Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alternatívák a kutyatartásban?...

Alternatívák a kutyatartásban? Ti mit használtok?

Figyelt kérdés

Pl mi nem vettünk drága kutyatálakat, a vize margarinos dobozban van, enni egy laposabb műanyag tálból kap.

Fekhely helyett odaadtam neki az egyik vastag takarómat, amit régi szakadt lepedővel vagy törölközővel fedünk le.

Sétáltatónak egy retriever pórázunk van, mi mindent magába foglal, nem kell külön nyakörv hám.

Enni pedig a mi kajánkból válogatok neki, amit tudom, hogy ehet, így kutyakajára sem költünk.

Nálatok mi a helyzet?


2018. ápr. 10. 23:11
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
82%
Kamu kérdés :D Valamelyik gyerek nem tud aludni és ide jar unalmában...
2018. ápr. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
78%
Kamu hát.
2018. ápr. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Azért kamu, mert nem az van, mit Ti akartok?
2018. ápr. 11. 01:00
 14/31 anonim ***** válasza:
73%

Mond már ki, hogy NEM akarsz a kutyára költeni és kész.


A többiek már elmondták a véleményemet.

2018. ápr. 11. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Ne értsetek félre.

És nem kamu és nem provokálni akartam ezzel a kérdéssel.

Tényleg azt hittem vannak mások is, akik amúgy jól tartják a kutyát, csak nem költenek feleslegesen.

És ez nem azt jelenti, hogy nem akarok, mert amit muszáj, azon nem spórolok. Oltást mindig megkapja, meg a féreghajtót is oltáskor és ilyenkor a doki be is csepegteti a kullancsok ellen(nyáron van oltás).

Mindennap megfésülöm a bundáját(puli keverék és elég gubancos), fürdetni csak ha vmi beleragad és fésülhetetlenül összetapad. Alapból nem büdös, csak ha kakiba hempereg, ilyenkor is nyilván fürdés van.

Mindennap sétálok vele 1 órát és játszok is vele kint is bent is, tanítom, nevelem is és rendben tartom a helyét.

Ne mondjátok már, hogy rossz gazdi lennék, mert én azt látom a kutyámon, hogy boldog és örömteli élete van.

2018. ápr. 11. 01:57
 16/31 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem kamu, akkor eléggé érdekes a felfogásod, kérdező.. :/

Hangoztatod, hogy te nem költesz a kutyára, minek a sok felesleges szirszar, ésatöbbi.

Ha valaki esetleg hibát talál a rendszeredben, te rögtön leteremted, hogy "már pedig akkor is te tartod jól a kutyát".

Minek tetted fel a kérdést? Hogy megbizonyosodj az igazadról? Mert az itt nem fog működni. Én is többet költök a két kutyámra, mint magamra. Mert szeretem őket, és nekem okoz örömöt, ha látom a kutyáimat az új tálkából enni, az új nyakörvben sétálni. Miért baj ez?

2018. ápr. 11. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Nem baj, nem mondtam, hogy baj, csak Ti úgy leordibáltatok engemet, azért reagáltam csúnyán, elnézést.
2018. ápr. 11. 03:02
 18/31 anonim ***** válasza:
84%

Vannak sokan, akik nem költenek felesleges dolgokra és közben jól tartják a kutyá. Azonban a kutyának megfelelő étel biztosítása nem éppen a felesleges kategoria!! Többen leírták,már miért nem jó, emberi étellel etetni. És igen lehet, hogy most éppen jól elvan,de majd ha megbetegszik pl. mert vmi hiánybetegség kialakul nála? (a nem megfelelő vitamin, ásványianyag bevitel miatt). Majd az állatorvos is egy felesleges költség lesz? Lehet jönni a régen nagyapám idejében szöveggel, én egy kutyára nem emlékszem, aki sokáig élt volna és közben ne lett volna mindenféle problémája. Csak akkormég nagypapiék lesz arták, hogy a kutya évekig fájdalmak között él mert íngyulladása van és hullanak a fogai.

Lényeg a lényeg, hogy ha nem is akarsz feleslegesen költeni, legalább bormális kajára szánj pénz!!

2018. ápr. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
87%

2 kutyám van

van 4 db bolti, fém tálunk, de az itatójuk egy fém labas, amit egyszer lerántott az egyik a konyhapultról és anyám nem birta volna elviselni a tudatot, hogy hozzáért a kutya, ezért megkapta a lábast.

enni jelenleg platinumot kapnak.

az egyik öreg, neki kell porcvédő is.

bolha, kullancs, szunyog ellen tablettát adok nekik(ha tényleg 0 védekezéssel se bolha, se kullancs nem megy a kutyádba, akkor gratulálok. az pedig édes kevés, hogy évi 1x lecsepegteti az állatorvos, ugyanis az kb 1 hónapos védetséget biztosit)

fekhelynek van vetbed és memóriahabos matrac az idősebbnek.

a másiknak pedig ott az ágyam, de a babzsákfotelemet is bebúrta, ezenkivül csináltam neki jópár home made fekhelyet.

a póráz, hám, nyakörv kombóból mindegyiknek van 3 szett, amiket boltban vagy ilyen kézművestől vettem. 2 szett canicross felszerelésünk van. de én is nagyon szeretek kézműveskedni (és mert kicsit drágálottam az árakat) ezért csináltam 4 szettet, minden évszakra egyet, a kutyáknak. paracord póráz, bélelt, puha hám.

ja és a kisebb kutyámnak van egy rakat ruhája.

játékokat az utóbbi 1-2 évben nemigen vettem, csak évi kb 4 labdát. Ezekből is csinálok home made-eket, a nagybáttyám pl tud szerezni használt tehénfejő gumit, amire paracordból vagy gurtniból és polár anyagból csinálok fogókát és megvan a játék(mielőtt lepontoznátok ezért olvassatok utána, kb 3000 ft-ért vesztegetik ezeket a neten)


tisztában vagyok vele, hogy a szines hámocskák és pórázok csak nekem kellenek, de nekem egyszerűen erre van igényem és nem ártok vele semmit a kutyáimnak.

egy kutyának szerintem a legfontosabb dolog a foglalkozás és aki ezt biztositja a sajátjának, azt már nem fogom elitélni.

2018. ápr. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
84%

Legalább minőségi etetésre költhetnél.

Amiket felsoroltál nem megfelelőek egy kutyának, max egy malacnak.

2018. ápr. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!