Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler gazdák sos, mit...

Fakkensajsze kérdése:

Rottweiler gazdák sos, mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Azzal a részével tisztában vagyok,hogy domináns kutya meg stb!..Szóval 4 napja került hozzám egy 3hónapos 16 napos jó növésben lévő Rottweiler kan. Ma adtam neki a vacsorát mikor ette simogattam és mikor a nyakát meg a pofáját simogattam rám morgott el vettem tőle a kaját erre megharapott, hirtelen összeszorítottam a pofáját épp, hogy felnyüszített el is engedtem a maradékot pedig oda adtam a másik kutyámnak. Szóval..igaz nem régóta van nálam lehet ez a baj.. apám azt mondta h verjem jól meg ha rám morog de nem tartom egészségesnek viszont valójában nem tudom. Volt egy barátom ő Staffikat tenyésztett, a 4 éves kan-jának ha akarta bele is nyúlt a szájába mert hetes kora óta hozzá szoktatta. Szóval a 4 nap alatt már maximum 2. szólásra leül ha szólok oda jön ha elküldöm el megy a nem az meg nem. A játékos harabdosásról is leszoktattam már majdnem teljesen de ha elkezdi rászólok "halkan",hogy nem és abba is hagyja meg nem rág meg szinte semmit.Pulit már neveltem és naponta több órát töltök velük, alapok erősítése pl:ül idejön stb..játékok, szaladgálás.. És mióta itt van a 4 nap alatt most morgott rám először meg harapott meg..nem tartom kizártnak, hogy nem ismer el gazdának mert már megszokta a helyet és "próbálkozik" de rajtam kívül senkinek nem ül le meg oda sem megy ha hívják csak ha ő is akar,..SZóval azt szeretném megtudni, hogyan tudom elkerülni,? bár gondolom a választ de azért felteszem és ha még1x megtörténne adjak neki jó nagy taslit esetleg vagy 1-2 étkezés kimarad? Vagy esetleg előtte pár "engedelmességi teszt" és csak utánna adjam neki oda? Egyébként egy fontos dolog, ugye volt az a barátom a szomszédban aki a szájukba nyúlkált a kutyáknak..mióta elsőnek adtam neki enni azóta is mindig simogattam a fejét a pofáját stb. és eddig semmi baj nem volt vele...ha jól gondolom most próbálkozik, hogy kinek a nagyobb?

2018. ápr. 19. 20:23
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem meg azzal van a baj, ha kínozzuk a kutyát, kedves "hóhér kutyakiképző"!


Ide mindenki azt ír amit nem szégyell anonim, így ne vedd zokon ha téged egy szadistának nézlek a kommenteid alapján, ha nem gond nem hiszem el a magadat dicsőítő bejegyzéseidet, ellenben túl sok senkiházi rottweiler és staffi gazdát látok az utcákon, akik szerint az a tökös ha rúgják, verik a minél "keményebb" kutyájukat, illetve a farkuk helyett azt méregetik össze melyikük az erősebb. Valszeg a nemi szervük sem az agyi kapacitásuk szót sem érdemel, ezért nekik a "kemény" kutya. Szánalmak :))

2018. ápr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
55%
Amúgy az első kutyámat Dunakeszin képezték ki. Már ha mond ez neked valamit :) De én nem kérkedem, mert semmi értelme :))
2018. ápr. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
57%

20-as ha már nem fojtogatják a kutyát, akkor csakis uszkár lehet a rottweilerből????

Az enyémet soha nem bántottuk fizikailag, elég volt a hangos rászólás, mégis erősen védett idegenekkel szemben, és azt tette amit mondtam neki.

engedelmes eb volt verés nélkül is....

2018. ápr. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
59%
Nem látom az eredményeket..,gondolom nagy semmi .Na mindegy ,Dunakeszi nekem messze van másik megye ,én főleg saját magam képeztem ki a kutyám persze itt is volt kiképző és iskola mert egyedül nem lehet kellenek segédek eszközök. És megint az értő olvasás hiányzik mert nem azt írtam hogy rúgdalom verem egész nap a kutyát csak akkor, ha kiérdemli,ha erősködik .Egy temperamentumos kutya meg életében többször is bepróbálkozik átvenni a hatalmat,főleg fiatal korában,de ha akkor letörik a szarvát akkor később már nem teszi. A gazdára támadás, harapás,akár étel féltésből akár más miatt, meg azonnali megtorlást kíván ezen én nem vitázok senkivel. Itt teljesen ki van forgatva minden ,de jó lepontozgatást kívánok ,én meg továbbra is maradok a kemény kiképzésnél,mert az a hatásos évtizedek óta.
2018. ápr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
36%

Milyen eredmények, teee???

Majd egy vadidegennel osztom meg a kutyám életét, mikor nem is tartozik a kérdéshez. A szadistákat, állatkínzókat amúgy is utálom. Aki veréssel nevel egy kutyát, egy senki! Szép estét!

2018. ápr. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Veszekedést plz ne :D Köszönöm szépen az értelmes jó tanácsokat! Nem díszkutya meg nem farok hosszabításra van mert amúgy is ha tövig teszem a csajomnak már visít:p apámnak a rottweiler a gyere le jó isten és mindig is volt legalább egy a családban...Szóval azért roti mert a roti az roti és pont!Most amúgy is van kettűű.na szóval köszönöm még egyszer a segítségeket. A helyzet jelentés...Szoktam csinálni, hogy leteszek egy csontot de nem neki adom oda és mikor elkezdi rágni odamegyek hozzá, hogy fujj fujj add ide stb, kiveszem a szájából megnézem mi az megsimogatom és vissza adom neki,szóval ez a probléma már meg van oldva egy jó ideje :D Majd arra kéne még rá szoktatni, hogy ha leteszem neki a kaját ne "ugorjon" bele hanem csak akkor ehet ha én mondom neki mert amúgy is nem a legjobb környék és gyakori a kutya mérgezés erre fele..:/ A tiszta víz miatt írom, soha nem vertem meg nem is tervezem meg szeretem az állatokat mikor játékból a múltkor az arcom felé kapott adtam neki egy kicsi pofont, de csak akkorát, hogy feltűnjön neki. Na meg persze a lebaszást..
2018. máj. 5. 17:51
 27/29 anonim ***** válasza:
37%

Szerencsétlen kutya... :(


"meg szeretem az állatokat mikor játékból a múltkor az arcom felé kapott adtam neki egy kicsi pofont, de csak akkorát, hogy feltűnjön neki. Na meg persze a ....."


Miért ütöd és baxod le, ha játékból kisebb baleset van? Nem szándékosan csinálta, hogy te is értsd, nem "rossz a kutya", akkor miért cseszed le, és miért ütöd?! Mert játszik???


Komolyan, a hat elemid legalább megvan?! És ismételten, ne veréssel neveld a kutyát te egyszerű!!!

2018. máj. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
25%

Amúgy neked hány férget a kutyád!


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9285246-mier..


Inkább féregtelenítsd te szerencsétlen valami, ne a kajáját csesztesd!


Minek ilyennek kutya, te jó Isten!

2018. máj. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Nyugi,nekem 3eve van TACSKO kutyam és ha éves közbe piszkálom képes megharapni szoval ne piszkáld mert minden kutya ilyen kb
2018. máj. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!