Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A lányom meg van örülve az...

A lányom meg van örülve az Akita kutyáért ( Hacsi a leghüségesebb társ), mit kell rola tudni mielött beszerezzük,? tudom Japán kutya, de egy kertesházba mire lenne szüksége? Tehát érdemes gondolkodni rola h beszerezzük?

Figyelt kérdés
2010. jún. 24. 20:40
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Ja utlsóto válaszadótpl kéredzem ( azonbos nemüekkel nem jön ki ) akkor sem ha ivartalanitva lesz ?
2010. jún. 24. 21:24
 12/24 A kérdező kommentje:
21.14 es: olvasva a linket tényleg egy "más kutya " mint az átlag kutyák, hát nehéz ezt eldönteni, föleg h van egy másik kutyánk, jol megfogom gondolni, mert nem szeretném ha nem tudnánk neki kellöképpen mind tudást mind, tanulást adni ... szeretetbe nem lenne gond, de látom ez egy egyedi kutya sok tulajdonsággal, még esetleg várok olyan választ akinek van ilyen kutyája otthon. Mérlegelendö, amugy tanitani is elvinnénk, de a másik kutya is ott van aki itt él velünk 7 éve !!
2010. jún. 24. 21:33
 13/24 Akiteki ***** válasza:
87%

Sajnos egy film igencsak divatba tud hozni egy fajtát.

Inkább menjetek el egy tenyésztőhöz érdeklődni, megnézni a kutyáikat, hogy biztosan ilyen kutyát szeretne a gyerek?

Kemény, akaratos, nem könnyen kezelhető kutya. Mindamellett hogy okos, nagyon ravasz és makacs kutya. Valóban még a saját fajtatársaival is sokszor konfliktusba kerül. Két kant biztosan nem mernék együtt tartani. Felnőtt korában biztosan át akarja venni az irányítást a németjuhász felett, kérdés, hogy ő ezt mennyire hagyja.

Szerintem keressétek meg a fajtaklubot és érdeklődjetek a tenyésztők felől. [link] Maga az elnök is japán akitát tenyészt, biztosan sok hasznosat fog elmondani. Fel lehet hívni, szívesen mesél a fajtáról.

2010. jún. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
20%

Abszolút nem az én dolgom, nem is akarok beleszólni a gyereknevelésbe, de nem értem miért kéne mindent megkapnia a lányodnak amit akar? Csak a saját példámból kiindulva, én is imádom a kutyákat, világéletemben imádtam, mégis egyszerre csak egy kutyánk volt, pedig könyörögtem mindenféle kutyáért, évekig az alaszkai malamutért voltam megőrülve, aztán pedig a német juhászért, majd jött a szetter mánia. Ha ezt mind megadták volna nekem, lett volna vagy 5 kutyánk.

Szóval szerintem csak akkor vágjatok ebbe bele, ha te is ugyanúgy akarod. Meg azt tudod, hogy egy rendes tenyésztőnél olyan 80ezer körül kezdődnek a kiskutyák?

2010. jún. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Nem ! Nem jol,értelmezed, mert lehet én sem irtam jol le !! Nem a lányom kap meg mindent !!

Vol 1 film amit megelözött h szeretnénk még egy kutyát !!

Mindenki ( 4 en vagyunk )!

Nem kell mindent félre értelmezni, végülis egy kérdésbe nem kell leirnom az egész életemet !

2010. jún. 24. 22:35
 16/24 A kérdező kommentje:

Az árakkal tisztába vagyok, itt ép a ktya fajtájával, meg a tulajdonásgával nem voltam tisztába ! Ezért tettem fel a kérdést !

A németjuhészunk sem 5 ezer ft volt 7 éve. tehát valahol az árakkal tisztába vagyok.

2010. jún. 24. 22:37
 17/24 anonim ***** válasza:
szerintem menj el egy kiállításra, ahol lesznek akiták. ott fel tudod venni a kapcsolatot tenyésztővel/tenyésztőkkel. tőle minden hasznos infót megkapsz. semmiképp sem ajánlom az olcsó kutyákat.
2010. jún. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs akitám, de egy ismerősömnek kettő is van. Nagyon nehezem kezelhető kutyák és szinte a fejére nőttek már. Ez gondolom az ő hibája, mert nem volt tisztában a vásárlásukkor, hogy mire vállalkozik. Ezen kívül elég domináns fajta, tehát érdemes az ivartalanításon gondolkodni és a kutyasuli is erősen javasolt. A németjuhászod is ivartalanítva van?

Egyébként bármilyen választ is kapsz itt, mindenképpen tenyésztőkkel javasolt konzultálnod, ők a szakemberek, ők ismerik jobban a fajtát.

2010. jún. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
52%
A film jó és szép, de nem ez alapján kell kutyát választani. Meg lehet nézni mit tett a sok szaporító a 101 kiskutya után a dalmatával! Az akita szerintem nem gyerekek mellé való.
2010. jún. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
49%

Nem tűr meg más kutyát maga mellett, a nj-t meg fogja ölni ahogy ivarérett lesz, mert pont erőben is erősebb kb.

Továbbá nehezen kezelhető, nagyon domináns, makacs, igazi szökőművész, nem behívható sétákon.

2010. jún. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!