Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem lesz baja a kutyusomnak,...

Nem lesz baja a kutyusomnak, ha elmegyek egy hétre nyaralni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 5 hónapos, tüneményes keverék lány kutyusunk (border collie-szálkásszőrű tacsi). Imádom, nagyon erős gazdi-kutyus kapcsolat van közte és köztem, illetve a párom között. Panel kutyus, így még többet van a közelünben.

Egy hétre elutazunk nyaralni, és addig az anyósoméknál lenne, ahol nem mehet be a lakásba, hanem van egy terasz a ház előtt elkerítve, ahol lenne. Attól félek, hogy nem lesz baja, ha egy hétre ott hagyjuk? Hallottam olyat, hogy a kutyus belebetegszik, mert azt hiszi, hogy elhagyta a gazdija. Illetve egy idióta kérdés, de nem fog elfelejteni minket?

A szívem szakad meg, hogy itthon kell hagynom, biztos Skypeon meg fogom nézni, hogy minden rendben-e vele, de nem igazíthatom minden pillanatomat (sajnos) hozzá :(



2018. máj. 31. 21:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Szerintem rosszabb a panzió, mint egy olyan hely, amit már ismer, olyan emberekkel, akiket (feltételezem) ismer... De te tudod. Ha anyósék jól bánnak vele és megbízhatóak, akkor rájuk bíznám. Amúgy 1 hét semmi, nem lesz baja.
2018. jún. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Én csak azért félek, mert anyóséknál kint lenne egy teraszon, az udvarban meg van egy 12 éves és 70 kilós németjuhász, és ő a korából adódóan sokszor megbízhatatlan. Nem agresszív, de nem tudom, hogy viselkedne, ha mondjuk egy ajtónyitás során kiszökne a kiskutyám a teraszról. Illetve nagyon szeretem az anyósomékat, de ők annyira nem kutyacentrikusak mint én. Amikor ott vagyok, akkor sokat szeretgetik stb...de egy hát után lehet zavaróak lennének nekik a kutyám szokásai (kapar, rágcsál, ugrál, harapdál) és nem akarom, hogy csúnyán legyen rászólva vagy valami. Persze ha megérdemli, akkor meg kell szidni, de ez is már kialakult, hogy mi a bünti nála.

Egy kutyapanzióban legalább szocializálódna más kutyák között, tudnák tanítani is és megdorgálni, és ott kutyaszerető emberek vannak, csak jó tapasztalatokat olvastam mind felvigyázási, mind tanítási téren. Emellett Skypeon láthatom a kutyusomat, viheti a kedvenc kis játékait stb...Ez azért fontos, mert pl.a plüssgombája nélkül nem is nagyon alszik. És a kutyapanzióban aludhat benti kennelben :)

2018. jún. 1. 17:36
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem jó döntést hoztál a panzióval. Biztos lehetsz benne, hogy nem lesz baja! :)
2018. jún. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!