Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megölni kíméletesen? Mit tegyek?

Megölni kíméletesen? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Viszonylag hosszsan, de leírom mi a helyzet és miért tettem fel ezt a kérdést. Van egy puli/snauzer keverék kityánk, amit egyebként egy tenyésztőtől törpe snauzerként vettünk, csak átvert... A kutya bent van a házban, de sajnos már 2,5 év után ott tart a család egy része hogy agyonüti. Amikor kiakarunk menni a házból az ajtónál morog, ugat, megakar harapni minket, nem lehet rászólni ha rosszat csinált, mert mikor leszidod azonnal morog és kapkod a kezed/lábad felé. Kezelhetetlen szó szerint. A gyerekek félnek tőle mert agresszív és kezelhetetlen. Szó szerint egy rémálom, mert a saját gazdáit is megtámadja. Nem tudom mi mennyire vagyunk hibásak, neveltük őt kiskorában, ahogy az edddigi összes kutyát, nem vertük nem ütöttük, szocializáltuk, játszottunk vele, tanítottuk, de minél öregebb annál idiótább a kurya. Mit tegyünk? Van még bármi esély hogy megjavul, vagy altattassuk el? Soha életemben nem gondoltam volna hogy egy kutyám esetében ilyenen fogok gondolkodni de tényleg kezelhetetlen a dolog és elegünk van.

2018. okt. 20. 09:16
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
80%
Az hogy te mit tartasz megfelelő foglakozásnak, meg mi a megfelelő foglalkozás, két dolog. És nyilvánvaló a hozzászólásaidból hogy NEM vagy tisztában vele hogy kell egy kutyával bánni.
2018. nov. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
100%

1. 50ezerért nem kapsz normális kutyát, egy olyan kutya ami mindenben jó, legalább 100-120ezer.

2. A láncraverés nem megoldás, nem segít a problémán, épp ellenkezőleg, a kutya sokkal agresszívabb lesz.

3. Olyan soha sincs, hogy egy kutyát sehogy sem lehet megnevelni, ha ilyen problémád van akkor elbasztad a nevelést (sokan tartanak pulit és sokaknak van ugyan ez a problémája, mert nem tudják, hogy hogyan kell nevelni), a nevelés nem csak az elején kell csinálni, hanem a kutya egész életében.

4. Írtad, hogy van Tibeti M. is, nagy tévedés egy szintre emelni a kettőt, a tibeti egy békésebb és inteligensebb kutya, egy puli pont az ellentéte neki, ami az tibetinek megfelel, nem biztos, hogy jó a pulinak is.

5. Vidd el kutyasuliba, ez fontos, ott értenek a kutyákhoz ezért tudnak segíteni, de az egyik hozzászólásod amiben azt kérdezted, hogy tudunk-e más megoldást, már alapból elárul valamit: szerintem te nem akarsz törődni ezzel a kutyával, ha ennyit nem bírsz megtenni akkor ne legyen kutyád, mostmár abban is kételkedek, hogy törödtetek ezzel a kutyával.

2018. nov. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy mindenki ezt hondolja hogy elhanyagoljuk és nem foglalkozunk vele, de ez nem igaz. Tényleg törődünk vele. Kutyasuli meg volt, de nem jön ki a kutyákkal jól, mondták hogy járjunk hétköznap, mert akkor kevesebben szoktak lenni, de mivel dolgozik/iskolába van mindenki ezért csak a hétvéget tudjuk megoldani... Viszont a hétvégis órák nem voltak olyan jók, az oktató is mondta hogy inkább hagyjuk, és házhoz hívjunk kutyasulis oktatót.

Háznál történő oktatás pedig 8-9 ezer forint/óra. És megint lehet szidni hogy sajnálom rá a pénzt, és nem vagyok felelős gazdi, de heti 2-szer összesen 18-20 ezer forintot a saját gyermekee

2018. nov. 15. 13:15
 44/54 A kérdező kommentje:

*saját gyermekemnek nem tudok adni...

Szóval tényleg már úgy érzem mindent megtettünk.


Azóta Update:

- Foglalkozunk a kutyival napi szinte, séta, játék, tanítás

- Az általános viselkedése ha minden úgy van ahogy ő akarja javulni látazik, de az elmenésnél, kapun kimenni továbbra is életveszélyes.


Szóval próbálkozunk, és kitartóak vagyunk (szerintem), próbáljuk menteni a menthetőt.

És hangsúlyozom: biztos hogy a mi kezünk is benne van hogy ilyen lett a kutya, és hibások vagyunk egyaránt, de abba is biztos vagyok hogy azért a kutyinak van egy kis ideggyengesége, amin nyilván próbálunk segíteni (ha lehet).

