Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket nem idegesít, ha a...

Titeket nem idegesít, ha a kutyátoknak fütyülgetnek, cuppognak az utcán, séta közben?

Figyelt kérdés

Egyébként falun élünk, de múltkor bevittem a kutyám a városba, hogy több inger érje, legyen kicsit új dolog neki. A főtéren, sétáló utcában sétáltunk és ami ott ment, az kriminális volt.

Legalább 8 ember fütyült, cuppogott vagy HÍVOGATTA a kutyámat SÉTA KÖZBEN.

Már egyszer megelégeltem és visszaszltam egy ominózus fütyülőnek, hogy fejezze be és még neki állt feljebb, hogy milyen nagy a pofám (annyit mondtam, hogy "Ne fütyülj már a kutyámnak, légyszíves", igaz, hogy a hangsúly kicsit durva volt, de ott már nagyon betelt a pohár. )


Egy nagyon jól szocializált, jól nevelt, de még képzés alatt álló kutyám van. A fütyülés, cuppogás is inkább engem zavar, mint őt.


Szájkosarat csak a buszozás miatt rakok rá, de most feltűnően a póráz fogójára raktam, hogy egy kicsit jobban "tiszteletbeb tartsák", de semmit nem használt. A kutyát meg nem fogom azzal büntetni, hogy rá rakom.


2018. aug. 28. 11:39
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
57%
Szemetet pedig tényleg ne adjunk már neki enni.
2018. aug. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

17-es.

Azért, mert törzskönyves kutyám van, még nem nézek le másokat. És legyen az bármilyen kutya, akár keverék is, idegesítő, ha füttyögnek neki az emberek. Az ilyenek nem kedveskedni akarnak, hanem szándékosan bosszantani.


Egyébként külön érdekes, hogy nem kistesű kutyáról van szó, közepes, de cuki feje van, az tény.


Viszont nem állatsimogatót üzemeltetek, hogy mindenki barátkozzon a kutyámmal. Nagyon jól megfogalmazta, aki írta, hogy a kutyám nem közkincs, senkinek semmi joga barátkozni vele, főleg nem, ha el akarunk jutni A-ból B-be. Baromi idegesítő, ha folyton hátráltatnak meg szándékosan bosszantják a kutyámat.


Múltkor történt, hogy sétálunk, odajön egy középkorú nő és elkezdi a kutyának, hogy "Kérsz kekszet, tessék itt van kutyus!" ÉS A KUTYÁM SZÁJÁBA NYOMOTT VALAMI SZAR KEKSZET! Na az durva volt. Megfogtam a kutyám, kértem, hogy köpje ki a kekszet (igen, meg van neki tanítva, hogy vezényszóra köpje ki ami a szájában van) és a kutyanyálban ázott kekszet visszanyomtam a nő kezébe. Eközben persze vázoltam neki, hogy mire számíthat, ha mégegyszer a kutyám szájába mer nyomni valamit.


Komolyan nem értem az embereket. Miért gondolják azt, hogy ha az utcán sétálnak egy aranyos kutyával, akkor az rögtön azért van itt, hogy mindenki összespanoljon vele.

2018. aug. 29. 20:57
 23/23 anonim ***** válasza:
74%

Ilyen kekszes szituhoz hasonló velünk is megesett, csak én épp a zebrán (!) haladtam át a kutyával, erre elénk ugrott egy nő és már nyomta volna a kutya szájába a kaját (kiflit vagy valamit, már nem emlékszem), eléggé rádörrentem a nőre. Végül is nincs jobb hely és idő egy kutya etetéséhez, mint a zebrán való átkelés kellős közepén. :D Komolyan nem értem az ilyen embereket. :D


Ja, másik sztori... Várok valakire a patika előtt a kutyával, direkt lefektettem a lábam mellé. Jön külföldi apuka egy 4-5 éves forma gyerekkel, valamit susmusolnak, erre a gyerek elindul egyenesen a kutya felé és már markolt volna bele, úgy kellett rászólnom és nekünk kellett odébb menni, az apuka meg fintorgott meg szövegelt valamit. Konkrétan ráküldte a gyereket egy vadidegen kutyára, anélkül, hogy megkérdezte volna, szabad-e? De ha ráugatna a gyerekre, biztos én lennék a felelőtlen gazda, a kutya meg egy vérmes, büdös dög. -_-

Mondjuk ilyenkor nem is a gyerekere leszek ideges, hanem a szülőkre.

2018. szept. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!