Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Doberman vagy németjuhász a jobb?

Doberman vagy németjuhász a jobb?

Figyelt kérdés
Doberman erőteljes kinézetre is jobban tetszik, de a NJ sok embernek van, meg ugye amcsiba rendőröknek ez van, akkor okos kutya lehet. Melyik a jobb, kezelhetőbb, könnyebb tanítani?
2010. jún. 13. 18:25
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
70%
Német juhásznál sokkal gyakoribbak az örökletes betegségek és nem egy gyenge idegrendszerű, agresszív kutya. Én sokkal inkább a dobermannt választanám. Kisgyerek mellé is tökéletes, nem egy dobis családot ismerek. Viszont itt is meg kell nézni, hogy honnan veszed. A dobermann is intelligens, könnyen tanítható fajta és kiválóan lehet vele őrző-védőzni is, semmivel nem kevesebbek a német juhászoknál. Olyan fajtát vegyél, amilyet te szeretnél és ne azért vedd a másikat, mert mindenkinek olyan van.
2010. jún. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét fajtánál sajnos belefuthatsz problémás kutyába.Sajnos, sokszor a tenyésztők nem megfelelő párosításokat csinálnak.

Menjél kiállításokra,Netboardon fajta oldalakra és ismerkedj, olvasd a fajtákat tartókat.

2010. jún. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
38%
dobberman :) igaz én nem ismerem annyira ezeket a fajtákat,de legalább a dobbi nincs túl tenyésztve , jobb a genetikai állomány ,kisebb az esély rá h idegbeted , beteg kutya lesz persze a legfontosabb az h honnan veszed de nekem az is ellen szól a nj ellen h annyi van belőle nincs már meg az a varázsa h jajj de szép ilyet olyan ritkán látni és nem tömeg kutya!
2010. jún. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
79%

Tudod, kedves utolsó, van, aki egy fajtába szeret bele. Van, aki magát a kutyát szereti, ő a keverékek között is megtalálja a neki valót. De aki fajtát szeret, azt nem igen zavarja, ha tömegkutya . Az én kutyámból is van, mint égen a csillag. De ő egyedi, ilyen senkinek nincs, csak nekem.És így van vele minden gazda is.

Ha valaki nem tudja eldönteni, melyik fajta áll közelebb a szívének, az még várjon a választással, mert nem biztos, hogy jól választ.

2010. jún. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Utolsó ezzel erősen azt sugallod hogy akinek menhelyi, keverék kutyája van az milyen jó embert mer ő a kutyát szereti, más meg csak a fajtát. Szerintem ez nem így van. Az is ugyanolya jó ember, és ugyanúgy szereti a kuyákat akinek van kedvenc fajtája!
2010. jún. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Valóban félreérthetően fejeztem ki magamat. Viszont kijavítottál, köszönöm.:))Egyetértek!
2010. jún. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

am nekem németjuhászom van,és elég könnyen kezelhetö ,sokmindent könnyen megtanult,,bár én mindennnap foglalkozok vele,de most hogy ilyen meleg van inkább korán reggel,mert utána a nagy höségben nem nagyon lehet dolgozni vele,,

sokan azt mondják hogy "gépkutya",de nagyon okosak,


a dobermann-rol nem tudok mondani ,mert nem volt nekem,viszont sztem keményebb kezet igényel,mint a németjuhász,


irtad hogy az amcsi zsaruknak is NJ-jük van

de

nem csak az hanem Belga juhászal is nyomják,

olyat is olvastam,hogy a belga juhászok keményebbek ha örzö-védö munkárol van szo!!!!


ennyit tudok mondani,,

remélem hasznos volt az info

2010. jún. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
A két falyta teljesen külömbözik egymástól de én a dobermannra szavazok.
2011. márc. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Nekem 1ik sem kellene. Volt a családban mindkét fajtából, mind2 megbolondult, pedig jó tenyészetből voltak. De ha muszáj a 2 közül választani, akkor a dobi. Gyönyörű, egyedi, tekintélyt parancsoló, mégis játékos és legalább ő a társa elvesztésébe bolondult bele, nem emberre támadt. Mind2 faj labilis idegrendszerű szerintem.


Költői kérdés:

Szerintetek melyik az a faj, amelyiknek a legmagasabb ember elleni támadási aránya? Persze, persze tudom, a harci kutyák... Hát nem talált ;)

2011. márc. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Dobermannt nem lehet könyvekből tanítani... Kőkemény kutya, hiába csodálatos, tényleg erős kezű, domináns gazda kell neki. De ugyanez majdnem ugyanannyira a német juhászra is áll, szóval lehet ha kezdő vagy, inkább valami egyszerűbb esetet válassz.
2011. márc. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!