Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler gazdák sos, mit...

Fakkensajsze kérdése:

Rottweiler gazdák sos, mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Azzal a részével tisztában vagyok,hogy domináns kutya meg stb!..Szóval 4 napja került hozzám egy 3hónapos 16 napos jó növésben lévő Rottweiler kan. Ma adtam neki a vacsorát mikor ette simogattam és mikor a nyakát meg a pofáját simogattam rám morgott el vettem tőle a kaját erre megharapott, hirtelen összeszorítottam a pofáját épp, hogy felnyüszített el is engedtem a maradékot pedig oda adtam a másik kutyámnak. Szóval..igaz nem régóta van nálam lehet ez a baj.. apám azt mondta h verjem jól meg ha rám morog de nem tartom egészségesnek viszont valójában nem tudom. Volt egy barátom ő Staffikat tenyésztett, a 4 éves kan-jának ha akarta bele is nyúlt a szájába mert hetes kora óta hozzá szoktatta. Szóval a 4 nap alatt már maximum 2. szólásra leül ha szólok oda jön ha elküldöm el megy a nem az meg nem. A játékos harabdosásról is leszoktattam már majdnem teljesen de ha elkezdi rászólok "halkan",hogy nem és abba is hagyja meg nem rág meg szinte semmit.Pulit már neveltem és naponta több órát töltök velük, alapok erősítése pl:ül idejön stb..játékok, szaladgálás.. És mióta itt van a 4 nap alatt most morgott rám először meg harapott meg..nem tartom kizártnak, hogy nem ismer el gazdának mert már megszokta a helyet és "próbálkozik" de rajtam kívül senkinek nem ül le meg oda sem megy ha hívják csak ha ő is akar,..SZóval azt szeretném megtudni, hogyan tudom elkerülni,? bár gondolom a választ de azért felteszem és ha még1x megtörténne adjak neki jó nagy taslit esetleg vagy 1-2 étkezés kimarad? Vagy esetleg előtte pár "engedelmességi teszt" és csak utánna adjam neki oda? Egyébként egy fontos dolog, ugye volt az a barátom a szomszédban aki a szájukba nyúlkált a kutyáknak..mióta elsőnek adtam neki enni azóta is mindig simogattam a fejét a pofáját stb. és eddig semmi baj nem volt vele...ha jól gondolom most próbálkozik, hogy kinek a nagyobb?

2018. ápr. 19. 20:23
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
46%
A gazda elleni agresszió soha, semmikor nem megengedett. Szép is lenne, ha a kutya sarokba állítaná a gazdákat minden evésnél, alvásnál, játéknál. Bármi lehet, ami miatt a kutya táljába, szájába kell nyúlni, amit neki el kell viselni. Ez a 'ne legyen büntetés' szöveg pedig nagyon fárasztó már. A jól alkalmazott büntetés, utána megfelelő kioldással és javítással a legegyszerűbb.
2018. ápr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

A válaszokat és a segítséget nagyon köszönöm!!

Ugye mikor megharapott nem csináltam belőle nagy parádét higgadt maradtam de nem okoztam neki fájdalmat és szerintem ez meg maradt benne mert másnap reggel ugyan úgy etettem simogattam a pofáját és "szó nélkül tűrte" viszont délben kaptak egy nagy adag csirke farhátat(ugye van a kicsi 15 hetes roti egy 9 éves szuka roti és egy 4 éves szuka puli) Amikor a kicsi ette a farhátat a nagy öreg elvette tőle erre rá morgott a nagy miközben vissza morgott rá én ekkor gyorsan kikaptam a szájából a kaját ami nem tetszett neki de el küldtem onnan és miután vissza adtam a kicsinek a kaját és leültem oda jött a lábam közé és ott ette. Megtanulta , hogy én is megvédem az ő kajáját és énis megtanultam pár dolgot :) pl. amíg eszik mindig ott maradok melette és be engedem a többi kutyát a kis kertbe viszont ha oda jönnének eléjük állok, hogy tudatosuljon minél jobban az, hogy én is védem a kajáját, azt a kaját amit én adok neki. Továbbá bevezettem, hogy beviszem egy vödörben az ételét leteszem a tálja mellé és amíg nem végzi el a feladatait, pl ül marad stb amiket megtanult addig nem ehet majd csak ezek után és vagy a kezemből vagy ha a táljába teszem, a poén az, hogy amíg nem engedem meg neki magától sem veszi ki a vödörből :D

2018. ápr. 21. 13:34
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlatos lenne méterekre egymástól etetni a kutyát, illetve nem az etetésnél tanítani, erre találták ki a jutalomfalatos tanítást. Hadd egyen már nyugodtan az a kölyök, ha azt akarod, hogy meg is érje a felnőttkort!

Pár virslivel, vagy akár tápfalatokkal is gyakorlatozhatsz nap közben, és kell is. És ugye nem napi egyszer eteted a kölyköt?

