Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megölni kíméletesen? Mit tegyek?

Megölni kíméletesen? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Viszonylag hosszsan, de leírom mi a helyzet és miért tettem fel ezt a kérdést. Van egy puli/snauzer keverék kityánk, amit egyebként egy tenyésztőtől törpe snauzerként vettünk, csak átvert... A kutya bent van a házban, de sajnos már 2,5 év után ott tart a család egy része hogy agyonüti. Amikor kiakarunk menni a házból az ajtónál morog, ugat, megakar harapni minket, nem lehet rászólni ha rosszat csinált, mert mikor leszidod azonnal morog és kapkod a kezed/lábad felé. Kezelhetetlen szó szerint. A gyerekek félnek tőle mert agresszív és kezelhetetlen. Szó szerint egy rémálom, mert a saját gazdáit is megtámadja. Nem tudom mi mennyire vagyunk hibásak, neveltük őt kiskorában, ahogy az edddigi összes kutyát, nem vertük nem ütöttük, szocializáltuk, játszottunk vele, tanítottuk, de minél öregebb annál idiótább a kurya. Mit tegyünk? Van még bármi esély hogy megjavul, vagy altattassuk el? Soha életemben nem gondoltam volna hogy egy kutyám esetében ilyenen fogok gondolkodni de tényleg kezelhetetlen a dolog és elegünk van.

2018. okt. 20. 09:16
1 2 3 4 5 6
 31/54 A kérdező kommentje:

Igen tisztában vagyunk vele hogy a törvény tiltja. Egyébként nincs 1 szomszédunk van csak, se szemben se hátulról, nincs az egyik oldalról nincs, ő pedig kutyákat tenyészt feketén (nem szaporító, minőségi kutyákat tenyészt és jól bánik velük), ő meg ketrecbe tartja őket, szóval nem hiszem hogy ő szólna érte...

Új gazdi keresés megtörtént, meglátták a kutyát és mindenki közölte hogy inkább nem, mivel agresszív, plusz már lassan 3 éves... Nem megoldható.

Fajtamentés meg hasonlók okés... Volt már rá példa beszéltünk emberekkel, de megmondták hogy ha nem találnak új gazdit a gyepmesternél köt ki. Akkor ugyan ott vagyunk, mintha mi elaltatnánk, mivel a menhelyeknek sincs kapacitása. Most egyébként változott a helyzet.

Reggel megkötjük a kutyát, mindenki szépen elmegy otthonról az utolsó aki megy elengedi, majd délután aki először hazaér szintén megköti, addig 3-4 órát elvan láncon, majd ha mindenki hazart megint el van engedve. Szóval jöhet megint a duma hogy kínozzuk a kutyát mert szerencsétlen 5-6 órát kivan kötve egy nap, de szerint a maradék 18 órában van ideje mindenre, és sétálva is el van víve naponta egyszer, este.

Mindössze annyi hogy ha elmegyünk otthonról meg stb, addig meg van kötve illetve érkezésnél is, mert hamenni akarunk el kapdos felénk meg morog, ezért így oldjuk ezt meg.

2018. okt. 25. 13:15
 32/54 anonim ***** válasza:
55%
Ki van kötve, nem foglalkoztok vele, nyilván csak rosszabb lesz. 3 éves, fiatal kutya, ti meg teljesen tönkreteszitek.
2018. okt. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 A kérdező kommentje:
Épp ez az hogy foglalkozunk vele. Sétáltatva van, foglalkozunk vele stb, csak abban z időben van kikötve amikor elmegyünk reggelente és amikor hazaérkezünk. A többi időben kint van, és foglalkozva van vele. Tényleg nem tudunk már többet tenni. . . Már próbáltunk mindent, ez a maximum amit kitudunk hozni a helyzetből. Kutyasuli meg hasonlók szintén nem játszik, mivel a közelben semmi ilyesmi nincs a legközelebbi 30 kilométerre talán, ahova nem tudjuk elvinni mert autóba nem hajlandó beszállni. Tehát nem tudunk mit tenni. Helybe esetleg kitudna jönni, de az pedig annyi pénzt emésztene fel hogy ennyit nem ér az egész. Ha esetleg tudnátok olyan embert aki szívesen befogadna egy ilyen agresszív kis gyökeret, szívesen várom üzenetben az elérhetőségét, de nem hiszem hogy van ilyen. Mindenkinek csak púp lenne a hátára.
2018. okt. 25. 14:33
 34/54 anonim ***** válasza:
92%

Te vagy egy púp a Föld hátára.

