Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez bunkóság tőlem?

Ez bunkóság tőlem?

Figyelt kérdés

A környezetem tudja, hogy nagyon kutyás vagyok. Két kutyám van, és imádom őket.

A közeli környezetemben is sok kutya van. Családon belül, és barátoknál is. Sokan tőlem kérdeznek, ha tanácsra van szükségük. Nem mondom, hogy mindent tudok, de 95%ban tudok tanácsot adni, mind nevelés, és helyes etetés, mozgatás stb.

Minden kutyás ember megengedte, hogy mikor megyek hozzájuk vigyek jutalomfalatot. Csak 1-2 darabot, amit én adok oda. Tudják rólam, hogy rosszat nem adok, sőt! Csakis a drága, de minőségű jutalomfalat van nálam. Ilyenkor mindig elmondom a gazdinak, hogy mit hoztam (csirkemellbe tekert hal vagy bármi más), akkor már a kutya ott virgonckodik, mert tudja, hogy az övé lesz.

Ez tényleg minden ismerősnél így van, és én élvezem is.


Ami szerintem rosszul eshet mindenkinek az az, hogy visszafele, én nem engedem, hogy hozott jutalomfalattal etessék. Ha mindenképp akarnak adni nekik, akkor csakis az itthoniból.


Egyszer egyik ismerősöm bár neki kivételesen nincs kutyája tudta, hogy mennyire odafigyelek mindenre, és mivel ő külföldön németországba dolgozik mondta, hogy hoz valami kinti jó minőségű jutalomfalatot.

Mondtam neki, hogy köszönjük, de ne. Megsértődött, hogy miért nem engedem, ő csak kedveskedni akart.


Az oka igazából az, hogy rettegek, hogy méreg van benne. Hiába bontatlan. Sajnos ez kiüt az itthon vásárolt egészséges jutalomfalatokra is. Félve adom nekik oda, de napi szinten kapják.


Bunkó vagyok, hogy másnak nem engedem?


2018. szept. 17. 18:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ja, elég bunkóság.


Egyébként ezen a "méreg" dolgon kár stresszelni, inkább arra figyelj, hogy ne "Made in China" legyen a gyártás helye.

2018. szept. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ez nem bunkóság, inkább túlzott paranoia.


Tényleg nem bántásból, de szerintem beszélj egy pszcihológussal erről, mert ez neked sem jó, hogy így éled le az életed.


Nekem is van ismerősöm, aki szokott hozni jutifalit a kutyámnak, de ő nem is a kutyának akarja odaadni, hanem nekem, hogy majd én továbbítom az ebnek. Szerintem ez egy aranyos dolog és én mindig örülök, ha valaki gondol a kutyámra is. Nyilván, ha nagyon szar minőségű, akkor nem minden esetben jut el a kutyámig, de ilyen nem szokott lenni, mert általában látják én milyet adok neki és olyat hoznak, ami megjegyzem, nem filléres.


De nekem is van ismerősöm, aki mindig hoz egy marék színezett vackos tápot és azt akarja odaadni neki. Na azt nem szoktam megengedni, mert nem véletlenül eszik prémium tápot.


A méregtől meg nincs okod félni, mert bontatlan, boltban vett jutalomfalatnál kb. 0% az esélye.

2018. szept. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!