Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Való-e nekem egy Border Collie?

OdiKai kérdése:

Való-e nekem egy Border Collie?

Figyelt kérdés

Rendkívül vágyom egy kutyára. Ez a fajta tökéletesen megfelelne az igényeimnek, egyedül két probléma akad. Társasházban élek. Nagyon sokat olvastam a tartásáról, tudom, hogy mennyire intelligens és nagy mozgásigényű fajta. Sok ismerősöm van, aki remekül ért a kutyákhoz, a tőlem telhető maximumot nyújtanám a kutyámnak, szüleim mindenben támogatnak ezzel kapcsolatban. Napi 3, esetleg 3 és fél óra testmozgást tudnék számára biztosítani, plusz a szellemi lefárasztás. Hétvégenként mindenhová jönne velünk, ahová a kutyáknak szabad bejárása van. Viszont felmerült mégegy probléma. Minden álmom, hogy kijussak Angliába és Cambridge-ben tanuljak. Természetesen ez egyáltalán nem biztos, hogy összejönne, viszont itt merül fel a kérdés/probléma: Kutya, vagy inkább dolgozzak a továbbtanulási álmomon? Megegyszer: Mindent biztosítanék a számára, hisz ő lenne a társam. Minden sétát bevezetnék és akármennyi időt rászánnék a kutyára. De ez a dolog kicsit bezavar.

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm.



2018. júl. 11. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Cambridge, vagy kutya. A kettő együtt nem megy.

Ha felvesznek, ki marad a kutyáddal? Évekre lelépsz, a szüleidnek csak nyűg lesz, be fog kattanni.

2018. júl. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom, ettől tartok én is. :( Köszönöm a választ.
2018. júl. 11. 19:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

Tizenöt évre előre tervezni középsulis/általános iskolás korban enyhén szólva lehetetlen, még talán egyetem alatt is.

A border collie az egyik legnagyobb elköteleződést igénylő fajta, nem az a típus, amelyik elvan pár sétával vagy labdázgatással a kutyafuttatóban. Lehet, hogy a szüleid támogatnak, engedik a kutyát, de ott van a mi lesz ha. Mi lesz ha téged felvesznek egyetemre Angliában vagy az ország másik végében, és nem tudod majd vinni a kutyát? Nekik kell majd 2-3 órát aktívan foglalkozni vele, lesz rá idejük, kedvük, kapacitásuk?

Én a magam részéről nem vágnék bele, mondom ezt úgy, hogy nem akarok külföldön egyetemre menni, de szerelmeim a borderek (munkaborderek!) 12 éves korom óta, azaz 5 éve, és most egy német juhászkutyám van.

2018. júl. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem koncentrálj a továbbtanulásra. Nekem már 6 évesen életem álma volt egy kutya de betöltöttem a 30-at mire lett. Nem bántam meg,hogy vártam. Most jól beleillik a napirendemben,megfelelően tudok gondoskodni róla. Ő egy border keverék és rengeteget kell foglalkozni vele. Heti 2-3 alkalommal napi 5 órát is raszánunk. Neked is el fog jönni az az idő,hogy alkalmas lesz az életed kutyatartásra. Várd meg mert különben csak nyűg lesz a dolog.
2018. júl. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Egészen eddig lepontoztam a "15 éves vagy és nem tudom mi lesz stb. stb." szövegeket. 18 éves koromban eszembe sem jutott a költözés gondolata se. Itt élünk a külvárosban, mindig is tanyán szerettem volna élni és itthon lenni így megkaptam az első kutyámat érettségi ajándékként (mai napig áldom a szüleim eszét, hogy nem engedték a Huskyt csak a kistestű yorkiet). Aztán ahogy befejeztem a gimit történt valami. Pedig csak egyetlen egy év telt el és mondom, előtte eszembe se jutott a gondolat sem. Menni akartam. Lehetőségét kaptam külföldön tanulni, ott élni a kedvenc városomban és nem volt megállás. Fogtam a kutyát és a cuccomat és mentem is. Nagyon durva. Mintha teljesen hirtelen nyílt volna ki a világ. :)

2018. júl. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szóval én a helyedben várnék. :)
2018. júl. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
17%
Terelőkutyát ne tarts társasházban.
2018. júl. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!