Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Támogatnád az ebadó ötletét?

Támogatnád az ebadó ötletét?

Figyelt kérdés

Személy szerint, te mint kutyatartó hogyan fogadnád, ha bevezetnék az ebadót a városodban, hogy az ebből befolyó összeget a fel nem szedett kutyakaki eltakarítására fordítsák?

Normális véleményeket kérnék. Köszönöm!


2010. jún. 9. 13:02
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

Utsónak: nehogy azt hidd megelőzheted hogy belelépjen egy üvegszilánkba a kutyád és megvágja?! A fűben meg se látod, és ha azt mondod nem mehetnek fűre-hát az nagyon gáz, erről ne beszéljünk most.

Aki írta h az ebadónak ne az legyen a célja h kevesebben tartsanak kutyát: de igenis az is legyen a célja-mert akinek nem olyan fontos de eltűr eggyet és ha mérges megveri, az ebadó esetén nem fogja megtűrni, így annyival kevesebb lesz a rossz sorsú kutya.

és aki szegény azért tart kutyát mert fél h azt a kevset ellpják-a 2 tyúkját pl. és ezt őrizteti a láncon tartott kutyájával. Ilyen esetben megoldás lehetne h egy darab 10 kg alatti, menhelyről befogadott, ivartalanított kutya tartása ebadó alól fel van mentve(kisebb kutyát etetni is olcsóbb, megoldhatóbb maradékból ugye).

2010. jún. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
80%

Hát akkor én biztos velem van valami baj hogy már 10 éve képes vagyok megakadályozni hogy a kutyáim bebelépjenek valamibe... Én mindig ott vagyok mellettük ha sétálnak, a nagy fűbe meg nem szokott lenni semmilyen szilánk mert senki nem veszi a fáradtságot odáig vinni hanem ledobja a ház előtt kb... Ja és igen, kötelező errefelé minden réten levágni a füvet mert szem előtt van és másokat is zavarna a szántóföldön meg eleve nincs fű ahova megyünk.

A nyalásról meg annyit, hogy azért mert a kutyám liheg és kilóg a nyelve nem fog ráugrani semmi amit megehet xD Hát igaz mondjuk az én kutyáim kilátszanak a fűből. :) De attól hogy a kint a nyelvük nem fognak megenni semmit, ami meg véletlenül rájuk megy az nem annyi és nem olyan hogy betegek legyenek tőle. :) Ilyen formán minden kutyának lóg a nyelve akkor mindegyik megmérgezi magát. Különben meg lihegni csak akkor szoktak amikor épp nincs más dolguk, szimatolás, futkozás közben nem mert olyankor koncentrálnak, sőt akkor sem lihegnek ha figyelnek mert úgy jobban hallják. Már elnézést de nehogymár neked álljon feljebb azért mert az én kutyáimnak nem volt soha semmi baja ellentétben a tiéddel (tapasztalt kutyásként nekem ezek piti dolgok amiket felsoroltál, sosem estek meg velem, nem hiszem hogy súlyos dolgok)! Én arról nem tehetek! Mert attól se neked álljon már feljebb hogy milyen sértő, hogy kvázi szerinted nekem nem való kutya csak azért mert nem vagyok milliomos hogy amellett hogy mindent megkapnak, adóra is fussa.

A rák nem tudom hogy jön ide, elnézést hogy szerintem a sebesüléseket meg lehet előzni... Arról sem tehetek hogy yorkid van, az én kutyám lépett darázsba, felkapta a lábát és kb ennyi volt. A gyerek sem tudom hogy jön ide, akinek szintúgy vékony bőre van. Ha ekkora a különbség a kutyáink között akkor ne hasonlítsd össze és el van intézve. Miért kell leszólni azért mert az igazat mondom? Azért egy yorki mellől könnyű beszélni... Mennyit eszik egy évbe, 10 kg-ot? Az enyémek megesznek 18-at egy hónapba. Mit lehet vele csinálni? Legfeljebb kiálításra vinni? Én viszont hordom őket terelni, munkaversenyre minden anyám kínjára mert szeretjük! Mekkora ágy, felszerelés kell egy ilyen kutyának? Pár ezer? Nekem egy ágy van vagy 10 ezer egy kutyára! És még sorolhatnám! Szerintem dicséretes az aki így foglalkozik a kutyáival mint én, nem még lecseszni kéne hogy húú az adót már nem tudná fizetni!

2010. jún. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
Ja és mint mondtam ha beteggé is válna, arra lenne pénz.
2010. jún. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
50%

1. Nincs értelme

2. Lehetetlen ellenőrizni Mo-on

3. először a többi adót kéne normálisan behajtani , és csak utánna próbálkozni ilyesmivel....

