Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha ugat a kutyám, akkor a...

Ha ugat a kutyám, akkor a szomszédom mit tud tenni ellenem?

Figyelt kérdés
A szomszédom azt mondta, hogy minden reggel miután elmegyek dolgozni, arra ébred, hogy ugat a kutyám és szabálysértési eljárást indít ellenem. 1 órát van csak egyedül itthon. De igazából minden miatt belém köt a szomszéd, mindig van valami baja. Emeletes házban lakunk. Mit tud tenni ellenem, illetve én mit tehetek ilyen esetben?
2018. nov. 6. 14:58
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:
És ha rám hívja a rendőröket mert ugatnak a kutyák, akkor kötelességem beengedni őket? Vagy ez hogy van? Meg hát amikor ugatnak, akkor én pont nem is vagyok itthon, olyankor mi van? Nem jöhetnek be csak úgy? És a rendőrök sem vihetik el őket ugye, ha csak így beállítanak...
2018. nov. 6. 18:36
 12/46 anonim ***** válasza:
51%
De lehet készíteni, sok ügyben elfogadták már. Nyugodj meg ez ügyben szépen :))
2018. nov. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
A rendőrök hogy a fenébe ne mehetnének már be, hát hatóság! :D
2018. nov. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:

És nem számít, ha nem vagy otthon.

Saját hatáskörben dönthet úgy, a helyzetet értékelve, hogy be kell e menni, megszüntetni a fennálló helyzetet, vagy nem.

Ha úgy dönt, hogy be kell menni... hát akkor vehetsz új ajtót...

2018. nov. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
48%

"Egyébként ilyen téren szintén a szomszédnak áll a zászló, ugyanis a lépcsőházban, vagy a saját lakásában ő készíthet hangfelvételt, már csak azért is minden további nélkül bizonyítékként szolgálhat, mert nem sért személyiségi jogokat, lévén kutyákról van szó."


Szerinted akkor a kérdező JOGELLENESEN készítene a lépcsőházban hangfelvételt mikor a szomszédja verbálisan fenyegeti?! Szóval csak a "szomszéd" készíthet felvételt beleegyezés nélkül, az OK, de a kérdező nem, mert kutyája van.


Inkább ne okosodj!

2018. nov. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:

"De lehet készíteni, sok ügyben elfogadták már. Nyugodj meg ez ügyben szépen :))"


Ne nyugtass szépen, mert egyrészt nem a kölyköd vagyok, másrészt nyugodt is vagyok, teljesen nyugodtan figyelmeztetem a kérdezőt, hogy egy jó ügyvédnek ez óriási támadási felület.

2018. nov. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:
És ha a kutyák megugatják őket, mert betörték az ajtót? Olyankor megint mi lesz? És létezik olyan helyzet, hogy az ugatás miatt betörjenek egy ajtót?
2018. nov. 6. 18:42
 18/46 anonim ***** válasza:
51%

# 14 Már betörésre bujtogat! :DDD


Nehogy nálad kopogjanak pár óra múlva a yardok, te jogi zseni :)))

2018. nov. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:

#15-ös!

Érthetően leírtam a különbséget, hogy miért van így.


Nyugodj meg szépen, kapcsold ki a caps lockot, és nézz utána a személyiségi jogoknak.

2018. nov. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%
A rendőröket be kell engedni, hogy jut eszedben, hogy nem kérdező??? Bár a 14-es már a szomszédot is rád uszítaná ajtó betörni kutyaugatás alapján, mert szerinte neki ahhoz is joga van.
2018. nov. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!