Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen kutyus...

Szerintetek milyen kutyus illik mellém?

Figyelt kérdés

Első körben örökbe szeretnék fogadni, de mozgat a gondolat, hogy egy törzskönyves kutyust válasszak társul.


Van kutyás tapasztalatom (volt pit jellegű keverék, amerikai villog, csivava, tacskó, kanári szigeteki dog) mondhatni elég sokrétű.


Jellemre inkább egy olyan kutyust tudnék elképzelni, aki nyugodt, nem igényel annyi foglalkozást mint egy border. Munka miatt délutánig lenne egyedül, utána mehet a séta és hétvégén a túra, ezért kis-közepes testű kutyust szeretnék főleg, ami könnyen jöhet velem akár buszon vagy autóban. Naponta ca. 2 óra az, amit lenne idő is foglalkozni vele. Kertes házban lakunk, így este bent aludhatna, persze kint is megfelelő lehetősége lenne aludni.


A szőr kérdésben nem foglaltam állást. :)


2018. aug. 3. 17:52
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
87%

Egy biztos: ha napközben kint lenne fűtésszezonban is, akkor semmiképpen nem lehet rövid szőrű, sem kistestű.

Ezeket kalkuláld be a fajtaválasztásnál.


Azt én sem értem, a bordert miért ajánlgatják, amikor viszonylag kis foglalkozásigényű, nyugis kutyát szeretnél...


Fajtát ajánlani nem tudok így hirtelen, mert amik eszembe jutnak, ott a napközbeni kinti tartás nem alkalmazható.

2018. aug. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:

Igazából, hogy tapasztalatom kevésbé nyugis borderekkel van, így féltem.


Menhely lesz az első, illetve ha van olyan fajta, ami tetszik akkor keresek kenneleket.

Ez mellett falun lakunk, a legtöbb kutyus úgy lett, hogy XY-nál lettek kölykök, hozzánk került (mert nekem mindig mindent haza kellett hozni: kutya, süni, macska, veréb).


Igazából konkrét elképzelés nem volt soha/nincs most sem. A lényeg, hogy ne egy 60-70 kg-s cicakutya legyen, mint a kanári szigeteki. :)

Kicsit könnyebb hangvételű kutyust szeretnék.


Pl. Csehszlovák farkas is nagyon tetszik, ahogy a németjuci. De ők is nagyok, nagy mozgasigénnyel.


A spancik amúgy nekem eszembe se jutottak.

Aussiekról pedig nincs érdemi tapasztalatom (ezért kértem olyan tenyésztő oldalát, akit jónak találsz, hogy beleolvassak. A Wikipédiának nem hiszek :D).


Uszkár kinti-benti tartással? Furi. :D

2018. aug. 4. 00:43
 23/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sok jó választ kaptam :D
2018. aug. 4. 00:46
 24/47 anonim ***** válasza:
51%

Kulfoldon elek, 2 kutyam van. Itt nagyon elterjedt divatkutyak az Aussiek. 3 meret van belole: standard, mini es toy. A standard nagyjabol 20-35kg-ig terjed, a mini kb 15-ig es a toy pedig par kilos. Itt a minivel es a standard-del talalkoztam meg eddig. Porgosek. Nem tudom ki irta, hogy nyugodtak, nagyon nem!! :D ettol eltekintve en ajanlom a kerdezonek, nagyszeru kutyak, roppant intelligensek, de tudni kell oket jol nevelni! Sok nem jon ki jol mas kutyakkal- korantol el kell kezdeni a szocializaciojat.

Egyebkent Bp kornyeken van egy eleg jo Aussie tenyeszto de nem emlekszem a nevere.

2018. aug. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
80%
Mini aussie tenyésztő az országban egyetlen egy van :) Olyan 2500€ körül lehetnek a kölykök.
2018. aug. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:
Ajha :D
2018. aug. 4. 12:34
 27/47 anonim ***** válasza:
24%

"volt pit jellegű keverék, amerikai villog, csivava, tacskó, kanári szigeteki dog)"


5 kutya? Hány éves vagy? 60-70? Ha ez igaz akkor neked nem való kutya.

2018. aug. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:
Mondtam hogy hány év alatt? Amíg nem tudod a dolgok hátterét, addig minek kell beleszólnod?
2018. aug. 9. 17:22
 29/47 anonim ***** válasza:
61%
Akkor elnézést, h tegeztem.
2018. aug. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:
Nem, nem vagyok idős... Nem a tegezéssel van a baj. De minek kell a normális embert baszogatni?! Kiírtam egy kérdést, nem mindegy hogy hány év alatt hány kutyánk volt?
2018. aug. 10. 06:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!