2010. jún. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
Érdekes mód nekem a 7 éves kutyám aki közepes termetű sose lépett bele semmibe és nem is evett fel semmi olyat amitől baja lett..
2010. jún. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 Akiteki ***** válasza:

Ilyen formában értelmetlen az ebadó, ahogy néhány berágott nemkutyás írogatja különböző intézményeknek.

De! Ha megfelelne azoknak a feltételeknek, hogy kiszűrje a felelőtlen állattartókat és az esztelen szaporítókat, akkor támogatnám.

Néhány állatvédő szervezet összefogásával már el is készült egy tervezet, amit a megfelelő jogi utak végigjárásával majd a Parlament elé lehet terjeszteni.

E szerint mentesülne az ebadó alól minden ivartalanított kutya. Szvsz. ezzel véget is kell érnie a kedvezményeknek.

Pl. a vakvezető és mozgássegítő kutyák eleve ivartalanítva vannak, mielőtt valaki megjegyezné.

Aki komolyan tenyészteni akar, eddig is fizetett mindenért, esetleg az adóval el lehetne érni, hogy végre normális árat fizetnének itthon is a jó kutyákért.

Persze, első körben hirtelen megugrana a kidobott kutyák száma, de hosszú távon megoldás lenne.

A kutyakakák száma is csökkenne, mert nem volna mindenkinek kutyája csak azért, mert másnak is van, maradnának végső soron az igazán felelős állattartók. Nekik meg nem kell magyarázni, miért nem hagyjuk a járda közepén a mocskot. És ha ez majd általánossá válik, akkor majd bemehetünk a plázába a kutya is nem csak a macskák.

Na ilyen formában támogatnám. És mielőtt nekemestek: jelenleg kutyám van, tehát én is fizetnék kőkeményen, bár ebből 7 ivartalanított, vagy nemsokára sorra kerül.

2010. jún. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
0%

És a szaporítókat hogyan lehetne ezzel megfékezni ? Nem hinném hogy Mo-on nyilvántartásba lehetne venni az összes kutyát.Első körben meg rengeteg kutyát altatnának el , mivel már így sincs hely a menhelyeken.Amit leírtál meg megint csak a normális tenyésztők sz0pnának.

A szaporítókat kellene nagyon keményen adóztatni , mondjuk szűretlen kutyánként 10000 ft , kölykökért meg mondjuk 20000 ft , ha pedig ivartalaníttatja őket akkor meg csak 5000ft.Jó most ez csak egy felvetés , de a kecske is jóljár és a káposzta is megmarad.

2010. jún. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
75%

Na, leírom ebbe a topikba is, pedig ilyenkor mindig lepontoznak.

Az ebadó lényege szerintem nem a fizetés, hanem a regisztráció lenne. Én igenis hiszek benne, hogy karhatalmi, rendőri erőkkel minden egyes házba, lakásba be kellene kopogni, és ellenőrizni, hogy van e ott állat, és milyen állapotban. A most esedékes népszámlálás kiváló alkalom lenne erre is. A népszámlálók összeírhatnák az állatokat is. És ha az egyszer megvan, akkor onnan kötelezővé tenném minden állat bejelentését az önkormányzatnak. Akkor valóban lehetne valamit tenni a szaporítók és az állatkínzók ellen. Nagyon szomorúnak tartom, hogy a magántulajdon védelme miatt nem lehet ezekbe a házakba bemenni és megnézni (hivatalos személyeknek) hogy mi folyik ott. Igenis össze kellene írni az összes kutyát, és aki nem jelenti be az új kutyáját, kölykét az megbüntetni.

2010. jún. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:

Mi kutyáink is egész évben a kertben vannak (napközben). Soha nem léptek bele darázsba (nálunk is terem a gyümölcs). Kakin kívül nem ettek még fel semmit. Hasmenés csak akkor van, ha havonta 1x tejet adok nekik.

Csak oltás miatt járunk állatorvoshoz. (És nem csak gagyi tápot esznek, hanem házikosztot is)

Ellenkező neműek a kutyáim, szaporítani sem kívánom őket (sem egymással, sem más kutyákkal, bár a kan tk-s), és ivartalanítani sem fogom őket. Meg tudjuk oldani (és nem olyan nehéz ám), hogy tüzelési időszakban ne maradjanak kettesben.

2010. jún. 10. 13:52
 40/44 Akiteki ***** válasza:
49%

Majd olvasd vissza ezt a válaszodat, mikor a szukádnak nőni kezd a hasa.

De bizony elég nehéz. Az eurázsiai fajta is úgy született, hogy a kan szétszedte a nagykaput, hogy a szukához férjen.

Nálunk egy bejárati ajtó bánta eddig. Kennellel megoldható, akkor csak a szomszédok őrülnek meg a zokogástól.

2010. jún. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!