Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megölni kíméletesen? Mit tegyek?

Megölni kíméletesen? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Viszonylag hosszsan, de leírom mi a helyzet és miért tettem fel ezt a kérdést. Van egy puli/snauzer keverék kityánk, amit egyebként egy tenyésztőtől törpe snauzerként vettünk, csak átvert... A kutya bent van a házban, de sajnos már 2,5 év után ott tart a család egy része hogy agyonüti. Amikor kiakarunk menni a házból az ajtónál morog, ugat, megakar harapni minket, nem lehet rászólni ha rosszat csinált, mert mikor leszidod azonnal morog és kapkod a kezed/lábad felé. Kezelhetetlen szó szerint. A gyerekek félnek tőle mert agresszív és kezelhetetlen. Szó szerint egy rémálom, mert a saját gazdáit is megtámadja. Nem tudom mi mennyire vagyunk hibásak, neveltük őt kiskorában, ahogy az edddigi összes kutyát, nem vertük nem ütöttük, szocializáltuk, játszottunk vele, tanítottuk, de minél öregebb annál idiótább a kurya. Mit tegyünk? Van még bármi esély hogy megjavul, vagy altattassuk el? Soha életemben nem gondoltam volna hogy egy kutyám esetében ilyenen fogok gondolkodni de tényleg kezelhetetlen a dolog és elegünk van.

2018. okt. 20. 09:16
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk, ha 1-1,5éves kora körül borult valami, akkor az lehet hormonális zavar is... Ivartalanitás már megvolt, vagy gondolkodtatok rajta, mint megoldás?
2018. okt. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 A kérdező kommentje:

Valóban nem vagyok kifejezett szakértő, de annyira pici volt hogy tényleg törpe snacinak néztük, még direkt a szőrét úgy is vágta le a szemét tenyésztő. Egyébkent “papírral” rendelkező tenyésztő, persze kiderült hogy csaló, mikor eladta a kutyákat utána felszívódott és senki nem tudta utána elérni. (Ismerünk egy embert aki szintén abból az alomból kapott kutyát és ő is hasonló gondokkal küzd mint mi).

Kutyasuliban nem voltunk még, de lehet megpróbáljuk.

Ivartalanítás is meg volt. Sajnis nem hozott eredményt:(

2018. okt. 20. 11:51
 13/54 anonim ***** válasza:
54%
Szóval amíg kölyök volt nem volt gond, aztán mikor kamasz lett a kutya kinőttek a szarvai, amit ti nem törtetek le. Most pedig uralkodik rajtatok mert nem tesztek semmit. Átverve nem lettetek, azt kaptátok amit vettetek, keveréket. Vagy keressetek új gazdát, vagy vigyétek kutyasuliba, szerintem csak egy neveletlen kutyáról van szó, nem mondom hogy top idegrendszere lehet, de nem hiszem hogy az altatás az egyetlen megoldás.
2018. okt. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
79%
Légyszi ne hívd tenyésztőnek, sima szaporító volt, majd legközelebb utánna néztek és nem "óccsó" kutyát vesztek papír nélkül.
2018. okt. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 A kérdező kommentje:

Hát azért 50.000 forintért nem mondanám “occó” árnak, de kinek mi.

A lényeget még mindig nem hallottam: elaltatni nem fogjuk, de esetleg mit tudnátok ajánlani a kutyasulin kívül is?! (Ha esetleg az nem jönne be a kutyának).

