Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mopsz tulajdonosok írnának...

Mopsz tulajdonosok írnának nekem valamit róluk? A mopszokról úgy általánosságban?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta szeretnék egy ilyen kutyát, de édesanyám nem akart szobakutyust, de mostmár lassan eljön az én időm, ez alatt azt értem albérletben kezdem el a nagybetűsb életet.

Amiben pesze helyet kapna egy mopsz is. :)

Kb. Egy év múlva vennék egy ilyen jószágot, méghozzá egy fehér színűt.

A neve is megvan már fél éve. De az a helyzet nekem sem volt még szubakutyával dolgom. Tudnátok tippeket adni kifejezetten ehhez a kutyafajtához? Az lenne a legjobb, ha olyanok tudnának válaszolni akik legalább felneveltek egyet életük során, tehát van személyes tapasztalatuk. Persze szívesen elolvasok más szobakutyás gazdik tippjeit, tapasztalatait.


Magamról annyit, hogy életvidám vagyok, nem lenne olyan, hogy rossz napom van, volt akkor is megkapja a neki járó dolgokat..

Napi 2x tudnám sétáltatni, reggel, illetve este.

Akár több órásra is, ha kilóméter hiányost fognék ki magam mellé.. :)

Valamint, valószínű, hogy sokszor utazna velem autóban, ha családot látogatok.

Lehet kérdezni, van még egy kis időm tanulgatni a ”szakmát”. :)


2018. aug. 25. 13:53
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Ez a látom nem érted ez megérintett.

Ellenszenves nekem ez a támadó jellegű lenézlek stílus, elpofáztam, hogy a kutya meg fog kapni mindent ami neki kell a játéktól elkezdve a nevelésig.

Eddig érdemleges válasz nem jött, lehet nektek szrszagú a lakásotok és a főbérlőtök minden nap beszagol hozzátok, mert már a szemetek sem áll jól, de ne vegyetek egy kalap alá magatokkal. (Mindenki magából indul ki, ez a mondás még egyszer sem hazudtolta meg magát.)

Azt hittem, hogy valaki mond értelmes dolgokat, de úgy látszik az egész gyak.k. közösséget elvitte valami, itt csak érzelmileg korlátolt emberek válaszolnak. Pesze tisztelet a kivételnek, és várom a ti válaszotok. ;)

2018. aug. 25. 23:35
 12/19 anonim ***** válasza:
73%
A kutya nem bír ki 12 órát. Nem lesz szobatiszta. Így mindenhova oda fog üríteni
2018. aug. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
75%

Mindenki érdemleges választ adott, csak neked ez nem felelt meg. Te nem veszed észre az ellentétet amit írsz? Először leírod, hogy a kutyát napi 2x vinnéd sétálni, majd azt írod, hogy mindent megkapna amire szüksége van, de napi 2 séta van betervezve. A kutyának napi minimum 3-4-5 sétára van szüksége, te ezt nem vagy hajlandó belátni.


Nem, először is, nekem saját házam van, albérletbe én nem vennék kutyát, pedig olyan fajtám van, aminek egyáltalán nem hullik a szőre. De ezt meg sem említettem, mert ilyen gyerekesen reagálsz mindenre. Oké, hogy most van egy albérlet, ahol megtűrnének egy kutyát, de bármikor lehet, hogy onnan menned kell és nem találsz határidőre kutyabarát albérletet.

Másodszor, az én kutyám napi 5x sétál (ebből 3 csak rövid eü. séta) , így nem piszkít a lakásba. Napi 2 séta mellett viszont nálunk is tiszta vizelet lenne minden, emellett még a kutya veséjére is rámenne az állandó tartogatás.


Annyira érettnek hiszed magad, mert 18 éves lettél. Akkor illene éretten elfogadnod amiket írtunk. Mindenki értelmes válaszokat írt, teljesen helyénvaló információkkal, csak éppen nem azt írtuk, amit olvasni szeretnél.

2018. aug. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Édes istenem...

Ha olvasnád a kommenteket tudnád, hogy tudnék igazodni a kutyához..

2018. aug. 26. 08:51
 15/19 anonim ***** válasza:
79%
A válaszaidból nem ez jön le, csak a mértéktelen arrogancia és a tinihiszti
2018. aug. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
XD
2018. aug. 26. 13:07
 17/19 anonim ***** válasza:
66%

Szia :) nekünk mopszunk van lassan 1 éves , csak kötelező oltáskor kellett orvoshoz vinni . Egyébként ez hülyeség , hogy egy sétát nem bír ki , persze nem kell elhizlalni . A kutyafuttatóban végig játszik a többi kutyával, rohangál és semmi baja köszöni jól van

Alkalmazkodó kutya nagyon , ha mi lustalkodunk ő is , ha pörgünk ő is velünk pörög .

Éjszaka alszik , igaz horkol nagyon :)

Jó minőségű táp kell neki mindenképp , hihetetlenül falánk .

Egy nagyon szerethető kutya és követ egesznap a házban :)

2018. aug. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
46%

Édes Istenem mennyi hülyeség! Volt már nektek mopszotok??

Nekem 6 éve van a drágám, imádom. Egyáltalán nem beteges. Állatorvosnál is kétszer voltunk vele, amikor egy kullancs volt benne és elájult, valamint amikor észrevettük, hogy csak az egyik heréje "van a helyén"... (Btw, egy piaci "tenyésztőtől" vettük.)

Az igaz, hogy allergiás a veszettség elleni oltásra, de abból évente csak egyszer kap. Utána meg szteroidot és teljesen jól is van. Tudom, a szteroid sem a legjobb, de muszáj beadni a veszettség ellenit neki...

Az meg, hogy mennyit bír sétálni nem a fajtán múlik... 1-1,5 órás sétákra jártunk vele, és a másik kutyánkkal (spitz), amikor még itthon laktam. Egyáltalán nem volt semmi baja, elfáradt, de a spitz is ugyanúgy elfáradt...

Az meg hogy hörög??? Mint negatívum??? Na nehogy már!! Hát ez a legédesebb benne. Hörög, horkol, mindent összespriccel a "taknyával", hát a legédesebb!!! Nagyon imádom, hogy már messziről lehet hallani, amikor közeledik a szobám felé.:)

Hullik a szőre, igen. Melyik kutyáé nem? (Tudom, hogy van néhány, amelyiknek nem, nyugi)

Nagyon sokat játszik a spitz tesójával a mopszunk, szeret futkozni az udvaron, labdázni, úszni. De persze aludni is nagyon szeret.:) És enni! Megállás nélkül enne, amíg ki nem pukkadna szerintem.:D

Nagyon barátságos fajta (a miénk legalábbis♥), ha simogatom és abbahagyom akár fél percre már piszkál a kis lábával, hogy folytassam nyugodtan, őt nem zavarja.:)

Valamint, értelmes, okos kutya is.:) De persze ez nem fajta függő. Minden a gazdától függ, hogy mit akar kihozni a kutyájából. Nyilván a fajta adottságait figyelembe véve.

Szobatiszta lett szerintem 2 hét alatt nálunk, ha ki akar menni az udarra odaül az ajtó elé, esetleg kaparja is.:D

ÉS igen, ahogy az utolsó mondja, mindenhova követ.:)) Van, hogy még a WCben is odaül az ember mellé!

2018. szept. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mindent tud a.kerdezo es semmit se hisz el
2021. jan. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!