Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keverék vagy fajtatiszta? Te...

Keverék vagy fajtatiszta? Te melyiket választottad/választanád?

Figyelt kérdés

Menhelyről vagy tenyésztőtől? Fajtatiszta esetén fajtamentőktől?

Van itt bőven kérdés, érdekelne mindenki véleménye erről a dologról. ;)


2008. nov. 1. 00:04
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Azért kiváncsi lennék, hogy melyiken, mert nagyon ritka az olyan menhely, amelyik rühes, bolhás állatot ad ki. Bár tudom, hogy erre a kérdésemre nem fogok választ kapni, azért érdekelne, hogy melyik menhelyen dolgozol és milyen pozícióban. Viszont, ha ott dolgozol(..?), akkor vagy szűk látókörű vagy nem olyan régen dolgozol a menhelyen, mert sajnos sok volt a tévhit az állításaid közt. (Remélem nem sértettelek meg, de tényleg teli volt tévhitekkel az állításod.)
2008. nov. 1. 21:25
 22/33 anonim ***** válasza:
88%

Nehéz kérdés, hiszen ha pl valakinek konkrét elképzelése van, hogy milyen fajtát szeretne az nem fog keveréket venni. Ez esetben is azonban érdemes először a menhelyeken körülnézni, hiszen nem egy fajtatiszta kutyák is kerülnek be, főleg ha éppen valami divatfajtáról van szó (pl beagle, yorki, stb...).

Aki viszont nem nézett még ki magának fajtát annak bátran ajánlok menhelyi keverék kutyát. Mondjuk hátránya, hogy elég lutri, hiszen se külsőleg, se belső tulajdonságokban nem lehet annyira meghatározni, hogy milyen lesz felnőtt korában. De az alap engedelmességre bármilyen kutyát meg lehet tanítani. Az, hogy a keverékek "okosabbak" hülyeség. Ezt már csak azért se lehet így kijelenteni, hiszen kismillió féle keverék lehet, és ha éppen két nehezebben kezelhető kutyából jön össze akkor az bizony nem lesz a világ legokosabb kutyája. Fajtatisztáknál ezt azért lehet tudni előre, hogy kb mit várhatunk el tőlük. Örökletes betegségekre hajlamosabbak, de ha normális tenyésztőtől (nem szaporítótól) vesszük, aki szűri ezeket, akkor nem lesz ilyen probléma.

Egyébként meg a kutya nevelése csodákra képes: egy rosszul kezelhető kutyát is meg lehet tanítani alap dolgokra, de egy normális természetűt is le lehet cseszni.

2008. nov. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon örülök,hogy vannak még olyan emberek,mint a kérdező,és a válaszadók többsége!
2008. nov. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti válaszoló:

Pedig a keverékek okosabbak, mint a fajtatiszta kutyák. Nem is okosabbak, hanem inkább könnyen taníthatóbbak, inkább ezt mondanám. Tényleg sokkal könnyebben taníthatóak. És, hogy miért? Én ezen hónapokig filozofáltam, vizsgáltam a kutyáimat, vajon az én kis keverékem miért tanult meg hamarabb mindent, mint a fajkutyám, akivel sokkal több ideig kellett gyakorolni a dolgokat. Gondolkodtam, olvastam, de még máig napig nem tudom, hogy a keverék kutyák miért tanulnak gyorsabban a fajtatisztáknál (élő példa erre a kutyaiskola!). Aztán csak arra tudtam gondolni, hogy a keverék, menhelyről szerzett kutyák több mindenen keresztül mennek, talán ezért egyfajta alázattal tartoznak az embernek, ezért jobban figyelnek rá.

Egyszóval nem okosabbak, az tény, de hogy könnyebben taníthatóak az egyszer biztos! Persze a fajtatiszta kutyák közt is vannak kivételek, akik leleményesebbek némely keverék kutyáknál. De túl nyomó többségében a keverékek könnyebben taníthatóak.

Állítólag az uszkár a legokosabb kutyafajta, érdekes, ennek ellenére nagyon kevés az olyan film, ahol uszkárokat tanítanak be. Inkább retrieverek, juhászkutyák, dobermannok szerepelnek az ilyen filmekben.

Egyébként minden kutya okos, hisz "Nincs hülye kutya, csak hülye gazdája."