Egyébként igen, 1.5 év múlva kinőtt a szarva, utána is neveltük, de nem hagyta magát. Utána egyszerűen nem tudtuk kezelni. :(

2018. okt. 20. 12:14
 16/54 anonim ***** válasza:
83%
Törzskönyvezett kutyát jó tenyésztőtől 100 000 ft alatt nem veszel. Törzskönyv nélkül pedig főleg nem.
2018. okt. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
75%

Én ezt nem értem. Édesanya vagy, felneveltél két gyereket dackorszakkal, hisztivel... rendes felnőttek lettek... és egy kutyával nem bírsz? És mikor feladod, belátod, hogy magadtól nem boldogulsz, akkor nem az az első, hogy szakemberhez viszed -mint pl. a beszédhibás gyereket logopédushoz hordod, és nem kilököd az ablakon- hanem KÍMÉLETESEN megölnéd? És azt hozod fel saját hibádként, hogy talán ütni-verni kellett volna, de nem tettétek és ezért ilyen? Könyörgöm, ember.. Szobatiszta az a jószág? Ha igen, én átveszem tőletek decemberben, kis kertes lakásba, egy jól nevelt terrier mellé. Mit szólsz? És szépen kérlek, ne vegyél több szaporított kutyàt, mert legtöbbször úgy végzik, mint a tiéd, alkalmatlan ember kínozza egy ideig, majd végül ki akarják végezni. Írj, ha tényleg megválnál a kutyádtól.


[link]

2018. okt. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 lugoka ***** válasza:
100%

Hát, makacsság szempontból sikerült az egyik legrosszabb párosítást kifognod. A kutyasuli valószínű segítene meg ott biztos tudnak majd mondani valakit, aki megy házhoz is. Ahogy írod milyen gondok vannak, szvsz meg kéne néznie valakinek aki problémás kutyákkal foglalkozik, mert simán lehet, hogy a suliban tökéletes lesz, otthon meg folytatja a hülyeségeit.

De sajnos amit írsz a szaporítóról, lehet, hogy rossz párosítás volt, vagy rosszul bánt a kutyáival és ez hozott, tanult viselkedés, de ezt innen nem lehet megmondani. Ahhoz látni kell egy hozzáértőnek a kutya viselkedését nálatok otthon, ő már talán meg tudja majd mondani.

Nem egyszerű helyzet, de lehet megoldás. Sok sikert.

2018. okt. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
86%

Vagy kutyaiskola, vagy beszéljetek a schnauzer fajtamentő egyesülettel vagy a pulissal és keressetek neki új gazdát, mert nem hinném, hogy nektek való ez a kutya. És sajnos a kutya húzza majd a rövidebbet.


Egyébként az ideggyengeség főleg félelemben mutatkozik meg, szóval a kutya átlag helyzeteket nem tud félelem nélkül kezelni. Pánikba esik a kocsiktól, biciklisektől és egyéb ilyen teljesen alap helyzetektől, és ilyenkor léphet fel félelmi agresszió.

Ez, a kérdezőnél nem hinném, hogy félelmi agresszió lenne. Egyszerűen baromira el lett cseszve a nevelés, a kutya falkavezérnek hiszi magát, mert nem lett letörve a szarva amikor serdült.


Szóval vagy egy szuper kutyasuli, időt és pénzt nem sajnálva, vagy új gazda, aki hajlandó helyrehozni, amit elcsesztetek. Csak úgy mondom, hogy nekem elhiheted, egy ilyen kutyának baromi nehéz másik gazdát találni.


Amúgy meg de, 50 000 ft "occó". A rendes, törzskönyves kutyák 150 000 ft körül mozognak (magyar fajtákat kivéve, őket lehet kicsit olcsóbban kapni) . Akinek nincs pénze csak szapis kutyára, az inkább fogadjon örökbe (vannak fajtamentések is, ha mindenképp egy adott fajtához ragaszkodik valaki) .

2018. okt. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
93%
Adjátok le fajtamentésnél vagy akár menhelyen. Lehet, hogy tényleg ideggyenge a kutya. Nem azt mondom ezzel, hogy nem lehet megnevelni, de tény, hogy ideggyenge kutyáknak határozott és nagy tapasztalattal bíró gazda kell, gondolom ez rátok nem igaz, szóval jobb lesz neki, ha megfelelő gazdához kerül.
2018. okt. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!