Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatom a Huskymat?

Hogyan taníthatom a Huskymat?

Figyelt kérdés

Ha szólítom akkor sem hatódik meg igazán.Mint, ha nem is hallaná.Szerintetek mit tehetek vele ? 7 hetes 1 napja van nálam.Adjak időt még , hogy megszokjon engem?

Ha elviszem sétáltatni is ha arra megyünk ahová ő akar menni az oké ,ha meg nem akkor szépen le ül és nem mozdul.



2018. jún. 22. 08:33
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:
Végig olvastam a válaszokat.Ennyire agresszív közösséget még nem tapasztaltam.Futni járok szinte minden nap.A kutya biztosIan ki tudja majd futni magát.Erdőre is szoktam járni(kommentelők alapján kinézem ,hogy azt feltétetelezik ,hogy fát lopni de megnyugtatok mindenkit nem erről van szó).A kutya meg annyi szeretetet kap , hogy szerintem sok kutya szeretne annyi szeretetet kapni. A kutya meg jól érzi magát nálam ahogy észre vettem.Bár látom mindenki szerint egy tudatlan bunkó és önző ember vagyok. Auto didakt módon tanítom magam.Videóktól,könyvektől egészen a forumokig mindent elolvastam a napokban.Az meg milyen feltételezés, hogy a kutyát nem viszem el oltásra? Mikor elhoztam a kutyát az első dolgom az volt , hogy állatorvoshoz vittem és nem egyből haza.Szeretem a kutyát mindennél jobban.Próbálok mindent megadni neki és a tácsokat is megfogadni,de fáj ,és tényleg rosszúl esik , hogy ilyen dolgokat feltételeznek rólam.Azt nem engedem ,hogy a kutyával csúnyán beszéljenek nem ,hogy ne törödjek vele.A kérdés kiírása után egyből elkezdtem utána nézni és azóta nem is volt sétálni.Kevesebb picivel mint 3 hét múlva kell vinnem megint oltásra és addig nem nagyon tervezem a sétálást.Az meg ,hogy rossz gazdája leszek nem tudom,szerintem nem de biztos az én véleményem nem ér semmit.Utólag kiderült a kutyus 9 hetes volt mikor elhoztam ,a hirdetés 2 héttel az elött volt feltéve mielött elhoztam volna.Nagyon okos és barátságos.Úgy gondolom ,hogy ő is szeret engem .Mindig örül nekem és jön oda hozzám ,hogy kényeztessem.Nyalja a kezem és az arcom.Érzi a kutya ,hogy szeretve van és ez így is marad.Sosem lesz "kidobott kutya" nem adnám senkiért és mindent megteszek azért ,hogy jól érezze magát!
2018. jún. 24. 00:53
 22/41 A kérdező kommentje:
Egyébként jutalom falatnak virslit szoktam használni mivel nem nagyon szereti a tápokat vagy jutalom falatokat.Royal Canin kutyá tápot ajánlott az állatorvos.Vettem is belőle de nem igazán ízlik neki.Pórázzal való sétálgatást is szoktuk gyakorolni de nem erőltetem vele nem erőszakoskodom csak szépen.Igazából ő sétáltat engem de gondolom még mindig szoknia kell engem is meg a pórázt is. Figyelmes és nagyon okos.Érezteti ,hogy domináns de tud szeretni is.Nagyon vigyázok rá.Gyaran jönnek át a barátaim is és ők is mindig játszanak vele.Van egy kendőm azt szokta tépni és én a másik felét.De mindig csak óvatosan és rá hagyom nehogy a pici fogának valami baja legyen.
2018. jún. 24. 01:01
 23/41 A kérdező kommentje:
Ahonnan hoztam a kutyát egy nagyobb kutya ketrecben volt ő is és az anyukája is.Valószínű ,hogy nálam annál már csak jobb élete lehet.Oltásokból is mindig mondta az orvos ,hogy több féle oltás létezik.Mindig azt mondtam ,hogy az ára nem számít csak jó legyen.Elötte egy németjuhász kutyám volt.Vele is sokat volt törödve de őt sajnos el lopták...A kérdés igazából azért született mert nem tudtam ,hogy ugyan úgy kell esetleg nevelni mint a németjuhászt vagy sem .Amúgy ha megyek valahová álltalában mindig gyalog megyek.Ritkán veszem elő az autót.Igazából nem tudom ,hogy fajtiszta-e vagy sem.Az szülei a tulaj elmondása szerint törzskönyves Huskyk.Kinézetre tényleg azok voltak de annyira nem értek ehhez.Nem is ez a lényeg ,hogy fajtiszta-e vagy sem.Ha nem is az ő nem tehet róla attól még pont annyira szeretni való.Tisztán van tartva.Ma is meg volt fürdetve utána meg jól át töröltem törülközővel.Tisztán tartom.
2018. jún. 24. 01:08
 24/41 A kérdező kommentje:
Gondolom biztos lesz olyan is aki a tápba köt bele és azt mondja ,hogy biztosan nem kölyök kutyának valót vettem.Megnyugatatok mindenkit junior táp.
2018. jún. 24. 01:10
 25/41 anonim ***** válasza:
55%

