Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha ugat a kutyám, akkor a...

Ha ugat a kutyám, akkor a szomszédom mit tud tenni ellenem?

Figyelt kérdés
A szomszédom azt mondta, hogy minden reggel miután elmegyek dolgozni, arra ébred, hogy ugat a kutyám és szabálysértési eljárást indít ellenem. 1 órát van csak egyedül itthon. De igazából minden miatt belém köt a szomszéd, mindig van valami baja. Emeletes házban lakunk. Mit tud tenni ellenem, illetve én mit tehetek ilyen esetben?
2018. nov. 6. 14:58
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:
Reméltem, hogy egy ugatás miatt nem törik rám az ajtót, csak figyelmeztetnek, de azért meg fölösleges bejönni.Bent sem tudnak többet tenni, sőt csak megijednek a kutyák :) Még nem volt rendőrökkel dolgom, így nem tudtam, hogy mindig bejönnek, vagy csak kijönnek a házhoz.
2018. nov. 6. 18:50
 22/46 anonim ***** válasza:
Bemennek, ha nem engeded be őket!
2018. nov. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
56%

"14 Már betörésre bujtogat! :DDD"


Be vagy rúgva?

Vagy fogyatékos vagy? Vagy mi a fenéről beszélsz?

A kérdező kérdezte, a rendőrök bemehetnek e.

Persze, hogy bemehetnek.


Neked egy hatósági behatolás az betörés?

Érted a magyar nyelvet?


"ha a kutyák megugatják őket, mert betörték az ajtót?"


Hát az már az ő bajuk, gondolom ha a behatolás mellett döntenek akkor van valami tervük.


"étezik olyan helyzet, hogy az ugatás miatt betörjenek egy ajtót?"


Nem hallottam még ilyenről, de mondom, ez abszolút saját hatáskörben eldöntendő dolog.

Ha pl a kutyák is őrjöngenek, meg a lakók is, elképzelhető hogy mondjuk hívnak segítséget a gyepiről, és bemennek.

Ha úgy ítélik meg hogy szükséges, akkor megtehetik.


De amúgy ebben a történetben valószínűbb a birtokvédelmi eljárás, pláne, ha a tanúk kérdése megoldott.


Ja, és nincs olyan, hogy "csendháborítás, meg éjjel nappal"


Tökmindegy mikor van, ha bizonyítást nyer a zavaró hanghatás, akkor az birtokháborítás.


És nem vagyok egy jogi zseni, de a jog az jog, és az így működik.

Lehet vele egyet érteni, vagy nem, attól még így működik.

2018. nov. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ. És egy birtokvédelmi eljárásnál mire számítsak? :(
2018. nov. 6. 18:56
 25/46 anonim ***** válasza:

De amúgy meg nem értelek...


Miért a rendőrök miatt aggódsz, meg hogy reménykedsz, hogy nem törik be az ajtót.

Nem azért, de reménykedéssel nem sokra mész.


Készíts hangfelvételt azokról az időszakokról, mikor nem vagy otthon.

Ha valóban van ugatás, neveld meg a kutyádat, és nincs támadási felület.

Ha meg nincs ugatás, akkor nincs alapja az egésznek.


Nem a szomszéd ellen kell tenni valamit, meg ellene védekezni. A problémát kéne megszüntetni. Hosszútávon a kutyanevelés a legkisebb energiabefektetés. Szerintem.

2018. nov. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
51%

Te fogyatékos jogi szerencsétlenség ki írt erről: "Ja, és nincs olyan, hogy "csendháborítás, meg éjjel nappal"


Ha nem funkcionális analfabétaként értelmeznél, akkor fentebb olvashatnád; csendháborításért kihívhatják a rendőri állományát, ÉJJEL-NAPPAL - senki nem írt, hogy csak az éjszakai órákra vonatkozna a csendháborítás - a másik mint többször írtam a hatóságot BE KELL ENGEDNI!


Értelmezel is, vagy csak hányod a betűidet és kiéled a grafomániád ami a butaságoddal párosul?!


Ha valaki itt be van állva, az te vagy, ostoba.........

2018. nov. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:

Hát ezt is leírtam, egyelőre pénzbüntetésre.


De annyi videó meg oktatóanyag van, komolyan mondom, mióta itt beszélgetünk, az alatt az idő alatt 5 cikket el lehetett volna olvasni a témában, meg 3 oktatóvideót végignézni.


A szep.szor. problémának komoly alapjai lehetnek, de neked is, sokkal egészségesebb, harmonikusabb kapcsolatod lenne a kutyákkal, ha ezeket az alapokat tisztába tennéd.


Nem hinném, hogy 1-2 hétnél (és ez napi 2×5-10 percet jelent) több lenne mire komoly eredményeket érnél el.


Aztán bekaphatná mindenki. Képzelt szőrök miatt semmit nem tud csinálni, elmehetne a p-csába , te meg a képébe röhöghetnél.

2018. nov. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
51%

Egyébként kérdező, tartsd magad a hatos, hetes kommenthez, akkor bajod nem lehet!


És állj ki magadért a házban, de a rendőröket enged be! :) És ne aggód túl a rosszindulatú szomszédokat, lelkironcs emberek mindenhol vannak, lásd a 76-os "hasznos" válaszolót.

2018. nov. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:

" hatóságot BE KELL ENGEDNI!"


20-szor ekkora betűkkel is leírhatod 100-szor is, ha a hatóság úgy ítéli meg a helyzetet (vészhelyzet) hogy be kell mennie, akkor be fog menni. Nem kell beengedni. Szintén egy olyan tény, amivel lehet nem egyet érteni, de attól még így működik.

2018. nov. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:

"De azt nem lehet csak ilyen önkényesen videót, fényképet, vagy hanganyagot rögzíteni, pláne nem felhasználni!!!


Úgyhogy óvatosan ezzel, mert nem hogy 2 élű fegyver, de inkább csak 1 élű, amivel a felvétel készítő ütheti meg a bokáját!


Egyébként ilyen téren szintén a szomszédnak áll a zászló, ugyanis a lépcsőházban, vagy a saját lakásában ő készíthet hangfelvételt, már csak azért is minden további nélkül bizonyítékként szolgálhat, mert nem sért személyiségi jogokat, lévén kutyákról van szó."


Halló, nincs itt egy kis ellentmondás??????????

Jogszabályt linkelnél nekem mi alapon írtad ezt az okosságot?

2018. nov. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!