Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát javasoltok?

Milyen fajtát javasoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!! :)


(Olvastam itt olyan jellegű kérdéseket, amilyet most felteszek, de nem igazán találtam meg azt amit Én keresek, szóval előre is bocsánatot kérek, ha van egy ugyanilyen kérdés már!)


Szeretnénk segítséget kérni tapasztalt emberektől, kutyakérdésben.

Nem igazán tudjuk, hogy melyik kutya lenne nekünk való, szeretnénk okosan dönteni, hogy a kutyusnak is boldog élete legyen.

Már nagyon régóta készülünk, tervezgetjük hogy legyen egy kiskutyánk, sok véleményt kértünk már ki kutya gazdiktól, egy állatorvostól is, de mindenki mást mond és most teljesen összezavarodtunk... Hátha itt valaki tud nekünk segíteni! :)


A kutya benti kutya lenne, nagy lakás, de nincsen kertje.

A környék teljesen kutyabarát, mindenkinek van kutyusa, lennének barátai! Egy nap én úgy 4x tudnám levinni, ebből 2x mondjuk 1 órára, és 2x 30 percre. Viszont az édesapám bármikor letudná vinni, mert nyugdíjas.

Az egyetlen kikötése a családnak az, hogy ne legyen nagy testű. Vagy kicsi, vagy közepes méretű legyen.

Van egy kis csivava aki sokszor jár hozzánk, sokszor vigyázok rá, neki nagyon jó természete van, nagyon szeretem, de úgy tudom a legtöbb csivi nem ennyire nyugodt. :(

Van egy keresztfiúnk, szeretném hogy szeresse a gyerekeket, és hogy jól tanítható legyen.

Szeretném kutyaiskolába vinni,nagyon sokat szeretnék vele törődni.

És persze a ferjem is, amennyire az ideje engedi.

A nagy szőr nem jelentene gondot, feltakarítom, nem vagyok finnyás, de mivel ez egy panel lakás, nagyon meleg van nyáron, azért aggodom hogy nagyon melege lenne.

Fajtatiszta kutyát szeretnénk, megbízható tenyésztőtől, de kezdők vagyunk, mindenképpen szeretnénk kutyaiskolába vinni miatta is, magunk miatt is, hogy jó gazdák lehessünk.

Félek, hogy ha túl nagy a mozgásigénye, és ezt nem tudom kielégíteni, akkor szomorú lesz, vagy szétszed mindent a lakásban.

Viszont szeretnénk kirándulni menni vele, sportolni alkalom adtán.


Lehet nagyon az igényeink, nem tudom, szívem szerint minden kutyát örökbefogadnék a földön, de legalábbis egy kutyára szeretnénk nagy figyelmet, szeretetet fordítani.

Szeretnénk ha szeretetteljes lenne, szeretne minket! :)


Tudnátok nekünk fajtát ajánlani, és esetleg tenyésztőt is, aki segítene nekünk abban is, hogy hogy neveljük a kutyát?


Óriási köszönet, és bocsi ha hosszúra sikeredett!



2018. júl. 28. 15:59
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a kennelt, aranyos kutya, szép, de nem szeretnék lelketlennek tűnni... Vagy felszínesnek, de nem tetszik a külseje.

Nyilvánvalóan ha hozzam kerülne egy ilyen kutyi, ugyanolyan beleelessel nevelnem, és nagyon szeretném, de most hogy egyenlőre van választási lehetőségem így a Sheltie, esetleg a Mudi,és persze a border is tetszik bár Ő róla már lemondtam.

:)

Azért nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!

2018. júl. 30. 15:15
 22/26 A kérdező kommentje:

Rendalf kennelről van valakinek véleménye?


Nagyon köszönöm a válaszokat (ha érkeznek)! :)

2018. aug. 6. 11:35
 23/26 anonim ***** válasza:

Jó kennel. :)

Nincs velük baj.

2018. aug. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Angol cocker spanielen nem gondolkoztatok? Pont a leirasodnak felelnek meg, alig hullik a szore, imadnak hevereszni, jol kijon minden masik kutyaval/allattal. (Az enyem anno a macskan at a tengerimalacomig minden kis elolenyt imadott, a gyerekeket is.)

Jol birja a turat, szinte faradhatatlan, aztan mikor hazaer vele az ember 10 perc utan mar csak a szuszogasat lehet hallani. :) en a sajatomat imadom es meleg szivvel tudom barkinek ajanlani a fajtat! (Nekem is elso kutya)

2018. aug. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
A mudi szuper kutya de még szerencsére közelebb áll a munkakutyához mint házikedvenchez, ezért szerintem tapasztaltabbaknak való. Kicsik között az uszkárok magasan intelligensebbek a többinél, én őket ajánlanám ha a sheltie nem jönne össze :)
2018. aug. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a választ! :)


Eddig tulajdonságokra, és kinézetre is a Sheltie a befutó.

Időközben már mások is mondták hogy a Mudi nem lenne nekünk alkalmas, nem tudnánk kielégíteni az igényeit.

Ha esetleg a Sheltie nem jönne össze (de nagyon nagyon remélem hogy összejön) akkor inkább az angol cocker spániel, vagy bevállalunk egy nagyobb méretű kutyit, mert az uszkár, a yorkie, és a biscon havanese, bolognai pincsi, palota pincsi, és ehhez hasonló kinézetű kutyák nem tetszenek a családnak. Én azért cukiknak találom őket, mindenesetre ha hozzánk kerülne bármilyen kutya, mindenképp szeretnénk őt. De ha van lehetőség választani, nem közülük szeretnénk. :)

2018. aug. 7. 00:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!