Valóban mindenkinek szíve-joga kutyát választani. Ha valaki fajtatisztát szeretne, szuper, de akkor legalább ne szaporítótól, hanem valóban egy nagyon dicséretes tenyésztőtől. De az ember nem hajlandó megfizetni a minőséget jönnek az elcsépelt dumával, hogy "mindegy milyen, csak olcsó legyen", na erre felkaptak a szaporítók és potom tíz-húsz ezrekért árulják az állatokat, mint valami bolhapiac komolyan. Úgyhogy meg van a véleményem azokról az emberekről, akik szaporítótól vásárolnak kutyát! Ha már fajtatiszta, akkor irány a tenyésztő, de onnét is a legjobb. Nem?

2008. nov. 2. 11:46
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
én nagyon sokáig fajtiszta kutyát választottam volna..De nyáron az út szélén találtunk 1 árva kóborkutyát..Azóta is az én hű barátom jóban rosszban..És ha a mostani szememmel nézem biztos hony keveréket választanék mert a fajkutyának rengeteg betegsége lehet..(sajna) de ez rajtad múlik..de én is csatlakozom az elöttem lévőkhöz..Nincs szebb dolog annál mint +menteni 1 árva kislélek életét vagy jobbá tenni a sorsát..Hidd el +hálálja...MENHELY!!!!!
2008. nov. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
52%
Én a kutyámat tenyésztőtől vettem, mert kiállításra szerettünk volna járni meg agilityzni, terelni, és kölyköket is szerettünk volna, ezért egy kiszámíthatóbb tulajdonságú fajtatiszta mudi mellett döntöttünk. De ha más fajtájú kutyát választanék családi kutyának tehát nem sportra mint a mostanit, akkor egy felnőtt menhelyi kutyát választnék, mert ők nagyon hűségesek, ha jól választunk és meghálálják a törődést. Az egyébként tem igaz, hogy a menhelyiek jobban szocializáltabbak, mint a kölyökként vásárolt kutyák, főleg, ha a menhelyen született, akkor nagyon rosszul van szocializálva, mert az igazi gazdát nem pótolhatja néhány önkéntes, akik naponta egy órát kiveszik a ketrecből, majd visszateszik, ha egyáltalán aznap volt idejük rá a többi 20-30 kutya mellett.
2008. nov. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
57%
Nem az uszkár a legokosabb, hanem a terelőkutyák.
2008. nov. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Szerintem jobban szocalizálódnak, de ezt már elmondtam miért. Csak abba szeretnék még "belekötni", hogy van idejük, mert nem néhány önkéntesről van szó, hanem 30-40 emberről. Ezért ők sokkal nagyobb figyelmet kapnak, többen megnézik őket, sokkal több ingerrel vannak körülvéve, mint a szaporítónál nevelt társaik, akik egy-két hónapos korukig egy kennelbe vannak zárva, kapnak enni-inni.

Én csak attól a mondattól tudom a fejemet fogni, hogy "szeretnénk kölyköket, de nem vagyunk szaporítók.." nana, persze ezt lehet mondani egy "szeretnénk kölyköket, mert olyan édesek" embernek, aki ha tetszik neki, ha nem, egy tipikus szaporító. De ez már egy másik téma ;))

2008. nov. 8. 10:05
 29/33 anonim ***** válasza:
95%

Szia! Mi menhelyről hoztuk a kutyusunkat. Úgy indult, hogy keverék, de fél éves korában elvittük egy kutyaszakértőhöz, és megállapította, hogy fajtatiszta Field-trial Labrador Retriever. Gyönyörűen teljesít, kiképzem, versenyeket nyer. Konkrétan mondom: a Szentendrei Árvácska menhely kitűnő menhely, csak dicsérni tudom. Én leginkább a menhelyről hozott keverékekben bízom. Sokkal hűségesebbek, és a magabiztosságot, sziáltságot te neveled beléjük. A tenyésztőtől hozott kutyusokban benne van a beltenyésztés veszélye.

Te döntöd el, de mindenképp kölyköt válassz :)

2008. dec. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:
100%
NEKEM HÁROM FAJTISZTA KUTYUSOM VAN,nekem személy szerint elég sok bajom volt velük,annak ellenére hogy oltásokat,vitaminokat,és csak minőségi kutyakaját kaptak,nem győztem vinni az állatorvoshoz mert mindig elkaptak valami nyavalyát.ha a fajtisztát választod akkor ilyesmire számíts.
2009. febr. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!