Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát javasoltok?

Milyen fajtát javasoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!! :)


(Olvastam itt olyan jellegű kérdéseket, amilyet most felteszek, de nem igazán találtam meg azt amit Én keresek, szóval előre is bocsánatot kérek, ha van egy ugyanilyen kérdés már!)


Szeretnénk segítséget kérni tapasztalt emberektől, kutyakérdésben.

Nem igazán tudjuk, hogy melyik kutya lenne nekünk való, szeretnénk okosan dönteni, hogy a kutyusnak is boldog élete legyen.

Már nagyon régóta készülünk, tervezgetjük hogy legyen egy kiskutyánk, sok véleményt kértünk már ki kutya gazdiktól, egy állatorvostól is, de mindenki mást mond és most teljesen összezavarodtunk... Hátha itt valaki tud nekünk segíteni! :)


A kutya benti kutya lenne, nagy lakás, de nincsen kertje.

A környék teljesen kutyabarát, mindenkinek van kutyusa, lennének barátai! Egy nap én úgy 4x tudnám levinni, ebből 2x mondjuk 1 órára, és 2x 30 percre. Viszont az édesapám bármikor letudná vinni, mert nyugdíjas.

Az egyetlen kikötése a családnak az, hogy ne legyen nagy testű. Vagy kicsi, vagy közepes méretű legyen.

Van egy kis csivava aki sokszor jár hozzánk, sokszor vigyázok rá, neki nagyon jó természete van, nagyon szeretem, de úgy tudom a legtöbb csivi nem ennyire nyugodt. :(

Van egy keresztfiúnk, szeretném hogy szeresse a gyerekeket, és hogy jól tanítható legyen.

Szeretném kutyaiskolába vinni,nagyon sokat szeretnék vele törődni.

És persze a ferjem is, amennyire az ideje engedi.

A nagy szőr nem jelentene gondot, feltakarítom, nem vagyok finnyás, de mivel ez egy panel lakás, nagyon meleg van nyáron, azért aggodom hogy nagyon melege lenne.

Fajtatiszta kutyát szeretnénk, megbízható tenyésztőtől, de kezdők vagyunk, mindenképpen szeretnénk kutyaiskolába vinni miatta is, magunk miatt is, hogy jó gazdák lehessünk.

Félek, hogy ha túl nagy a mozgásigénye, és ezt nem tudom kielégíteni, akkor szomorú lesz, vagy szétszed mindent a lakásban.

Viszont szeretnénk kirándulni menni vele, sportolni alkalom adtán.


Lehet nagyon az igényeink, nem tudom, szívem szerint minden kutyát örökbefogadnék a földön, de legalábbis egy kutyára szeretnénk nagy figyelmet, szeretetet fordítani.

Szeretnénk ha szeretetteljes lenne, szeretne minket! :)


Tudnátok nekünk fajtát ajánlani, és esetleg tenyésztőt is, aki segítene nekünk abban is, hogy hogy neveljük a kutyát?


Óriási köszönet, és bocsi ha hosszúra sikeredett!



2018. júl. 28. 15:59
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
100%
Kutyához*
2018. júl. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Sheltie is elég energikus.

Minden kutyának van egy alap mozgásigénye, de a terelő/juhászkutyáké nagyobb. Vadászkutyák többsége (tacskó, beagle, foxi) elég makacsak.

Amiről én nagyon sok jót hallottam, azok a vizslák. Minden vizsla gazdi azt nyilatkozza, hogy szuper személyiségük van. Igaz ők nagytestűek és nekik is van bőven energiájuk :D .


Én is a cavalierre gondoltam. Esetleg törpe schnauzer, ha tényleg járnátok kutyasuliba. Vagy, mivel írtas, hogy inkább a közepes testűek jönnek be, akkor közép schnauzer, de hozzájuk határozott kéz kell, de kutyasuli mellett szerintem elboldogulnátok vele.

Annyi, hogy a snacikat trimmeltetni kell néha, de ha rendesen megcsinálják, akkor minimális a szőrhullás is.

2018. júl. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Kutyás csoportban őket " ismerem" ,nagyon rendesek.

[link]


Én inkább ezt a fajtát ajánlanám mint az aussit. Persze lehet,hogy megbirkóznátok azzal is, de egy sheltievel azért egyszerűbb. Szerintem egy átlagos család életébe sokkal jobban belepasszolnak. Egy aussi/border tartása már egy magasabb szint,ott a gazdi kényelme nagyon háttérbe szorul. Mondom ezt border mix gazdiként. Ezeknél a fajtáknál az a baj,hogy nincs lehetőséged szabadnapra. Mindig pörögnöd kell a kutyával. Apukádnak is kényelmesebb lenne egy kicsit nyugodtabb kutyával.

2018. júl. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Hát lehet igazatok van a border és az ausztrál juhászkutyával kapcsolatban, apukám igaz bár nem nagyon öreg, és hát nagyon jól tartja magát, de mégis csak 67-éves, az Ő kenyelmére is gondolnunk kell.


