Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava, yorki gazdik oda...

Csivava, yorki gazdik oda meritek engedni a kis kutyátok más nagyobb kutyához?

Figyelt kérdés
70 gramm mindössze a kicsi csivink egy kb 1,5 kilos yorkival szoktak játszani. De pl puli, beagelhoz vagy naluk is nagyobb kutyákhoz nem merem oda engedi
2018. febr. 22. 15:30
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
A 25 kilós bullterrierem fél a csivaváktól. Nyilván nem kapkodom fel, de nagy ívben kerüljük őket, mert egyszer egy póráz nélküli idegroncs kicsipkézte, ő viszont nem mert védekezni.
2018. febr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 EvaSz86 ***** válasza:
100%
Két yorkie-m van. Nem kapkodom fel őket ölbe...kutyaiskolába vittem őket szocializációs tanfolyamon is voltunk...mert attól, hogy kicsik, igenis kell nekik, hogy szocializálódjanak. Sajnos sokszor tényleg a kistestű kutya gazdája úgy gondolja, hogy 'minek?', és mi is találkoztunk már nagyon sok viselkedésproblémás pöttöm kutyusokkal. Ha kiemeled őket ebből a helyzetből többet árt, mint használ a dolog. Én mindig megkérdezem a gazdát, hogy milyen a kutya temperamentuma...nyilván, ha látom, hogy a gazda sem biztos benne, hogy viselkedik a saját kutyája, akkor csapunk egy kört, és nem megyünk oda ismerkedni. De én olyan helyre is viszem sétálni, ahol nagytestű kutyák is vannak...mondjuk ezek a gazdák tényleg megnevelik a kutyájukat...vannak olyan ismerőseink, akikkel együtt járunk sétáltatni, és németjuhász illetve pitpull is van köztük. Minden kutyus jól szocializált. Én a pitbullon lepődtem meg a legjobban...aki pár nappal ezelőtt egy 4 hónapos kicsi keverék kutyus előtt simán lefeküdt a földre, aztán tök aranyosan elkezdett vele játszani. Ez nagymértékben a gazdán múlik. Nem a kutyus méretétől függ...szocializációra szükségük van.
2018. febr. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 kistestűm van, a kisebb mindössze 3 kg. Szinte csak nagyobb kutyákhoz engedem oda. Igazából nála kisebb kutyákkal nem szoktunk találkozni, csak vele egy

súlyúakkal vagy nagyobbakkal. A pici yorkik, csivavák, bichonok 90 %-a neveletlen. Nem egyszer volt, hogy anyuci cuki kiskutyája neki akart menni az enyémnek. Az egyik gazdi még mosolygott is azon, hogy az övé vicsorogva közelít az enyém meg hátrál, mert fél az övétől. Nagyobb kutyával eddig semmi baj nem volt. Egy nj-vel, egy cavalierrel, egy vizslával, egy keverékkel és egy amstaff-val szokott bandázni.

2018. febr. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Elötte azért remlélem, an nnyi eszes, hogy megkérdezed a gazdét és nem csak odatolod a "kutyádat".


Otthon nem egy gazda pfátlankodtatja oda a kicsi agressziv Fifikét a rottimhoz, amitől agybajt tudok kapni.

Az enyém épp jolnelvelt, pont leszrhja pattogo kis hörgözsákot, de esetleg egy másik kutya nem lesz majd ilyen türelmes.

2018. febr. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!