Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen kutyus...

Szerintetek milyen kutyus illik mellém?

Figyelt kérdés

Első körben örökbe szeretnék fogadni, de mozgat a gondolat, hogy egy törzskönyves kutyust válasszak társul.


Van kutyás tapasztalatom (volt pit jellegű keverék, amerikai villog, csivava, tacskó, kanári szigeteki dog) mondhatni elég sokrétű.


Jellemre inkább egy olyan kutyust tudnék elképzelni, aki nyugodt, nem igényel annyi foglalkozást mint egy border. Munka miatt délutánig lenne egyedül, utána mehet a séta és hétvégén a túra, ezért kis-közepes testű kutyust szeretnék főleg, ami könnyen jöhet velem akár buszon vagy autóban. Naponta ca. 2 óra az, amit lenne idő is foglalkozni vele. Kertes házban lakunk, így este bent aludhatna, persze kint is megfelelő lehetősége lenne aludni.


A szőr kérdésben nem foglaltam állást. :)


2018. aug. 3. 17:52
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
74%
Sztem nézz körbe menhelyeken, ott majd segitenek kivalasztani a tokeletes kutyust :) akar erdeklodj tobb helyen is :)
2018. aug. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
89%
At ausztral juhasz ugyanolyan (ha nem jobban munkaigenyes). Ha a bordert nem akarod bevallalni egy ausztral juhaszt se vallalj be.
2018. aug. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
87%
*mint egy border collie- bocsi ez lemaradt
2018. aug. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, nem is ez a cél vezérelt. :)


Mentek a zöldek köszi

2018. aug. 3. 20:58
 15/47 anonim ***** válasza:
56%

Én ezeket a lepontozásokat most komolyan nem értem. A kérdező azt írta, hogy már legalább 5-fajta kutyával van tapasztalata, majd később a collie-val példázódott és írta, hogy napi 2 órát simán rá tudna szánni plusz mellette kertes házban lakik. Ez egy collie-nak pont ideális környezet lenne. Gondolom a kérdezőnek is tetszik a collie, ezért említette meg példának. Én értem, hogy azt írta, hogy "nem igényel annyi foglalkozást mint egy border", de a collienak napi 2 óra elég, nem kell neki több.


Aztán írta még azt is, hogy nyugodt legyen. Egy kutya nyugodtságát nem az határozza meg, hogy milyen fajtájú. Collieból is van hiperaktív és van nyugodt természetű is, akárcsak az összes többi fajtából.


Vagy melyik részével nem értetek egyet a hozzászólásaimnak?

2018. aug. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:

Sajnos én is láttam hogy a kérdés elejétől ment a lepontozás mikor egy komment volt.


Őszintén szólva a borderekkel sok tapasztalatom nincs (személyesen). Ezért tartottam tőle.


Kedves Utolsó!


Te tudnál border kennel ajánlani? Budapest, Veszprém, Komárom, Fehérvár, Győr és vonzáskörzete ami játszik. Persze ha messzebb kell menni sem probléma :)

2018. aug. 3. 21:48
 17/47 anonim ***** válasza:
29%

És engem vajon miért pontozott le a collie-fanatikus fazon aki csak azt az egyet tudja ajánlani? Akkor vegyél egyet magadnak ha ennyire akarsz,attól hogy másnak vérre mész érte,neked még nem lesz.


Az aussie nem olyan mint a collie,bocs. Vannak küllemvonalasak amik kiállításra valók nem terelésre,nyugodtak,okosak és közepes méretűek.

2018. aug. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk ezt nem értem, hogy írt a kérdező egy kikötést, hogy ne legyen a kutya olyan foglalkozásigényes, mint a border, erre vannak emberek akik just is azt ajánlgatják. Hol a logika? Ha azt mondom nem szeretnék bulldogot csak bulldogot ajánlotok?

Szerintem mindenképp nézz körbe menhelyen is, lehet megfog egy kutyus, de ha nem még mindig rengeteg kevésbé mozgásigényes fajta közül választhatsz.

2018. aug. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
53%
Nem ajánlani,mert baromi mozgásigényes,de amit én imádok még az a swedish vallhund. Aaaaaanyira cukik,mini corgitestű-farkasok :D Esetleg egy corgi még működhet. Iszonyú aranyosak a nagy fülükkel és na nekik tuti nem kell kinti ház mert ágybakutyák. De lehet nem bírnák a túrákat a kis lábuk miatt.
2018. aug. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
74%

Esetleg sheltie, westie, toy/közép uszkár? :)

A border és az aussie sem az a tipiksuan kicsi fajta. :D

2018. aug. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!