Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keverék vagy fajtatiszta? Te...

Keverék vagy fajtatiszta? Te melyiket választottad/választanád?

Figyelt kérdés

Menhelyről vagy tenyésztőtől? Fajtatiszta esetén fajtamentőktől?

Van itt bőven kérdés, érdekelne mindenki véleménye erről a dologról. ;)


2008. nov. 1. 00:04
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
48%
Én egy harmadik lehetőséget is megemlítenék ! Nekünk két fajtatiszta pulink van egy fiu egy lány ,évente kétévente van egy egy alom . kisállatvásáron vagy hirdetés útján találunk nekik gazdit,nem vagyok se tenyésztő se szaporító a nagykutyáink társként élnek velünk a kiskutyák jól szocializáltak , hiszen nem több alom van évente csak egy akikkel öröm játszani ,kisgyerekek mellett vannak... Ha nekem kéne választani én inkább ilyen helyről hoznék kiskutyát .
2008. nov. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim válasza:
75%

Mi szerdán hozunk egy vizsla-keverék kiskutyát MENHELYRŐL!! ...hogy miért??

-maga az a tudat,hogy jobbá teszem egy szerencsétlenül járt,ártatlan állat sorsát

-a menhelyen felszabadítok egy helyet,ami lehet,hogy egy másik kutyának az életét menti meg

-+ még a menhelynek is segítek

2008. nov. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Ahogy látom, megoszlanak a vélemények. Én igazából már választottam, csak nagyon érdekelt, hogy az emberek többsége vesz vagy befogad.

Első válaszoló: nem pontoztalak le, csak hogy tudd, nem értékeltem a hozzászólásod, mert nem szerettem volna se le, se felfelé értékelni. Azt kell mondjam, hogy manapság sok a tudatlan ember ilyen téren (elnézést kérek, de sajnos így van) és a szaporítót is tenyésztőnek nézi, hisz ő maga is annak vallja magát. De két párzó kutyából nem lesz tenyésztő. Amit te nem tudsz, hogy a menhelyi kutyák sokkal jobban szocializálódnak, mint a tenyésztőtől vásárolt kutyák. Gondoljuk csak végig. Egy kis kölyök, aki bekerül a menhelyre először megkapja az oltásokat. Önkéntesek járnak hozzá, kiviszik őket sétálni, játszanak velük. A szomszéd kennelben egy kutya ugat, előttük nap, mint nap több tucat ember elsétál, megsimogatják őket. Ismerkednek a hangokkal, emberekkel, környezettel. Sokkal jobban szocializálódnak, mint a szaporítóknál, akik a kertben vagy egy szobába bezárják őket, néha megsimogatják, megmutatják néhány vevőnek és kész. A szocializálódás felelőssége a gazdára vár, míg egy menhelyi kutya egy hét alatt több dologgal is megismerkedik.

Ki tudja milyen betegséget hordoznak...

Nem! Ki tudja a fajkutyák milyen betegséget hordoznak. A keverékeknek nagyobb az állóképességük, de pld. egy kis yorki a legkönnyebben megbetegszik. És sajnos most nagyon kapkodják őket, rákapnak a szaporítók is, beltenyészet és egyre rosszabb génállományú kutyákat fognak "tenyészteni". Arról nem is beszélve, hogy a yorki méreténél és gyengeségénél fogva kevésbé ellenálló a betegségekkel szemben (Naná, ha még a gazdi el is kényeszteti, kutyaruhát ad rá, meg kutyacipőt, meg minden nap fürdeti...).

Min mentek keresztül?

Ez az, amit tudni lehet nagy részben. És ez az, amit a fajtiszta kutyáknál nem lehet tudni! Egy menhelyi kutyáról csak tudják, hogy került oda, milyen gazdától. Egyébként állítom, hogy a megvert, bántalmazott kutyákból lesznek a (majdnem) legjobban kiegyensúlyozott kutyák, hisz újra bíznak az emberekben és tudják, sohasem fogják őket bántani.

Nem ritka a bolhás, rühes...

Ezzel számolni kell. De szerintem nem nehéz kiirtani a bolhákat, vannak már nagyszerű készítmények és egy yorki is ugyanúgy lehet bolhás. Most akkor dobjuk el ezért? Vagy azért, mert rühes? A te kutyád is kerülhet olyan helyzetbe, az országban több pontról lopják a yorkikat. Ha pld. elszökik a kutyád, majd egyszer csak megtalálod bolhásan, rühesen akkor azt mondod, hogy "fúúj, nem kell ez a kutya, veszek egy másikat"? Szerintem nem ez alapján kell dönteni...

