Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzzem meg anyát arról,...

Hogy győzzem meg anyát arról, hogy a kutya nem a házba való?

Figyelt kérdés

Egy olyan "probléma" keseríti meg az életemet pár éve, ami a kutyáinkkal kapcsolatos, de NEM a kutyák ellen szól. Én szeretem az állatokat, tényleg, kutyát, macskát, MINDENT. (Főleg a cicákat).

Kb. 6 éve lett egy Argentin dog kutyánk, ami ugye egy elég nagytestű kutya. Anya minden télen beengedte őt a házba, azzal az indokkal, hogy "kint megfázik". Persze, ekkor még nem voltak mínuszok. Ha azt látom, hogy -15 fok van kint, akkor még azt mondom oké, jöjjön be, rövid a szőre. De könyörgöm.. miért kell elkényeztetnie? Mikor végre eljött a tavasz, kérdőre vonhattam, hogy mégis miért van még mindig bent a kutya a házban, mikor olyan szépen kivirágzott a kert, és még egy nemtudom milyen luxus kutyaólja is van neki. Kettő. "Hideg van". Namondom.. Jött a nyár, és hát gondolom nem kell részleteznem.. "túl meleg van kint". (Mert amúgy argentínában nincs meleg, áá dehogy.) Évek teltek el, és minden télen megígéri anyám, hogy ha meleg lesz, kint lesz a kutya a kertben. Eddig még nem történt meg ez a csoda, pedig már 6 éve.

Büdös. Tényleg büdös, erős kutyaszaga van. Fehér színű, és hát minden bútorunk tiszta kutyaszőr, én meg nagyrészt fekete ruhákat hordok, meg természetesen a kanapé az övé. Nem túlzok. Csak az övé. Egyébként ezzel így összességében nem is lenne nagy baj, sok ember tart lakásban kutyát, na de.. tudniillik, a mi családi házunk egy 30 négyzetméteres kis tanya, egy 2 méteres kutyával benne (Egyébként nemrég lettek kölykei,amiket eladtunk, és az egyiket megtartjuk, ő is bent van a házba nyílván). Apával folyamatosan mondjuk neki, hogy elviselhetetlen kutya szag van, mikor belépünk a házba. Már odáig fajult, hogy a kutya, amikor ki szeretnénk tenni a kertbe, úgy érzi, hogy büntetésből rakjuk ki, fülét farkát behúzva nyüszít. Mert anyám elkényeztette... Ha eszünk, ott van, ül, és néz. Folyton láb alatt van. HA kirakjuk órákig visít, amíg be nem engedjük. Később má az egyetlen "érve" a kutya bentmaradása mellett az volt(megmostis), hogy "mert én így akarom". Persze, én csak egy gyerek vagyok itt, de nem kéne figyelembe venni az én igényeimet is? Ha én nem bírom a kutyaszagot, meg ezt az egész istállót konkrétan ami bent lesz lassan, akkor nem kéne valahogy.. mérsékelni ezt az egészet? Kérlek, nyugtassatok meg, hogy nem én zizzentem be teljesen már a kutyáktól, hanem tényleg anyám szemét kéne felnyitni végre. Köszönöm, hogy leírhattam, igazából ez már önmagában megnyugtatott. És igen.. tényleg állatbarát vagyok, de ez egyszerűen kikészít...



2018. okt. 25. 21:53
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Utolsó: Mintha az anyámat hallanám. Attól, hogy nem én fizettem (mert rohadtul diák vagyok, de amúgy esküszöm fizetném:) )

attól még nekem is van beleszólásom abba, hogy milyen körélmények közt kell élnünk. Ha én tartanám el az anyámat, az én saját házamban, és neki nem tetszene az, hogy a kutya bent van, én kint tartanám a kutyát. Attól, hogy kint van, nem szeretem kevésbé...

2018. okt. 26. 15:52
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha erős kutyaszag van a lakásban akkor ott valami nagy baj van a kutyával. Érdemes egy teljes kivizsgálást kérni, vagy nem jól van ápolva a kutya (eleve érzékeny bőrű kutyafajta, gombásodás, alergia sok minden előfordulhat náluk). Pont ez az egyik legjellemzőbb tűnet amikor, hogy beteg ezért orvoshoz kell vinni a kutyát.