2018. nov. 15. 13:19
 45/54 anonim ***** válasza:
Kérdező, hogy van azóta a kutyus? Változott valamit a viselkedése, jobban érzi magát?
2018. nov. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
100%
Mi van a kutyával?
2018. nov. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
27%
Nagyjából ez a vonat már elment. Kölyök korába lehet tanítani. Ezt jól elbsztátok. Nekünk pl akkor eszik ha megengedjük, addig nem nyúl hozzá, nem ugrál, ül, fekszik, stb. Talán egy kutyasulit javaslok, ott kapsz normális tanácsot. (nem olvastam végig mit írkáltak itt, de általában ezen az oldalon mindenki nagyon okos, ezért javaslom hogy beszélj személyesen egy szakemberrel) Ha semmi, akkor add oda új gazdinak, eszedbe ne jusson kirakni valahol! A chipp alapján úgyis megtalálnak, vissza viszik. (a chip ugye kötelező, ha azt mondod nincs benne szerintem itt nincs értelme tovább beszélgetni, ezzel el lehet árulni mennyire foglalkoznak egy kutyával)
2018. nov. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
Állatmentéssel foglalkozom... Rengeteg kutyával találkoztam már. Volt egy aki se másik kutyával, se emberrel nem jött ki. Konkrétan 2 saját kutyámat majdnem széttépett, mert oltáskor kiszabadult a kenellből. Altatás nem jutott eszembe akkor sem, mert tudtam nem az ő hibája! Neki abból adódott a viselkedési probléma, hogy rengeteget szenvedett mielőtt megtaláltam! Valami kiválthatta a Ti kutyusotoknál is ezt a viselkedést! Akár féltékenység, vagy sok foglalkozást igényelt volna. Vagy túl sok dolog lett neki megengedve és senkit nem tekint falkavezérnek a családból!! Azt meg erzi fél tőle mindenki, így tudja ő az úr a háznál! Az ilyen kutyáknak egy verés pl mégjobban felerősíti a durva viselkedését! Nem volt sokáig kenellbe vagy megkötve? Millió dolog lehet amitől ilyen! Aki nálam volt, végül kezesbárány lett, holott úgy jártam be hozzá etetni, hogy na ma lehet hülyére harap. Mert ha nem az volt amit ő akar, rögtön csipkedett elég durvàn!!!Ha nem akartok szakértőt hívni hozzá, hogy a viselkedési problémáját helyre hozza, akkor próbáljatok vele sokat foglalkozni. Játszani, sétáltatni, futtatni. Hagy érezze, hogy szeretitek! Nekem ezzel változott meg a kutya viselkedése teljesen! Nyilván nem 2nap után...! Ha nem sikerül, akkor se altattassátok el, főleg ha egészséges, inkább adjátok be menhelyre és ők hozzáértő segítségével helyre hozzàk, ha lehet!
2018. nov. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
Ne haragudj kérdező de ha nem tetszik hogy kapod az oltást miért írsz ki ilyen kérdést? Ha meg akarod ölni csináld csendben. Ha ide kiírod persze hogy az állatvédők támadnak. Ha meg életben akarod tudni akkor ne azzal kezd hogy amúgy a sárgaföld alá akarod rakni akkor azt kérdezd hogy mivel lehetne megnevelni. A kutya nem ok nélkül agresszív. Vagy el van szúrva a nevelés hiaba foglalkozol te vele ha nem jól csinálod, lehet a jó indulat vezérel és észre sem veszed a hibakat amire egy hozza értő akár komolyabb kutyás barát rátudna világítani, vagy fájdalmai vannak, vagy fél, ritkább esetben idegrendszeri gondok de azok szerimtem korábban kijöttek volna. Egészséges kutyát akkor altatnak ha komoly kárt okoz egy emberben. Nálunk akkor lett állat agyon ütve mikor az ellen anyag nem hatot a mérgezésnél és olyan állapotba került hogy már nem lehetet hagyni a dokinak meg elsőre is 1 órába telt kijönni aztán már nem bírta volna. Inkább agyon lett ütve hogy ne szenvedjen tovább. Egészséges állatot eszembe nem jutna.
2018. nov. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!


Jol van a kutyus, illetve mi is. Nincsen kikotva sokat, csak addig amig elmegyunk, es delutan hazajovunk (kb osszesen fel ora).

Sokat foglalkozunk vele, tanitjuk ot, neveljuk, persze nem bantjuk, megert mindent, ul, fekszik, pacsi stb, de ugyan olyan agressziv amikor elakarunk otthonrol menni vagy amikor hazaerunk... utana pedig mintha mi sem tortent volna. Erdekes egy kutya minden esetre.

A kutyasulit mar irtam, csak nagyon messze van tolunk, de elvittuk, a kutyaoktato mondta h ne jarjunk, mivel agressziv volt akkor is a kutya es nem jott ki a tobbi kutyaval ezert egyeni doglalkozasokat ajanlott haznal. Ami heti 18-20 ezer ft lenne.. Ennyi oenzunk viszont nincs erre.

Oltasokat termeszetesen megkapja, chip is van benne:) sot egyszer meg egy plasztikai mutete is volt, a szemevel volt valami gond es azonnal megmutettuk.

2018. nov. 20. 15:14
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!