Sikerült elcseszni egy kutyát és még neked áll feljebb.

Az meg aki tk. nélkül ad kutyát, az szaporító. Aki pedig ketrecben vagy láncon tartja a kutyáját, az nem bánik jól velük. Furcsa meglátásod van a jó bánásmódról.


Egy normális helyen még helyre tudnák hozni ezt a kutyát, 3 évesen még nem öreg.

Lépj be Facebookon Schnauzeres csoportokba és rakd ki oda is, hátha valaki hajlandó megmenteni tőletek szerencsétlen kutyát. Csak el ne felejtsd kiírni, hogy baromira elronotottátok, és nem magától ilyen.

2018. okt. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
77%
Már megbocsáss a személyeskedésért, de melyik parasztcsaládban nőttél fel? A felfogásod nehézkes és felelőtlenségről árulkodik. A fogalmazásod valami undorító, a helyesírásod pedig borzalmas. Általában nem vagy túl intelligens, de azt hiszem ezt tudod. Az az igazság, hogy bizonyos iq alatt nem nagyon kellene állattartásban (gyerekvállalásban) gondolkozni.
2018. okt. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
67%

Hmm hmm vajon hova tűnt az a hozzászólásom amiben azt írtam, hogy ha törpe snauzer lenne akkor eszed ágába se lenne elaltatni, és hogy az ilyennek inkább semmilyen állata ne legyen? :D

Gyakorizás helyett inkább a kutyáddal törődnél!

2018. okt. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim válasza:
19%
Ha csak mancsot emelt volna bármelyik gyerekemre, én már agyoncsaptam volna...
2018. okt. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
90%

Kik ezek a buta parasztok, már elnézést....

Utolsó, te agyhalott (sajnálom, nincs már rátok jobb szó, kaptatok elég szebb hangvételű, építő választ.) vajon, ha az egyik kölyköd “emel mancsot” a másikra, akkor azt is “agyoncsapod” felelősségteljes nevelés helyett? Aki egy állat bánásmódjával nincs tisztában, annak minek szaporodni? Mert ezek alapján nem tudom elképzelni, hogy a féltve őrzött gyermekeitek olyan jólneveltek lennének.

“Agyoncsapni” egy élőlényt, csak mert te (hangsúlyozom TE) képtelen voltál egy következetes nevelésre? 4 oldalnyi választ kaptatok és még mindig nem látjátok, hogy szánalmas, amit műveltek?

2018. okt. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán minek vettél kutyát, ha tudod nagyon jól, hogy nem tudsz vele eleget foglalkozni, de még csak nem is szereted a kutyákat? Téged sem az eszedért szeretnek.
2018. okt. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 A kérdező kommentje:

Csak nevetek a hozzászólásaitokon!

Köszönöm: sem paraszt, és még buta nem vagyok. És a kérdésem sem ezekre a kérdésekre és válaszokra irányult. De azért köszönöm a bírálatot.


Visszatérve a sátánfattya kutyámhoz:

Mondhatjátok hogy én/mi csesztük el a nevelést, de amíg nem látta senki hogy bánunk vele, és amióta nálunk van hogy bántjnk vele, addig úgy gondolom nincs értelme véleményt formálnotok. Nem egy, sem két kutyán vagyok túl, egyikük sem volt ilyen, nem gondolom hogy én vagyok a hibás. Miért nem lehet belátni hogy sajnos vannak ideggyenge emberek közé nem való kutyák? Én értem hogy ti vagytok a világ legnagyobb kutyavédői vagy állatvédői, de akkor pontosan nektek kellene a legjobban tudni hogy a természetben előfordul ilyen, ahogy az embernél is, úgy az állatnál is. Az embereknél is születnek olyan gyermekek akiknek genetikailag csúszott be “hiba”, ez esetben sem egy külső tényezőt állítunk be felelősként. Itt sem gondolom hogy mi vagyunk a felelősök, egyszerűen így született a kutya, és nem tehet róla hogy ilyen, ahogy mi sem.

Szóval kicsit gondolkodjatok el, mielőtt a másiknak estek, és ilyen tipikus gusztustalan magyar módon szidjátok és szapuljátok.

2018. nov. 1. 13:26
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!