Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Támogatnád az ebadó ötletét?

Támogatnád az ebadó ötletét?

Figyelt kérdés

Személy szerint, te mint kutyatartó hogyan fogadnád, ha bevezetnék az ebadót a városodban, hogy az ebből befolyó összeget a fel nem szedett kutyakaki eltakarítására fordítsák?

Normális véleményeket kérnék. Köszönöm!


2010. jún. 9. 13:02
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:

nálunk volt ebadó!!! sőt, nyilvántartás is, mai napig. kb évente mehettem be, hogy fogják végre fel, meghalt a kutyám!! amúgy megbüntettek volna nem kevés pénzre.

ehhez a magyar bürökrácia túl kevés, és elavult!

nem lehet nyilvántartani a kutyák születését, elmúlását...

stb...


szóval ha ezt megoldják, ám legyen, de akkor ne csesztessenek mindenért!!

2010. jún. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
Utolsó nem csak felelőtlen parasztok vannak, hanem komoly kutyatartók akik szerényebb körülmények között élnek és erre már nem futná nekik! Őket is megfosztanád attól ami nélkül nem tudnak élni?
2010. jún. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
0%
Az ebadó jó ötlet, de ne azért hogy a kutyaszart szedjék fel rajta. a kutyaszart szedje fel a gazda!!! És büntessék aki nem szedi fel, közterületfelügyelők! Az ebadó arra lenne jó h kevesebben tartanának kutyát, és fontos momentum lenne hogy az ivartalanított egyedek után jelentősen alacsonyabb összeget kéne fizetni. És a született almok után szintén kéne fizetni.
2010. jún. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:
Ne az legyen az ebadó "érdeke", hogy kevesebben tartsanak kutyát. Olyannak legyen kutyája, aki tud róla gondoskodni, és nem akarja az első szétrágott papucs után az utcára kidobni.
2010. jún. 9. 14:11
 25/44 anonim ***** válasza:
100%
És akkor mi lesz azokkal akik mindent megadnak a kutyájuknak de az centire jön ki és több már nem fér bele? Az olyantól elveszik a kutyáját mert nem fizet adót, közben kiképzett, jól tartott kutya és majd elaltatják mert pl olyan fajta aki nem fog egy új gazdával vagy menhelyen problémamentesen élni? Ez baromi okos ötlet! Ne pénzzel szabályozzanak, ha nagyon akarnák tudnák ellenőrizni kinél van jó helye a kutyának.
2010. jún. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
7%

nem tudom, hogy lehet úgy akár állatot tartani, hogy az centire jön ki! nekünk pl 2havonta jön be valami baleset, és rögtön állatorvoshoz kell menni... pl belelép egy üvegszilánkba, szétvágta az egész tappancsát, megcsípte egy darázs - allergiás rá, elájult, benyalt valamit az utcán - hasmenés hetekig, stb stb... ezek nem a túltenyésztettség jelei, hanem mindennapos balesetek, mint ahogy velünk emberekkel is történik ilyen... egy állatorvosi kezelés kb 5 ezernél kezdődik.

Én pl támogatnám a kutya TB-t is, azt hiszem van is erre lehetőség, csak sajnos Budapesten és még 1 vidéki városban. Nálunk nem.


Én biztos belepusztulnék, ha azért szenvedne a kutyám, mert nem volt pénzem a kezeltetésére. Persze ésszerű kereteken belül. Szóval ez a centis dolog, ez nem a legjobb! Szerintem.

2010. jún. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
49%
Ahol én élek, (nem Magyarországon) már működik ez. Semmi bajom vele.
2010. jún. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
52%
Hát képzeld lehet! Az kutyáimnak sosem volt semmi ilyen baja 10 éve. Lehet gondosabb gazda vagyok mint te vagy csak erősebbek a kutyáim! De ha beteg arra van pénz, bárhonnan el lehet venni hirtelen egy-kétszeri alkalomra de folyamatosan adót fizetni nincs a sok felszerelés, klubtagság, versenydíj, utazási költség, prémium táp mellett! Elnézést, akkor most megyek is és leadom a kutyáim had pusztuljanak bele a bánatba, mert rossz gazda vagyok, nem való nekem kutya mert nem vagyok eleresztve mint egy milliomos és ez nem szerinted! -.-"
2010. jún. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
85%

Szétvágta a talpát: el sem tudnám képzelni hogy a kutyáim belelépjenek valamibe. Mert mindig arra figyelek mit csinálnak hisze ezért megyek sétálni nem pl hogy trécseljek, a kert pedig biztonságos. A talpuk pedig kőkemény.

Darázs: 10 éve kertben élnek, sok fa, gyümölcs, mégsem csípte meg őket soha semmi.

Benyalt valamit: meg vannak nevelve. A szalonnát sem vennék fel az utcáról és amúgy sem kerülnek olyan helyzetbe hogy ne venném észre időben és ne akadályoznám meg veszényszóval, vagy máshogy.

Ennyi. Lehet nektek kéne elgondolkozni hogyan éltek a kutyával. Velünk tényleg sosem volt semmi baj. Úgyhogy ne itélkezz ismeretlenül. Más kutya a két mancsát összetenné ha negyedannyit kapna és "centire" élhetne mint mi!

2010. jún. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
35%

yorkim van. a talpa nem cipő vastagságú. de a gyerek sem lép bele soha a darázsba, se a szilánkba ugye????

mert magyarországon a fű is mindenhol 2cm egyenletesen ugyi?

hát gratulálok.

majd nézd meg a kutyádat, amikor szaglászik... a nyelve is kint van, nem evett meg semmit... erről ennyit nagy okosok!


de az előző kutyám rákját is biztos én idéztem elő 11 éves korában! Igen. hát hogyne!


Idióták.

2010. jún. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!