A szőrrel csak úgy tudsz mit kezdeni, hogy rendesen ápolod a szőrét.


Ld.: [link]


Idézet a fenti oldalról: "Mivel az argentin dog szőre rövid és egyetlen rétegből áll, könnyen ápolható: elég ha heti egy-két alkalommal kefével átfésüljük. Arra azonban érdemes odafigyelni, hogy az argentin dogok bőre igen érzékeny, így ezek a kutyák hajlamosak a fertőzésekre, allergiás megbetegedésekre. Fürdetéskor mindig használj kímélő sampont! A dogoknak az erős napfény is megárthat, könnyen leéghetnek, ezért nem szabad sokáig kitenni őket az égető napsugaraknak. Arról se feledkezz meg, hogy az argentin dog jobban hullatja a szőrét, mint azt első látásra gondoltad volna."

2018. okt. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyádnak márpedig igaza van, ennek a kutyafajtának az az igénye, hogy bent tartsák. Egyébként is kényes a felfekvésekre és különböző mozgásszervi, ízületi megbetegedésekre, ezért roppant felelőtlen dolog lenne 10 fok alatt a kertbe száműzni. A dogok a melegre is kényesebbek, mivel gyengébb a szívük, nehezen bírják a hőséget, alig élnek egyébként is pár évet. Szóval e téren neked kellene végre belátással lenni, és az állat érdekét szem előtt tartani, ne traktáld betokosodott ostobaságokkal anyudat, amikor ezt teljesen jól átlátja.

A bűzhöz: mivel etetitek? Akkor is erős szaguk szokott lenni, amikor fogkövesek, azt mindenképp nézzétek meg, és ha van, szedessétek le. Rágassatok vele több csontot, kemény rágókát. Rossz minőségű táptól szintén szaglanak, mivel nem kapják meg a kellő vitaminokat, olajokat az egészséges bőr és szőrzet fenntartásához. Valószínűleg a nem megfelelő etetés miatt hullatják annyira a bundájukat is. Egy rövid szőrű kutyánál nem kellene ennyire feltűnőnek lennie, hogy veret. És ez most nem marketing szöveg, tényleg váltsatok tápot...nem egészséges, ha egy benti kutyát ilyen szinten érzetek.

Abban teljesen igazad van viszont, hogy nem természetes, ha egy kutya folyton láb alatt van és a képetekbe mászik.

Azt tudnám javasolni, hogy vegyetek nekik egy puha fekhelyet, és szoktassátok őket oda a kanapéról. Tehát, ráküldöd a saját ágyára, és ha ott van, mehet a jutalom. Merd leszabályozni és elküldeni őket a privát szférádból, te vagy a főnök, te diktálod a játékszabályokat. Az is megoldás, és könnyebb is lehet, ha másik kanapét vesztek, ami nekik abszolút tabu, a régi cserébe az övék maradhat.

Ha eszel, és kunyerál(nak), küldd el a helyére, de keményen. Legalább téged tiszteljenek a családból.

A kutyát nevelni kell és helyesen tartani, akkor cseppet sem zavaró a házban a jelenléte. És még egyszer: óriás testű, rövidszőrű (meg úgy egyáltalán semmilyen rövidszőrű) fajtát véletlenül sem tartunk kint a kertben, mert iszonyat kényesek a méreteik ellenére.

A szag okának kiderítésére és a viselkedésük csiszolgatására feküdjetek rá...lehet egy doggal is békében, nyugalomban együtt élni.

Jah, és amennyiben nem vagytok szakértők-tenyésztők, többet ne fedeztessetek, kérlek. Hótt felesleges növelni a kutyapopuláció létszámát, pláne egy ilyen mindenféle öröklődő genetikai betegséggel terhelt fajta esetén veszélyes az ellenőrizetlen kölyökgyártás....

2018. okt. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
En is bent tartom es bent is fogom! Bar nalunk nincs kutyaszag pl.
2018. okt. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!