Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alternatívák a kutyatartásban?...

Alternatívák a kutyatartásban? Ti mit használtok?

Figyelt kérdés

Pl mi nem vettünk drága kutyatálakat, a vize margarinos dobozban van, enni egy laposabb műanyag tálból kap.

Fekhely helyett odaadtam neki az egyik vastag takarómat, amit régi szakadt lepedővel vagy törölközővel fedünk le.

Sétáltatónak egy retriever pórázunk van, mi mindent magába foglal, nem kell külön nyakörv hám.

Enni pedig a mi kajánkból válogatok neki, amit tudom, hogy ehet, így kutyakajára sem költünk.

Nálatok mi a helyzet?


2018. ápr. 10. 23:11
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
84%

Csak oltásra költesz? Szívféreg és kullancs ellen nem is védekezel?

Sajnos az a baj, hogy aki még az ételen is spórol, az a kutya egészségén is fog. Ha többet kellene költeni orvosra, inkább úgy van vele, hogy majd lesz másik állat ehelyett...

2018. ápr. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
89%

"Tényleg azt hittem vannak mások is, akik amúgy jól tartják a kutyát, csak nem költenek feleslegesen."

Persze vannak ilyenek de te nem tartod jól a kutyát. Én pl elismerem, hogy kicsit átesek a ló túloldalára, mert az én kutyáim barf étrenden vannak és egy héten több marhahúst esznek mint én fél év alatt, így közel 30ezer forint havonta (egy 36kilós labradorra és egy 6,5kilós keverékre). De azt te sem gondolhatod komolyan, hogy a levesbe áztatott kenyér megfeleő táplálék a kutyád számára. Konkrétan szénhidráton él a kutyád. Ha nem szimpatikusak a tápok akkor van más alternatíva is. Még ha szegénytől sajnálod is, akkor is HÚSt kéne kapnia. Minden egyes nap. A mostaninál még az is jobb lenne, ha főznél neki csirkefarhátat de persze tudom, 200 forintot nem költenél 1 kg kajára. Alapszabály, hogy főtt csontot soha nem adunk, mert szilánkosan törik és borzalmas sérüléseket tud okozni a kutya emésztőrendszerében. Ja és a nyári egyszeri kullancs elleni spot on (csepp) 1 hónapig nyújt védelmet. Konkrétan orosz rulettet jatszol a kutyával. Gondolom szívféreg ellen sem védekeztek.

Engem az nem zavar, ha valaki nem úgy tartja a kutyákat, ahogyan én, és nyilván a kutya elalszik egy pokrócon is és iszik a múanyag tálból (nem minhta 1000 forintot sok lenne egy tálért). De az egészsége szempontjából az etetés az egyik legfontosabb, amire te magasról teszel mert így olcsóbb/egyszerűbb. Kicsit olvass utána vagy kérdezd meg az állatorvost, hogy mi az optimális étrend a kutyák számára. És az élősködők elleni védelemnek is nézz jobban utána.

2018. ápr. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
93%

A kutyának lehet mindegy mivel játszik és miből eszik, de hogy mit, az a Te felelősséged.

Ez az etetés dolog kb olyan, mintha Te ki lennél szolgáltatva valakinek, és ő az utcai kukából kiguberált maradékokból etetne Téged, mert szerinte jó az neked.....Persze, igaz, sajnos élnek így emberek, meg hát kutyák is úgy, mint Nálad.

A kutya HÚSevő!

2018. ápr. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
90%
Legalább tápot vegyél neki... Ott a Jódéra ami megfizethető és nem rossz minőségű. A 2 tal meg kemény 1000Ft körül lenne...
2018. ápr. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
88%
Valakinek megint mások lepontozása okoz orgazmust... -.-
2018. ápr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Az etetésen kívül oké a dolog, de az nagyon gáz, hogy így eteted szerencsétlent.

Még ha nem is tápot adsz neki, akkor sem szerencsés összevissza etetni mindenféle embernek készült kajával.

Vagy BARF, vagy ha akarsz, főzhetsz is, de húst, némi zöldséggel, rizzsel esetleg, só nélkül.

