Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Doberman vagy németjuhász a jobb?

Doberman vagy németjuhász a jobb?

Figyelt kérdés
Doberman erőteljes kinézetre is jobban tetszik, de a NJ sok embernek van, meg ugye amcsiba rendőröknek ez van, akkor okos kutya lehet. Melyik a jobb, kezelhetőbb, könnyebb tanítani?
2010. jún. 13. 18:25
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Német juhász ez egyértelmű!
2011. márc. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Német juhászt választanám, a dobermannokról sok rosszat hallottam, széttéptek,megtámadtak embereket.
2011. márc. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Én a dobermanra szavazok nekem is olyan ,van okos állat szép és tanitható nekem nincs vele semmi bajom ..21/N
2011. márc. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Ez nem kérdéses Dobermann!
2011. márc. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Szerintem a Németjuhász sokkal jobb.Volt is egy..Nagyon okos és tanulékony volt+ha sétáltattam soha senkit nem harapott,ugatott meg szóval emberbarát.Jól beilleszkedik egy családba.A miénket az utcán találtuk megverve és éheztetve ezért megsajnáltuk.Amikor odamentek érte nem harapott meg..A legtöbb kutya ezt teszi ha egy ember megveri,akkor azután a következőt valószínüleg megharapja,de ez nem így tette..Szóval szerintem ez a fajta jobb.
2011. márc. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 zsuzsabazsa ***** válasza:

Teljesen mindegy melyiket választod.


Egy a lényeg, akármelyik is van, tudd megfelelően irányítani.


A neveltetése kizárólag rajtad múlik.

2011. márc. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy németjuhász-dobi keverékem.Most egy németjuhászom van.Ugyanaz a nevelés,mégis ég és föld.Dobim vagy dobi keverékem még lesz.Németjuhász nem.Nem annyira bizalmatlanok az idegenekkel,mint a dobi.Még mielőtt valaki lehurrogna,hogy egy kutya után nem lehet általános véleményt mondani,szólok,hogy nem csak egy kutya megfigyelésén alapszik a mondókám.És a nj tényleg hamarabb fogadja el új gazdit,mint a dobi.A hideg időjárást a nj jobban bírja.
2011. márc. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 fancsii. válasza:

Attól függ mire szeretnéd úgymond használni!

Ha olyan kutyát szeretnél ami tekintélyes, vagy ami mellett nagyobb biztonságban érzed magad akkor dobbermann. Persze egy németjuhász mellett is biztonságban lehetsz, azon kívül kitűnő házörző ő is, és nagyon könnyen tanítható. Egy dobbermannal többet kell foglalkozni tanulás szempontjából. Viszont a szőrével kevesebbet. Árban is külön kategória a kettő. Ismerek olyan németjuhász tenyésztőt, aki 200e-ért adja a kutyáját, bár ez a ritkábbik. Én szivem szerint (munkámból kifolyólag is, kutyaiskola kiképzőjeként)a németjuhászt ajánlanám. Jobban elfogad más kutyákat, könnyebben kezelhető, nagyon hűséges, persze a dobberman is az, nem azt mondom hogy nem!

De mindenképp azt gondold meg, hogy milyen célra szeretnéd tartani és hogy mennyi időd lenne rá naponta!


további kérdésekért nyugodtan fordulj hozzám bizalommal!

2011. márc. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:
A Nemet juhász tulajdonságai :Intelligens, bátor, hűséges, megvesztegethetetlen. Eleven, mégis nyugodt, kellemes társ. Olyan tulajdonság-együttest egyesít magában, ami a legtöbb fajtában csak szétszórtan található. Erőteles, mint a bernáthegyi, de annak lomhasága, nehézkessége nélkül. A német juhász "egyemberes" kutya, nem "mindenki", és nem "akárki" kutyája. Kezdeményezőképessége és munkakedve nagy, akár a jó pásztorkutyáé. Szaglása, hallása egészen rendkívüli, gyakran fejlettebb, mint más kutyáké.
2011. ápr. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
A dobermann nevelése nagyon fontos mert hozzá nem értő kezekbe kerül veszélyessé válhat és a gazdájára is támadhat gyerekek közelébe nem ajánlatos tartani csak elzárva'
2011. ápr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!