Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát ajánlanátok...

Melyik kutyát ajánlanátok nekem? (TÖBBI LENT)

Figyelt kérdés

20 éves vagyok.

Kertes házban lakok de bent is lenne.

Mindennap vinném sétáltatni 2-3 órára akár több is lehet.

Mindegy milyen testalkatú.

Őrző kutya legyen de barátságos és okos legyen.

Menhelyről nem szeretnék kutyát venni se jófogásról.

100-200 ezer forintot adnék érte.

Van még egy kutyám ő tacskó-spániel keverék és remélném hogy jól kijönnének egymással.



2018. júl. 16. 17:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Őrző kutya: jellemzően nem barátságos. Barátságos kutya nem őrző. Már ha az idegenekre értetted :)

Hogy hogyan jön a másik kutyáddal, az nevelés kérdése, illetve az is fontos, hogy a már meglévő kutyád hogyan ki más kutyákkal, hogyan fogja fogadni a kölyköt, jól nevelt-e, jól szocializált-e?

A leírásnak sok kutyafajta megfelel. Az ár nem túl magas, tehát drágább fajták nem jöhetnek szóba.

Ha az őrző tulajdonságról le tudsz mondani, akkor lehet pl. vizsla, szetterfélék, labrador, golden retriever.

Ha jelzőkutyát szeretnél, akkor pl. pumi, mudi, puli jó választás, ezek árban is beleférnek az általad elképzelt keretbe.

Ha vállalnál vele kutyasulit, képzést, akkor pl. német juhászt is el tudok képzelni.

2018. júl. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kertes házban élek, vizslám van. Nappal kint van az udvarban, éjszakára bejön a lakásba. Mindkét helyen nagyon jól érzi magát. Tudom, nem őrző-védő fajta, de:

Bárkit beenged az udvarba, a házba. A probléma akkor kezdődik, amikor az illető szeretne kimenni. Emberfiát ő ki nem enged addig, amíg én ott nem vagyok, és ki nem kísérem. Barátságos, és nagyon okos. Igaz, sok munka van mögöttünk.

2018. júl. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!