A kutya pl. nem ehet hagymát, fokhagymát, hogy csak 2 gyakori dolgot említsek.

Nincs szüksége lisztes kajára, tésztára, kenyérre.

Csontot főve-sülve nem ehet, veszélyes.

Lehet, hogy soha nem lesz baja, de elég, ha egyszer mégis lesz és belehal, vagy egy kisebb vagyont költötök a műtétjére.

2018. ápr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, hogy igy tartod a kajától eltekintve. A többi cucc nem számít, de így gyakorlatilag minőségi éhezésben él a kutyád. A kenyér, tészta, rizs önmagában semmi tápértékkel nem rendelkezik. Ha mást nem is, de az etetést változtasd meg. Nem tudom, mekkora a kutya, de pl. Platinumvol az enyém egy honapban kb egy 5 kilos zsákot eszik meg, ez kb 10 ezerre jön ki. Ha elosztod, ez napi 300 ft kb. Egyáltalán nem gondolom, higy iy leosztva ez sok egy kutyusra. Ha valaki kutyát tart, ennyit költsön már rá, ez nagyon minimum.
2018. ápr. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Van igazságod abban, hogy a tálak, ruhák, párnák, póráz-hám, játékok lényegtelenek. Ezek kb bármivel helyettesíthetők azzal amit egy háztartásban talál az ember.


De az élősködők elleni egészéves védelmen nemszabad spórolni. Mert amikor befigyel valami betegség az neked sok pénzbe, a kutyának meg sok szenvedésbe fog kerülni. Az etetésed pedig nemcsak káros, de értelmetlen is, spórolni ugyanis nem spórolsz vele, ellenben megágyazol egy csomó időskori hiánybetegségnek. Ha nem a te kajádból etetnéd a kutyát annyival kevesebbet kellene megvenned, megfőznöd. Egy már normálisnak mondható tap 500 ft/kiló áron megvehető, ilyenből pl. egy labrador méretű kutya napi adagja kb. 180 ft! Ha a fejed tetejére állsz se hozod ki ennél kevesebből az etetését még rizs/kifli/csirkefarhát kombinációból sem.

2018. ápr. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem spórolok semmin, pedig nem vagyok gazdag... Ne nevetess, hogy egy 1000 forintos tál vásárlása anyagilag megterhelő lenne... Ami aztán évekig megfelel.


Van saját tálja mindegyiknek, pedig 3 kutyám (+1 macskám és egy hörcsögöm) is van. Ez 1000ft/db, de van olcsóbban is. Inni közösen isznak egy lavórból, nem azért mert nem telik még egy tálra, hanem mert négyen együtt nyáron rengeteget isznak. Fél óránként tölthetnék vizet nekik.


Fekhelyük jó nagy, közös. Ilyen matracszerű. 7000ft volt. 2 éve használják, sérülésmentes.


Hámon, pórázon, nyakörvön meg véletlenül sem spórolok. Közlekedek velük, fő a biztonság, nem szabad elszakadnia, kinyílnia a csatnak, vagy szétesnie a karabínernek... Trixie márkából már 2000ft-ért szuper hámokat vettem. Nyakörv, póráz max 1000ft. Évek óta hordjuk őket.

Téli ruháikról (rövidszőrűek) ne is beszéljünk. 10.000ft volt a legkisebbnek.


Enni középkategóriás tápot kapnak (Josera). Kapnak rá néha valami nedves kaját, natúr joghurtot, tojást stb. Kiegészítésként meg lazacolajat, rágni pedig szárított nyúlfület veszek nekik.


Élősködők ellen Kiltix. Félévente cserélem, 4500ft/kutya.


Csak a biléta (kutya neve + telszám) mindenkinek összesen 3000ft volt.


Tudnék min spórolni, de nem teszem. Egyszer veszek, de akkor minőségi dolgokat.

2018. ápr. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Tök jól csinálod, nem is értem, más miért költ az állatára, mikor a maradék csirkepörköltet is ehetné. :D hazamegyek, és megmondom a kutyámnak, hogy rendszerváltás lesz, mert 150 éve is vidám kutyusok voltak házimaradékon.
2018. ápr. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!