Ez már csak rizsa.

1. Szaporítótól ezért nem veszünk kutyát, mert ketrecben tartja őket, mivel megvetted, ezért nyilván folytatja a tevékenységet.

2. JÓ ELŐRE UTÁNANÉZÜNK MINDENNEK. Nem megvesszük a kutyát amiről akkor semmit se tudunk, és utána előadod milyen felelősségteljes vagy.

3. Azzal etetünk amit az előző helyén evett, lassan lehet váltani. A royal egy túlárazott kaka táp, ebben az árban akármi más jobbat is lehetne venni.

4. Kölyökkori oltásokat 2 hetente kap, nem tudom milyen orvos az aki három hét múlva kéri a következő oltásra a kutyád...



Összességében egy felelőtlen és tudatlan gazda vagy, de ha már minden ilyen botrányosan indult, ha erőt veszel magadon és alázatosan tanulsz, utánaolvasol és nem elhiszed azt amit mindenki elsőnek mond akkor lehetsz jó gazdája még a kutyának.

2018. jún. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:
Még mindig csak a lebaszást kapja az ember .
2018. jún. 24. 13:25
 27/41 anonim ***** válasza:
71%
Azért, mert még mindig magadat mentegeted, hogy ez, meg az. Szín tisztán leírtál mindent, hogy egy szaporítótól hoztál el kutyát, rossz az oltási program, nem tudtál semmit a kutyáról amikor elhoztad, nem készültél fel, most állsz csak neki utánanézni a dolgoknak. Mégis mit vársz, hátba veregetést hogy ügyes vagy? Fejezd be a hisztit, fogadd el hogy hibáztál és állj neki a kutyákról tanulni és foglalkozni a kutyáddal.
2018. jún. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:
Empátia 0.Elfogadom hibáztam de hát basz....ki tipikus magyar mentalitás.Nem érdekel ez után amit írtok úgy sem nézem meg.Talán 1-2 emberke volt aki belátta ,hogy én is emberből vagyok és nem vagyok tökéletes.Nem a lebaszással jön.Van elég próblémám nem hiányzik még ez is .Bass....zátok meg csak még annyi.További szép napot!
2018. jún. 24. 15:00
 29/41 anonim ***** válasza:
81%
De hisztis vagy. Ahelyett, hogy inkább megfogadnád azt, amit mondanak, mondunk, könnyebb megsértődni. Na ez a magyar mentalitás, ha már mindenáron skatulyázni kell. Felelőtlenül viselkedtél eddig, de ez rossz lenne a lelki világodnak, ha belátnád. Inkább mindenki más a szemét és gonosz.
2018. jún. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:
Backup6od
2018. jún. 24. 21:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!