Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megölni kíméletesen? Mit tegyek?

Megölni kíméletesen? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Viszonylag hosszsan, de leírom mi a helyzet és miért tettem fel ezt a kérdést. Van egy puli/snauzer keverék kityánk, amit egyebként egy tenyésztőtől törpe snauzerként vettünk, csak átvert... A kutya bent van a házban, de sajnos már 2,5 év után ott tart a család egy része hogy agyonüti. Amikor kiakarunk menni a házból az ajtónál morog, ugat, megakar harapni minket, nem lehet rászólni ha rosszat csinált, mert mikor leszidod azonnal morog és kapkod a kezed/lábad felé. Kezelhetetlen szó szerint. A gyerekek félnek tőle mert agresszív és kezelhetetlen. Szó szerint egy rémálom, mert a saját gazdáit is megtámadja. Nem tudom mi mennyire vagyunk hibásak, neveltük őt kiskorában, ahogy az edddigi összes kutyát, nem vertük nem ütöttük, szocializáltuk, játszottunk vele, tanítottuk, de minél öregebb annál idiótább a kurya. Mit tegyünk? Van még bármi esély hogy megjavul, vagy altattassuk el? Soha életemben nem gondoltam volna hogy egy kutyám esetében ilyenen fogok gondolkodni de tényleg kezelhetetlen a dolog és elegünk van.

2018. okt. 20. 09:16
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, hiába mondod, hogy tenyésztőtől hoztad el, szaporító az inkább..

Óccón nem kapsz tenyésztőnél kutyát kifejezetten azért, mert ő gondoskodik a törzslapjáról, oltásokról, meg minden egyébről és nyomon követi később a kutyái sorsát.

Én azt javaslom, menhelyen adjátok le, vagy keressetek új gazdát neki, ha nem bírtok vele. Esetleg egy idegrendszeri kivizsgálás sem árt, barátnőm kutyája pl xanaxot szedett egy darabig kezelhetetlen dühromai miatt.

2018. nov. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 A kérdező kommentje:

Menhelyre semmikepp nem szeretnenk beadni... Uj gazdi is mar volt szoban, bar nem szivesen adnank oda, de akik jelentkeztek ok sem tudjak kezelni ot... Nem voltak alkalmasak hogy “megszeliditsek”, annak meg nem latjuk ertelmet hogy odaadjuk valakinek, akinek par nap itan elege lesz belole aztan a gyepmesternel kot ki a kutya.


Idegrendszeri kivizsgalas jo otlet lehet! Utana fogok jarni, koszonom a valaszt!

2018. nov. 20. 18:15
 53/54 A kérdező kommentje:
Es igen, valoszinu szaporitotol hoztuk el, ami a mi tudatlansagunknak koszonheto. De eskuszom nem is felteteleztuk rola hogy szaporito. Korrektnek latszott, oltasi konyve adott, chip a kutyaba mar benne volt, szo szerint minden. Nem gondoltuk volna, illetve az ara sem volt arulkodo, mivel (es itt jon a mi hibank) nem neztunk tobb helyen utana hogy mennyibe kerul egy ilyen kutya. Ha jol emlekszem, de nem vagyok benne biztos 50 ezer forinto fizettunk erte, ami persze megnezve igy utolag nagyon alacsony osszeg, ahhoz foleg hogy en a Tibeti Masztiffomat ennek a tobbszoroseert vettem nehany eve.
2018. nov. 20. 18:17
 54/54 anonim ***** válasza:
21%
Ugyanebben a cipőben járok. Ivartalaníttattunk, kutyakiképző jár hozzánk, sosem bántottam, megkötve sem volt. Már harapott embert-állatot, a szomszédok félnek, már én is. Fajtamentést is megjártuk, kiközvetítették, a jelentkezők nem jöttek el megnézni sem. A menhelyen vagy azonnal örökbe fogadják, mert szép és fajtatiszta (kuvaszról van szó) - s lehet, az első harapásnál passzolják le, vagy ott kukul meg a kennelben élete végéig. Akkor inkább az altatás.
2018. dec. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!