Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket nem idegesít, ha a...

Titeket nem idegesít, ha a kutyátoknak fütyülgetnek, cuppognak az utcán, séta közben?

Figyelt kérdés

Egyébként falun élünk, de múltkor bevittem a kutyám a városba, hogy több inger érje, legyen kicsit új dolog neki. A főtéren, sétáló utcában sétáltunk és ami ott ment, az kriminális volt.

Legalább 8 ember fütyült, cuppogott vagy HÍVOGATTA a kutyámat SÉTA KÖZBEN.

Már egyszer megelégeltem és visszaszltam egy ominózus fütyülőnek, hogy fejezze be és még neki állt feljebb, hogy milyen nagy a pofám (annyit mondtam, hogy "Ne fütyülj már a kutyámnak, légyszíves", igaz, hogy a hangsúly kicsit durva volt, de ott már nagyon betelt a pohár. )


Egy nagyon jól szocializált, jól nevelt, de még képzés alatt álló kutyám van. A fütyülés, cuppogás is inkább engem zavar, mint őt.


Szájkosarat csak a buszozás miatt rakok rá, de most feltűnően a póráz fogójára raktam, hogy egy kicsit jobban "tiszteletbeb tartsák", de semmit nem használt. A kutyát meg nem fogom azzal büntetni, hogy rá rakom.


2018. aug. 28. 11:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
62%
Neveletlenek. Nekem nagy testűm van szintén falun. Elvittem a városba mikor a faluban márbszocializalódott hogy több ingerrel is talalkozon. Jött a roma gyerek hogy megsimogatná hat mondom nem szereti inkább ne, de csak jött aztán 5 méternél közelebb nem mert jönni. A kutyám nem harap de egy 3hónapja nem fürdöt büdös ne nyúljon hozzá. Az ilyeneknek szoktam szólni hogy harap
2018. aug. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Akkor látom, hogy ez egy mindenütt jelen lévő probléma, csak van aki könnyebben kezeli van akit idegesít (mint engem) .


Én is szoktam mondani, hogy ne simogassák, mert harap, valójában nem harap, csak nem akarom, hogy mindenki összefogdossa. Megint csak a gyerekekhez tudom hasonlítani, hogy én sem megyek oda minden babakocsihoz és simogatom meg a vadidegen csecsemő buksiját. Akkor a kutyák miért más esetek? Soha nem értettem.

2018. aug. 28. 20:13
 13/23 anonim ***** válasza:
59%
Engem csak akkor idegesít, ha éppen tanítom. Ha elterelik a figyelmét, na az nagyon idegesítő tud lenni.
2018. aug. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
66%
Agaram van, szóval megértelek. Engem zavar. Kérdezzen, ha meg akarja simogatni, de duruzsoljon neki. Tartozik a kutyához egy gazdája is, nem közkincs, nem azért van kutyám, hogy bárki kedvére gyömöszölje, meg nyünyörgesse.
2018. aug. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
55%

Engem agyvérzés közeli állapotba tudnak vele sodorni!


Törpe tacskó, g@ccccc mindenki cuppog, füttyög. Én azt csinálom konkrétan, hogy visszacuppogok vagy visszafütyülök. Halál komolyan, ránézek az emberre, és lecuppogom. Jobbat nem tudok, mert komolyan annyira felidegesit, hogy a mentő visz lassan el!

2018. aug. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
62%

Én teljesen megértelek. Engem is halálra idegesít.

Főleg, hogy egy mindenkit körülrajongó természetű kutyám van, akit már jó ideje próbálok ránevelni arra, hogy közömbös legyen mások iránt, ne menjen oda senkihez.


Ez a sok okos meg csak csalogatja avval, hogy hangokat adnak ki neki, főleg mivel vadászkutya, minden hangra nagyon odafigyel. Úgyhogy minden eddigi nevelő célzatú munkámat romba döntötte ez a sok szerencsétlen cuppogó-fütyülő. A kutya még mindig istenként tekint minden egyes emberre, és az az első dolga hogy oda akar menni hozzájuk. Még pórázon is. Főleg zárt térben, pl. házban a liftben. Már bent szaglászik a másik ember lábai között. Aztán még engem néznek hülyének meg állatkínzónak, ha már kiabálok vele meg elrángatom onnan.

Szóval igen ez nagyrészt az ilyen bosszantó szokású emberek hibája. Pont mikor már leszoktatnám erről meg elterelném a figyelmét, akkor elkezd neki valaki kattogni.


Amúgy tényleg elég nagy bunkóság szerintem, a gazdája mellől megpróbálni elhívni kutyáját. Hihetetlen hogy mit képzelnek egyesek.

2018. aug. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen megértelek kérdező. Hogy jön egy közönséges földi halandó ahhoz, hogy kedveskedjen a pedigrés kutyáddal? Az ilyen biztos egy szemét szaporító, és arra is képes volna, hogy ételmaradékot adjon a kutyának enni.
2018. aug. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
56%

Utolso, de NE kedvesledjen, ha NEM kért rá engedélyt!!!


Kedveskedjen a bull terrieremnek, ne a tacsknak. Na, annak miert nem akar senki cuppog i? Mert idióták azért!


Es ne, ne is adjon sneli egy kutyanak se etelmaradekot, az enyemet meg plane ne mereszelje etetni, mert eltorom a kacsojat, aztan feldugom a seggébe. :)

2018. aug. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
Az utolsó válasz a gyönyörű példa arra, hogy miért vannak előítéleteik az embereknek a bullterieresekről. :)
2018. aug. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
57%
Nem, a Bullterrieresekről azért vannak előítéletek, mert bull típusú a kutyájuk, és ezt összekötik azzal, hogy gyilkológépek, holott még nem is találkoztak egy ilyennel sem közelről (mert nem mernek) de azért a Tacskót, aki PONT nem egy szociális lény, azt fogdossák...
2018. aug. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!