Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Befogadtam" egy kutyát. Hogy...

EvaSz86 kérdése:

"Befogadtam" egy kutyát. Hogy tudom megoldani ezt a problémát?

Figyelt kérdés
A helyzet nem egyszerű. A szomszédom lánya elvált. Nagyon jó barátnőm. Nem tudta, hol tudna helyet találni a kutyájának, amíg meg nem oldja a lakáskérdést. Felajánlottam neki, hogy idehozhatja a kutyát 1-2 hónapra, míg nem talál más helyet. Ő visszaköltözik a szüleihez addig. 2 éves labrador ivaros kan kutyusról van szó. Nekem is van két kistestű kutyusom, mivel ivartalanítva vannak mind a ketten, jól kijönnek a "nagy" kutyussal. A labradorral viselkedés szempontjából nincs semmi gond. Együtt vittük mind a három kutyát iskolába, szóval nem viselkedési problémáról beszélünk. A gond ott kezdődik, hogy a labrador kinti kutya...ne aggódjon senki, Olaszországban élünk, itt még mindig 28 fok van nap közben. A házba a férjem amúgy sem engedné be. A konkrét probléma az, hogy nagyon kellemetlen szaga van a kutyusnak. Szeretném, ha tényleg csak azok válaszolnának, akik megértik a helyzetet. Az a gond, hogy az első udvaron lett elhelyezve, oda lett betéve a kutyaháza is...jól is érzi magát. Ivaros kutya, szóval amikor elkezd jelölgetni már annak borzalmas szaga van. Tudom milyenek a kutyák, mint írtam nekem is van kettő. De erre nem voltam felkészülve. Barátnőm lelkiismeretesen jön minden egyes nap, összetakarít mindent...de sajnos még így is megmarad a szag, és én lassan az ablakokat nem tudom kinyitni. Ha nem ajánlom fel a helyet, akkor szinte biztos, hogy menhelyre kellett volna adnia addig, amíg nem talál lakóhelyet. És szerintem aki szereti az állatokat, az megérti, hogy miért nem szerettem volna, hogy ekkora törés legyen a kutyus életében. Minket ismer, jólnevelt kutyus, ezenkívül nincs vele gond. Van valakinek tippje, hogy mivel lehet eltüntetni ezt a szagot? Le van betonozva az udvar...szóval olyan mintha a betonba "beleenné" magát ez a szag. Van olyan tisztítószer, amivel a kutyusnak sem ártunk, de mégis elvenné ezt a szagot? Vagy esetleg valamilyen tipp, amivel érdemes lenne próbálkozni? Előre is köszönöm a segítséget.

2018. okt. 19. 08:14
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
76%

A gazdit megkérdezted, hogy mindig ilyen büdöset pisil-e a kutya?

Nekem volt ivaros kanom és ennyire nem pisilt büdöset soha. Ez nem normális szerintem.

Hólyaghurutja lehet, kint bármikor felfázhatott a kövön.

2018. okt. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!