Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler gazdák sos, mit...

Fakkensajsze kérdése:

Rottweiler gazdák sos, mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Azzal a részével tisztában vagyok,hogy domináns kutya meg stb!..Szóval 4 napja került hozzám egy 3hónapos 16 napos jó növésben lévő Rottweiler kan. Ma adtam neki a vacsorát mikor ette simogattam és mikor a nyakát meg a pofáját simogattam rám morgott el vettem tőle a kaját erre megharapott, hirtelen összeszorítottam a pofáját épp, hogy felnyüszített el is engedtem a maradékot pedig oda adtam a másik kutyámnak. Szóval..igaz nem régóta van nálam lehet ez a baj.. apám azt mondta h verjem jól meg ha rám morog de nem tartom egészségesnek viszont valójában nem tudom. Volt egy barátom ő Staffikat tenyésztett, a 4 éves kan-jának ha akarta bele is nyúlt a szájába mert hetes kora óta hozzá szoktatta. Szóval a 4 nap alatt már maximum 2. szólásra leül ha szólok oda jön ha elküldöm el megy a nem az meg nem. A játékos harabdosásról is leszoktattam már majdnem teljesen de ha elkezdi rászólok "halkan",hogy nem és abba is hagyja meg nem rág meg szinte semmit.Pulit már neveltem és naponta több órát töltök velük, alapok erősítése pl:ül idejön stb..játékok, szaladgálás.. És mióta itt van a 4 nap alatt most morgott rám először meg harapott meg..nem tartom kizártnak, hogy nem ismer el gazdának mert már megszokta a helyet és "próbálkozik" de rajtam kívül senkinek nem ül le meg oda sem megy ha hívják csak ha ő is akar,..SZóval azt szeretném megtudni, hogyan tudom elkerülni,? bár gondolom a választ de azért felteszem és ha még1x megtörténne adjak neki jó nagy taslit esetleg vagy 1-2 étkezés kimarad? Vagy esetleg előtte pár "engedelmességi teszt" és csak utánna adjam neki oda? Egyébként egy fontos dolog, ugye volt az a barátom a szomszédban aki a szájukba nyúlkált a kutyáknak..mióta elsőnek adtam neki enni azóta is mindig simogattam a fejét a pofáját stb. és eddig semmi baj nem volt vele...ha jól gondolom most próbálkozik, hogy kinek a nagyobb?

2018. ápr. 19. 20:23
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%
szerintem ez nem dominancia volt, egyszerűen vannak kutyák akik nem tolerálják ha evés közben a pofájukat csesztetik. Nekem is olyan kutyám van akinek simán kiveszem a falatot a szájából, ennek ellenére soha nem csesztetem evés közben. A kutyát verni pedig felesleges.
2018. ápr. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%

A veréssel nem érsz el semmit. Lehet, hogy a kutya meghunyászkodna előtted, de utána sosem bízhatsz majd meg benne száz százalékig. A bizalom pedig elég fontos, főleg hogy nem egy csivaváról van szó.

Próbáld meg kézből etetni (nyújtsd ki a tenyered, és rakj bele tápot/jutifalatot. Lehet, hogy pár napja/pár hete még a testvéreivel kellett rivalizálnia a kajáért, ezért nem akarja, hogy elvedd tőle... Kár, hogy a maradék kajáját odaadtad a msik kutyádnak, most még jobban védi majd a saját kis adagját. Kölyök kutyát ne kajamegvonással nevelj, ilyenkor még nem olyan erős az immunrendszerük, ha kicsit is legyengültebb állapotban elkap valami kis apróságot, akár el is pusztulhat. (nyílván nem éheztetni akarod a kutyát, csak mondom)

Ha nagyon meg akarod neki mutatni, hogy te vagy a főnök, a tarkójánál fogva nyomd le a fejét a földre. Nem kell erőből nyomni, vagy rámarkolni a nyakára, csak nyomd le a tenyereddel. Akkor adja meg magát, ha leteszi a fenekét, és eldől.

2018. ápr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
4 nap után piszkálod evés kózben... miért? Ha valakit 4 napja ismersz, megengeded neki hogy megfogja a nyakadat két kézzel? Hát még nem is ismer jóformán, nem még megbízzon benned, hova rohansz?
2018. ápr. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
80%

Rottweiler gazdi vagyok. Téged is megsimogatnálak egy péklapáttal evés közben. A francnak kell minden hozzá nem értő idiótának kutya! Hagyd békén legközelebb ha eszik, ne evés közben neveld te szerencsétlen!

Számos cikk van akár a neten is kutyanevelésről, ha már lusta vagy iskolába vinni még ha analfabéta is vagy a kutyákhoz!

2018. ápr. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
74%

Az ilyenek csak farokhosszabítónak kell a roti és a staffi.

És ne üsd a kutyát, teeeeeeeeee....!!!

2018. ápr. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
94%
Rottis vagyok nálunk is előjöttek néha az elején meg kamaszodó korba hogy féltette a kaját. Alapból akkor ehet ha szólok hogy az övé de alkalmazom mikor nagy fiút jatszik és probál hatalomra törni hogy kiteszem a kaját neki aztán megeszik egy banánt vagy bármit és ő addig nem ehet mer az övé a maradék (a kutyatáp), vagy kézből etetem kicsit, vagy elkérem a kajáját aztán vissza adom és dicsérem ha szépen átengedi nekem. Volt olyan is hogy visszamorogtam ami röhejesen hangzik de működött. Ha megütöd csak jobban védeni fogja. Szerintem nem baj ha a kutya evés közbe szokja ha hozzá érnek pl ahol kis gyerek is van. Az enyém csak úgy eszik ha mellette ülök van hogy simogatom is és simán engedi hogy a táljába nyúljak.
2018. ápr. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
90%

4 napja van egy (még) idegennél egy 3 és fél hónapos kutya!

Ne irkáljunk már lázadásról, és főleg ne buzdítsunk bántalmazásra! Gondolkodni kellene!

2018. ápr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
88%
X6 Téged is sokat üthettek a fejen, látszik a firkádból.
2018. ápr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
89%
Hatos! Ne biztass állatkínzásra, hacsak nem akarod, hogy szerencsétlen kutya is gyengeelméjű legyen mint te, szellemileg visszamaradott.
2018. ápr. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi 9es 6os vagyok. Miért is állatkízás amit írtam? Szerintem azzal nincs gond ha leírom ami nálunk bevállt és egy szóval nem írtam hogy verd agyon a kutyád ha csúnyán néz. Pár napja van nála a kutya, egy kölyök kutya, akinek most kell elkezdeni a tanítását és nevelését. Ha kölyökkorba nincs leszoktatva ezekről a dolgokról majd mikor veri az 50 kilot akkor nem lesz kellemes ha vissza szól. Nyilván nekik még egy fajta kapcsolatot kell kialakítanuk de közben is már gyakorolhatnak akár egy ladbával is hogy elkéri a kutyától.
2018. ápr. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!