2018. ápr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
persze hogy hetente 2x eszik!!!! -.-... naponta 4-5 x de tegnap ugy tuletettem szegenyt reggel, hogy egesz nap nem evett csak megragta meg kiköpte meg ment is a hasa szegenynek:/
2018. ápr. 22. 18:24
 15/29 anonim ***** válasza:
23%
Volt rotim és kölyökkorában is megtoroltam azonnal az agressziót, ha kaja miatt volt, ha más miatt. Azonnal ment a ráordítás takarodj nemszabad akármi, nem a szó a lényeg hanem hogy nagyon hangos és dühödt legyen a hang, ha az kevés volt akkor a nyakára ránehezedés lefojtás. Nem kellett sokszor ezt eljátszani ,nagyon hamar rájött hogy ha közeledek és mondom neki hogy ereszd,akkor eloldalgott az ételtől és átadta nekem.Utána meg csak speciális parancsszóra ehetett ami az ételmegtagadás alapja. A rottweiler nem játék ,életveszélyes a gazdájára is a fajta,nem babusgatással kell nevelni. Elég bunkó ,érzéketlen is ahhoz hogy bármilyen törést szenvedjen el egy keményebb fellépéstől,de feltétel nélkül tudnia kell hol áll a rangsorban.
2018. ápr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
44%

Szerencsétlen idióta. Téged minősít, hogy csak a kutya nyakára térdeléével tudod szabályozni! Inkább ne hirdesd az állatkínzásod teeee...

Az ilyennek semmilyen kutya nem való!!! És nem, a rottweiler sem születik ember és gyerekgyilkosnak, de az ilyen hozzá nem értően, agresszívan nevelők mint az utolsó teszik rossz hírűvé a rottikat. Barom.

2018. ápr. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
55%

16-os nem értesz sem a szövegolvasáshoz sem a kutyákhoz. A rottweilerhez főleg temperamentumos kanhoz nagyon kemény kéz kell eleinte ,ha kölyökként és kamaszkorban mikor esélyes ,hogy belázad, nem kapja meg ugyanezt a keménységet, nem ismer el teljes értékű főnöknek .Olyan nincs ,nem lehet engedni ,hogy megharapja az ételt adó kezét a gazdájának.

De ha elismert,akkor már kenyérre lehet kenni és csak hanglejtéssel hangmagassággal szemvillanással lehet irányítani és mindent megtesz ,hogy kedvedben járjon.Ennek a kutyafajtának nem kínzás a nyakleszorítás de még az se ha a fejére állsz, vasat lehet hajlítani a nyakán egy jó munkavonalas egyednek amiből sajnos egyre kevesebb akad.Nekem eddig 3 munkavizsgás és ebből 2 napi szinten munkára használt,kan rottweilerem volt ,és nem érdekel névtelen emberek rózsaszín ködös állatvédelmi okoskodása,keményfejű kutyánál más szabályok vannak mint egy érzékeny lelkületű fajtánál. De mindenki próbálkozhat ahogy tud ,vannak csodakiképzők suttogók, meg felkapott divatmódszerek ,csak aztán a zavarodott gazdi ne csodálkozzon ,hogy félni fog a saját ebétől,amelyik csak néha nem engedelmeskedik,de akkor nagyon nem.

2018. ápr. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
53%
Nem rózsaszínvilágban élek. 55 kg-os nőként a második rottweilerem tartom, nevelem, kínzások nélkül. Mégis jól neveltet(tek) voltak. Határozottan, következetesen, kínzás, verés nélkül kell nevelni őket, úgy, mint bármelyik kutyát. Azért mert rottweiler, nem az ördögtől való, ismerek csivavát aki vérmesebb mint a rotim. De kár is ezt magyarázni, aki farokhosszabítóként, kivagyiságból tart rotit, vagy staffit, azok írják a hülye dumákat a kemény nevelésről.
2018. ápr. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
72%

Nekem is volt rottweilerem sajnos pár éve már eltávozott.

Sose felejtem el, volt egy pár a parkban mikor sétáltunk, megjegyezte, ezt a fajtát mindennap el kell verni hogy tudja ki a főnök. csak mosolyogtam rajtuk, gőzük sem volt a fajtához, neveléshez, csak mert nagy a kutya, veréssel neveljük. fel sem vettem a primitív dumát :)

2018. ápr. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
46%
Kedves 55kg-os nő,milyen vizsgái vannak a kutyának? Bh megvan ?Ipo-t már kérdezni se merem.. Majd ha komolyabban foglalkozol a kutyázással és munkára használod engedelmességi feladatok is 20ból 20 x tökéletesen mennek miközben zajongás zavaró kutyák vannak szanaszét, őrző védőben is profin keményen dolgozik ,lövésálló ,és pontosan reagál ,akkor beszélhetünk a nevelési módszerekről. Addig az csak egy ki tudja milyen temperamentumú, lehet vézenére nem is fajtajelleges hobbikutya .Nincs ezzel baj ,csak egy kemény jellemű őrzővédő fajtát ne neveljünk uszkárnak, mert nagyon visszaüthet a dolog.Szerintem ott van a baj aki tankkal akar járni a körúton bevásárolni,vagyis olyan kutyát választanak aminek nem használják ki az adottságait és temperamentumnát,szóval azok rontják el a fajtát és termelik ki a gyenge egyedeket.
2018. ápr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!