még egyszer. Az meg ugye elterjesztette, mekkora ro.hadék vagyok, pedig az utyuluputyulija csak játszani próbált, és milyen antiszociális kutyám van.


Ennyit arról, hogy a kistestű kutya a kicsikkel is tud szocializálódni. Ha a gazda fenyegetésnek éli meg a nagytestűeket, a kutya is annak fogja. A gazda a falkavezér, neki kell megmutatnia, hogy nem állandó fenyegetés a többi kutya.

2018. febr. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!