Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A lányom meg van örülve az...

A lányom meg van örülve az Akita kutyáért ( Hacsi a leghüségesebb társ), mit kell rola tudni mielött beszerezzük,? tudom Japán kutya, de egy kertesházba mire lenne szüksége? Tehát érdemes gondolkodni rola h beszerezzük?

Figyelt kérdés
2010. jún. 24. 20:40
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
100%
én is akarok egyet, pár év múlva most 17 vagyok, én sokat olvastam róluk könyvekben,neten, és tenyésztők honlapján.Halottam nehéz őket fegyelmezni ezért nem is vállalom még most be, két kuvasz kutyámat kezdtem el tanítani. Azt javaslom hogy a lányod is böngésszen és ő nevelje a kutyát ha fiatal is felelősséggel nevelje képezze ki. Én is kivettem könyvtárból, vettem könyvesboltból kutyakiképzéshez könyveket. Ha betartja a szabályokat és figyel a kutya megfelelő tanításmódjára nem lehet baj. Nekem azt mondták ne küldjem suliba mert nem érzik magukat jól, sőt be is dilizhet tőle(nem tudom mennyi az igaz ebből de szerintem is jobb ha a gazditól tanul). És ha lehet ne az akita legyen amit először nevel, próbál betanítani, mert lehet nem bír vele, vagy megunja, mert az akita van hogy faképnél hagyja a gazdit és lehever szundítani. Türelemmel álljon hozzá mert szomorú lenne, ha nem lenne jó az összhang vagy hamis lenne és menhelyre kerülne.sok sikert kívánok legyen egy erős és egészséges akitátok aki tökéletes összhangban van a gazdijával.
2010. jún. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ott szúrtatok el valamit, amikor a film alapján döntöttétek el közösen a kutya fajtáját.

Általánosságban lehet beszélni egy adott fajtáról, de azért mert láttatok EGY kiemelkedő tulajdonságokkal rendelkező kutyát, még nem jelenti azt hogy a tietek is az lesz! Vannak a fajtán belül is intelligensebb és butácskább kutyák, ahogy az emberek sem egyformák.

Ha a történet egy tacskóról szólna, akkor abba szeretett volna bele az egész család-mert nyilván akkor ő lenne a film alapján a megfelelő- ? Ettől függetlenül szerintem össze lehetne szokatni a 2 kutyát, de nem lesz könnyű dolgotok vele, lehet hogy több hónapba telik, mire teljesen elfogadja az idősebb a kicsit.

2010. jún. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Eldöntöttük nem ilyen kutyát fogunk venni, köszi a válaszokat, sokat tanultam belöle kutyatéren.
2010. jún. 26. 12:10
 24/24 anonim válasza:
Nekünk van egy japán akita kutyánk.A filyam 10 éves volt amikor megvettük ,nagyon jó barátok mára.Az akita vérmérséklete neveléstől függ.Kiskorában szocalizálni kell,nagykorában pdig tanitani.Nem szabad elhanyagolni,mivel nem öleb.
2013. febr. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!