Igazából most már a Sheltie, és a csivava a befutók.

A többi kutyus amit írtatok legutoljára nem tetszettek a srácoknak.

Igazából tudom én azt jól, ha barmilyen kutyussal állítanék be akkor is imádnánk, mindenképpen imádnák, már nagyon várunk rá!


És köszönöm a rubinrose- ajánlatot, de sajnos 2018ra nem lesz kiskutya. Még a Calleido Star Kennel próbálom meg, írtam neki, itt a parkban találkoztunk egy párral akik tőle vettek Ausztrál Juhászkutyát, imádják.

Karacsonyra tervezzük amúgy a kutyust, de lehet nem fogok találni kennelt akiknél van alom addigra.

Hát meglátjuk! :)


Mindenkinek mindent köszönök! Ment mindenkinek a zöld kéz! :)

2018. júl. 28. 22:36
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert és boldog kutyás éveket kívánok! Öröm volt olvasni,hogy valaki így áll neki a kutyázásnak, azok után amikkel itt az oldalon találkozom. Bármit is választotok biztos vagyok benne,hogy meg fogtok birkózni a feladattal :)
2018. júl. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Jaj ezt nagyon jól esik olvasni, tudod nagyon izgatottan várjuk, de azért félünk is tőle, kicsit még bizonytalanok vagyunk, legalabb annyira, mintha babát várnánk.


Megnéztünk mindegyik kutya fajtát részletesen, hogy mire van szüksége, mennyi testmozgásra, mekkora térre, hogy marad egészséges, és milyen betegségekre hajlamos.

Tényleg bekell látnom, hogy a Border Collie és az Ausztrál kutya többet érdemelnek annál, amit mi tudunk nyújtani.

Pedig nagyon beleszerelmesedtem, nem vagyunk lusta emberek, de inkább akkor szeretnénk magunkhoz venni ilyen fajta kutyust, ha majd kertesházban fogunk élni. Úgy pár év mulva. Úgy neki is jó lesz.


Most összeállt egy lista, amit a férjemmel állítottunk össze úgy hogy a kutyának is, meg a családnak is jó legyen :)


Shelti,csivava,Papilon

Törpe snauczer


Úgy összevetve mindegyik kutya aktív, de lakásban tartható! :)

Bár ez a lista szerintem percenként valtozik mindenkinek a fejében, olyanok vagyunk mint a gyerekek a cukorka boltban :D


Ah na mindegy is, bármelyik kutya jó nekünk, csak legyen már itt velünk..! :)


Nagyon köszönöm hogy ilyen későn is válaszoltál nekem!


Legyen gyönyörű szép éjszakád!

2018. júl. 29. 01:10
 17/26 anonim ***** válasza:

Bichonok, törpe-vagy közép uszkár, ha mozgékonyabb kutyára vágysz, akkor yorkshire terrier, west highland with terrier is megfelelhet.

Vagy: törpe pincser, csivava. A csivik is lehetnek jól nevelt, normálisan viselkedő kutyák, csak normális tenyésztőtől kell venni és normálisan, kutyaként kell nevelni.

Még sok más fajta is megfelel a leírásodnak, kezdőként én nagyon ajánlanám a közép uszkárt. Intelligens, okos kutyák, szőre nem hullik (kozmetikázni kell évente háromszor-négyszer).

2018. júl. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
51%
Nekem két mudim van a lakásban. Sok fajta kutyát ismerek közelről, de a mudi kiemelkedő. Nagyon intelligens, ez nem csak abban nyilvánul meg, hogy könnyebben tanítható. Figyel a, gazdira és sok mindent magától is kitalál. Persze ebhez kell egy kedves, kiegyensúlyozott és következetes gazdi. Kennelek: Sárfehér kennel (itt úgy láttam vannak nyugodtabb egyedek), Csodavirág kennel (több kiváló idegrendszerű kutyát is ismerek innen).
2018. júl. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Utolsó két válaszolónak: azok a kutyák amiket felsoroltatok, azok aranyosak, de a Sheltie olyan gyönyörű és okos, végülis nála tettük le a voksunkat. :) vele kirándulni is mehetünk, és apukám is elbír vele.

Viszont a mudi is tetszik, ha esetleg nem jönne össze a Sheltie őt is számításba vesszük!


A Rednalj kennel- től kaptunk egyedül eddig még valaszt.

Nem sokára fog tüzelni a lány kutya, jövőhónapban, vagy az azutániban, úgy számítottam hogy akkor 65 napig vemhes kb. Úgy tudom 8-hetet van még az anyukájával a kölyök, aztán már el lehet hozni. Az pont December, Január környéke :)

A Rednalj kennel tulajdonosa nagyon kedves volt, remélem minden rendben lesz!


De azért a mudi kenneleket is megnézem, megkerdezem!


Köszönöm a válaszokat!

2018. júl. 29. 15:11
 20/26 MonRo ***** válasza:
100%
Coton de tulear.
2018. júl. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!