Nem igazán van pénz, hogy rendbe tudják tartani.

Nagyon nagyot tévedsz, annyira, hogy elmosolyodtam. Erre különösen nagy gondot fordítanak a menhely önkéntesei, de mivel te még nem jártál ilyen helyen, ezt nem tudod. Ritkán van az, hogy bolhásan adnak ki kutyát, az sem az ő hibájukból, hisz rendszeresen csepegtetnek, fújnak, poroznak!

Lehet, hogy sokan nem értenek velem egyet, én tiszteletben tartom, csak a tévhiteket szeretném eloszlatni. Remélem, nem sértettelek meg!


Ami az én álláspontom:

Nekem is volt yorkim, az utcáról fogadtam be. Elütötte egy autó, eltört a lába, bolhás volt, rühes, a szeme be volt gyulladva és bántalmazás nyoma volt rajta. Befogadtam, rendbe hoztam, gyönyörű yorki lett belőle. Persze hetekig hirdettem, kerestem az eredeti gazdit, jöttek a telefonok, hogy "az enyém, az enyém", de egyik sem tudott oltási könyvet felmutatni, amiben ennek a kutyának az adatai szerepelnek, vagy képet küldeni.. aztán jött a hír, hogy egy pár utcával feljebbi (elnézést a szóért) cigánytanyáról származik, ahonnét sikeresen megszökött. Így ő lett az én kiskutyám. 11 évesen végelgyengülésben elpusztult.

Ő volt az első kutyám, az előtt csak gyerek koromban volt.

Azóta rengeteg kutyám volt, de a kis Bessy örökké bennem él, ahogy megtaláltam, ahogy kerestem és ahogy befogadtam.

Én kb. egy éve kezdtem el az állatmentést. Rengeteg élményem van ezzel kapcsolatban. Nem szeretnék dicsekedni, de rengeteg állat életét megmentettem már, amire büszke lehetek. És most is négy kiskutyát szabadítottam ki a gyepmesteri telepről, ahova oltatlanul kerültek, bármit elkaphattak volna. Négy négy hónapos kölyök, akik senkinek sem kellenek. Senki sem akarta őket, mégis lettek. Amikor megláttam őket azt mondtam, hogy megadom az esélyt az életre. Elhoztam őket. Mit mondjak erről? A négy kiskutyából három lebetegedett. Ápoltam őket, éjszakákon át virrasztottam, ha felment a hőjük borogattam, törölgettem a hányásukat, hívtam az orvost értük. Az egyiket be kellett vinni a kórházba, nem élte túl, ma reggel nem ébredt fel.

És erre mit mondjak?

Azt a húsz ezer forintot elkölthettem volna másra is, de én nem, én fogtam és rájuk költöttem, ápoltam őket, meg lett az eredménye. És még nincs vége, hamarosan egy új cica érkezik, jönnek még kutyák, akik segítségre szorulnak.

És őszintén köszönöm azoknak, akik megmentenek állatot. Egy állattal két életet mentenek, mindig ezt mondom:

Azért mentenek két életet, mert megmentik az életét és egyúttal még egy állat életét mentik meg, mivel nem hozzám került az a kutya, így van hely más kutya számára! Úgyhogy én büszke vagyok minden olyan ember társamra, aki befogad egy éhező jószágot és példát mutat. Már csak ezért is érdemes volt feltenni a kérdést.

És én is válaszolok:

Egy értelműen keverék. Most van egy fajtatiszta kutyám, utcáról, spániel, és van egy menhelyről hozott keverékem. A keverék nagyon közel áll a szívemhez, eddig semmi baja sem volt hálistennek, míg a fajtatiszta már összeszedett egy-két nyavaját... de mindkettőt imádom, pedig a kis keverék nagyon csufi, de annyira csufi, hogy már szép ;)

És persze várom még a válaszokat, és elnézést a hosszúra sikeredett kommentárért. :)

2008. nov. 1. 10:56
 14/33 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti válaszoló:

De, szaporító vagy. Meg fogsz haragudni, de szaporító vagy. Erre jobb szó nincs. Benne van a szóban: szaporítassz! Aki akár egyszer is befedezteti a szukáját anélkül, hogy ő tenyésztő lenne, szaporító! Onnantól kezdve szaporító! Szóval te is az vagy, persze jönnek a mentegetőzések, hogy "csak egy alom, mindig gazdit találok", de ettől függetlenül szaporítassz. Ezt csak azért mondom, nehogy azt hidd, hogy te nem vagy különb egy olyan "embertől", aki meghagyja az almot, eladja és kész. Bocsánat, ez az igazság, meg lehet kövezni!

