Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Támogatnád az ebadó ötletét?

Támogatnád az ebadó ötletét?

Figyelt kérdés

Személy szerint, te mint kutyatartó hogyan fogadnád, ha bevezetnék az ebadót a városodban, hogy az ebből befolyó összeget a fel nem szedett kutyakaki eltakarítására fordítsák?

Normális véleményeket kérnék. Köszönöm!


2010. jún. 9. 13:02
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
Ha egy gazdi nem szedi fel a kutyakakit, ne a kutyát büntessük.
2010. jún. 9. 13:17
 12/44 A kérdező kommentje:

[link]


Ez volt a másik cikk, ami felbosszantott.

2010. jún. 9. 13:18
 13/44 anonim ***** válasza:
96%
Jó hogy nem már a kutyát kell eltenni láb alól, mert a gazda egy bunkó.. Neked sem anyádat kéne lelőni azért mert hülye vagy. :)
2010. jún. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
95%

13:11-nak mondm, hogy ennek semmi köze a szaporítókhoz, hiszen budapesten van, nem hiszem, hogy a panelokban sokan kutyát szaporítanak. Ez kutyakaki ügy.


Annak aki azt írta lelövendő a kutya ha a gazdája nem takarítja el a piszkát... hát kapjon már az agyához. A kutyát kéne lelőni?!


Ez a törvény meg már megint rossz megoldás. Azok is fizetnének, akik eltakarítanak a kutyájuk után. Ráadásul jogosan mondhatnák (és szerintem biztos lenne ilyen), hogy akkor ezentúl jusztse takarítom fel, mert fizetek azért, hogy más majd megcsinálja, következésképpen csak több lenne a kaki. Bevallom nem tudom a tökéletes megoldást, de kell, hogy legyen jobb is.

2010. jún. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
67%
nem viszont a kötelező chippelést támogatom
2010. jún. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
100%
Én a parkokban elengedem a kutyám mert sajnos a környékünkön nincs kutya futtató se szájkosarat se pórázt nem teszek rá!! kell neki is a szabadság, és mikor 5 6 kutya össze jön játszani elég hülyén néznénk ki összes kutya meglenne kötve nem győznénk kerülgetni egymást. Miért nem építenek ki kutya futtatókat? Megoldódna szerintem minden gondot.
2010. jún. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem ha ez az egész tényleg a kaki miatt van, akkor még annyian se szednék fel mint amennyien most, mert úgy vannak vele, hogy ha már fizetnek érte másnak (ugye ebadó formájában) akkor miért ő szedje fel...

De talán ez inkább a kidobott állatokat védené szerintem, hiszen aki venne egy kutyát, számolnia kellene az ebadóval is. Lehet, hogy többen meggondolnák, hogy tartsanak-e kutyát vagy ne. És ha már az ebadót behajtják akkor már egyúttal lehet ellenőrizni a kutya tartását is. Nem rossz ötlet szerintem. Pro és kontra.

2010. jún. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
6%
Én inkább azért fizettetnék eb adót, hogy minden felelőtlen buta paraszt ne tartson kutyát, ha csak annyi esze van, hogy láncra veri az udvaron... így talán csak az tartana kutyát, akinek tényleg szüksége van rá, vagy szereti őket, és az fizetne is utána normálisan.
2010. jún. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:
A kötelező chippeltetés 5 ezer ft kutyánként. (ha útlevelet is csináltatok, a plusz 5 ezer)
2010. jún. 9. 13:34
 20/44 A kérdező kommentje:

Attól hogy valaki normálisan tartja a kutyáját, hirtelen olyan szituba csöppenhet hogy megterhelő lenne neki az ebadó befizetése. (pl. kirúgják a munkahelyéről)

De attól még a kutyájától nem szívesen válna meg.

2010. jún. 9. 13:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!