2008. nov. 1. 11:00
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyet értek a kérdező válaszával.

Meg a szaporítók is agyra főve fialtatják a szerencsétlen kutyákat.Főleg a beltenyészetből rengeteg fajtiszta kutya születik aminek a nagy része vagy betegen jön a világra,vagy gyenge lesz a szervezete és hajlamos rá összeszedni valamilyen öröklött betegséget.

A menhelyeken meg nincs annyi bolha mivel a kutyákat nem fogják ugy kiadni az uj gazdájuknak hogy nyüzsögnek rajtuk a férgek.

Menhelyre is ezért kerül ok kutya mert épp megunja az ember a kutyáját és kidobja meg annyira elszaporítják a kutyákat hogy alig van hely nekik.

Amugy én is két keverékkutyámat utcán találtam.Egyik még kölyökkutya volt 2004-ben kidobtál az országútra egy dobozba ott találtam meg.

Szoval vannak ilyen emberek.Kidobják az utcára őket mert megunják,betegek,öregek,vagy valamilyen testi vogyatékossága van.Minden kutyát a hibáikkal együtt kell szeretni.

2008. nov. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
77%
Nekem 2 keverék kutyusom van,nagyon helyes értelmes okos állatok.Legtöbb kevernék milliószor értelmesebb helyesebb pofájuk van mint a fajtisztáknak.A fajtiszta hátránya h túltenyészthetőek nagyon könnyen és így minden szar betegséget elkapnak.Hízékonyabbak, a szívük hamarabb tönkremegy,és elég butácska némelyik.
2008. nov. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok nagyon helyes amit írtál,ép eszű ember vagy az ilyenek megérdemlik h kutyájuk legyen.A yorkik tényleg nagyon kényesek a szomszédunkban van egy és nagyon butus.Ha közelítettem a gazdájához akkor elkezdett ugatni de h miért?Fura volt.Egy barátnőmnek elszökött egy fajtiszta csivavája és nem is ment haza,az én kutyáim ha kiszaladnak akkor is hamar visszajönnek volt h kicsit messzebbre kóboroltak de biztos hazajöttek volna,de közben én mentem utánuk és hívtam visza őket.Egy másik barátnőmnek szintén fajtiszta kutyája(németjuhász)mikor megyek hozzá annyira aranyos,ugrál rám és játszana.Szóval vannak kivételek,de nekünk is volt foxink nem rég mesélték h mikor kicsi voltam nagyon bosszúálló volt.Elmentünk otthonról fél órára és a pelenkát széthordta az egész lakásban na meg a kukát kiborítótta ja és még féltékeny is volt rám.:P
2008. nov. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Na megint én, mind két kutyám úgy került hozzánk h nem is menhelyről hoztuk őket nem is vetük.Az egyiket még kicsi voltam mikor picike volt és találtuk egy focipályánál aztán hazahoztuk,persze körbekérdezgettünk embereket,de egyértelmű volt h kihajították:(:S a másik kutyus úgy került hozzánk h anyum hozta el a munkahelyéről,valaki kérdezte h kell-e és rávágta h igen különben az utcára tették volna ki.Borzasztó sorsuk lenne ha nem lennének nálunk.Imádom őket és az idős kutyus már nem éne ha nem lenne a másik aki most volt 2 éves.Az idősebb egyébként nem tud milyen keverék de németjuhász van benne,a másik yorki és havonese keveréke,gyönyőrű egy kis jószág és iszonyú okos.IMÁDOM őket:)
2008. nov. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
A filmekben is inkább keverék kutyákat látni,gondolom könnyebb őket tanítani.
2008. nov. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
39%
1.válaszoló vagyok.Honnan tudom?Mert menhelyen dolgozom.
2008. nov. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!